سیر تحول پادکست

سیر تحول پادکست

رسانه پر طرفدار

پادکست را هنوز می توان در مراحل ابتدایی راه دانست ، زیرا این رسانه تقریباً از سال 2005 شروع به جریان اصلی  کرد. بیش از یک دهه پیش ، اپل iTunes 4.9 را با قابلیت گوش دادن پادکست به کاربران منتشر کرد و ظرف چند سال ، درخواست های دانلود به میزان میلیاردی افزایش یافته است.

به نظر می رسد تقریباً برای هر چیزی پادکست وجود دارد ، ژانرهایی از آموزش و تفسیر گرفته تا کمدی و ادبیات. اکنون پادکست به شکل اخبار در آمده است و به کاربران امکان می دهد تا در هر لحظه به روز باشند.

سیر تحول پادکست
APP SHOW video podcast

نوآوری پیشرو

مفهوم یک میزبان تنها با میکروفونی برای ضبط در یک اتاق برای بیان افکار آنها قبل از پادکست به عنوان نوعی وبلاگ صوتی وجود داشت ، اما تا دستیابی به موفقیت در Real Simple Syndication (RSS) پادکستینگ به این شکل امکان پذیر نبود.

همانطور که توسط مرکز Tow توضیح داده شد ، توسعه دهندگان ابتدا موفق شدند فید را متناسب با فایل های صوتی تنظیم کنند و نه فقط متن ، دستاوردی که در نهایت به شنوندگان اجازه می داد “در یک وبلاگ صوتی مشترک شوند” و محتوا را به طور خودکار بارگیری کنند.

رادیو اینترنتی

با ادغام RSS و iTunes و استفاده از iPod ، اصطلاح “پادکست” توسط روزنامه نگار بن همرسلی در سال 2004 ابداع شد. همرزلی در مقاله ای برای گاردین ، ​​اظهار داشت که چگونه رادیو اینترنتی رونق می گیرد و پادکست را به عنوان نام احتمالی این انقلاب پیشنهاد کرد.

استیو جابز در مصاحبه ای در سال 2005 گفت: “اپل ، پادکست را با قرار دادن دقیق آن در iTunes به جریان اصلی انداخت.” آقای جابز ، مدیرعامل اپل در آن زمان ، این رسانه را به عنوان “نسل بعدی رادیو” معرفی کرد.

از سپتامبر 2005 ، تعدادی از سرویس ها شامل پادکست های مبتنی بر ویدئو از جمله اپل ، از طریق فروشگاه موسیقی iTunes ، و Loomia. این سرویس ها توسط برخی به عنوان vodcast یا vidcast شناخته می شوند ، از هر دو فید صوتی و تصویری استفاده می کنند.

 

سیر تحول پادکست

 

ساخت پادکست همچنان ادامه دارد و محتوایی از قبیل This Week in Tech (TWiT) و فیلم فراری The Ricky Gervais Show تولید شد که به عنوان بیشترین تعداد دانلود پادکست در جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

طبق گزارش بی بی سی ، این نمایش به طور متوسط ​​بیش از 261،000 دانلود در هر اپیزود را داشت و تا زمان پایان نمایش در سال 2006 به بیش از 541،000 بار رسید.

 

محبوبیت پادکست

طبق آمارهای Edison Research، از سال 2006 ، درصد آمریکایی هایی که به پادکست گوش می دهند سه برابر شده است و از 11 به 33 درصد افزایش یافته است. همان منبع گزارش داد که تصور می شود 17 درصد از جمعیت ایالات متحده در ماه گذشته به پادکست گوش داده اند.

امروزه بیش از 115000 پادکست انگلیسی زبان در اینترنت وجود دارد و ده ها وب سایت برای تهیه و پخش با هزینه کم یا بدون هزینه برای تهیه کننده یا شنونده در دسترس هستند. طبق یک نظرسنجی در سال 2017 ، 42 میلیون آمریکایی بالای 12 سال حداقل به صورت هفتگی به پادکست گوش می دهند

 

افزایش پادکست های خبری

با تجدید حیات اخیر محبوبیت پادکست ، سوال منطقی بعدی این است که تأمل کنیم که حرکت بزرگ بعدی از کجا ناشی می شود؟ پادکست های خبری یکی از زمینه های رو به رشد و قابل توجه است ، به عنوان کثال آزمایشگاه Nieman دانشگاه هاروارد پادکست هایی مانند خلاصه اخبار ساعتی NPR را برای اطلاع رسانی های به موقع منتشر می کند.

پادکست های خبری می توانند شاهد پخش شدن اخبار بیشتر برای شنوندگان باشند و به شنوندگان امکان دریافت اخبار و به روز شدن خودکار از طریق پادکست های دلخواه خود را بدهند.

اگر فکر می کنید اشتیاقی برای شروع پادکست دارید ، خبر خوب این است که ما راهنمای شروع پادکست و تجهیزات مورد نیاز را برایتان آماده کرده ایم تا بتوانید درباره تنظیم ، ویرایش و انتشار پادکست اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.