ضبط پادکست با موبایل در چند مرحله ساده

خیلی راحت پادکست بسازیم

خیلی راحت پادکست بسازیم

برخلاف آنچه تصور می کنید ، برای ساخت پادکست عالی به استودیوی حرفه ای و تجهیزات ضبط نیاز ندارید. اگر در دنیای پادکست تازه واردید ، یا باتجربه تر هستید و به دنبال یک پکیج فوق العاده جمع و جور برای پادکست های در حال حرکت خود هستید ، تلفن هوشمند شما یک ابزار ضبط کاملاً قابل قبول است. در زیر ما فقط در چند مرحله ی ساده نحوه ضبط پادکست را بر روی تلفن شما نشان خواهیم داد.

از میکروفون خارجی استفاده کنید

ابتدا به یک تلفن هوشمند برای ضبط نیاز دارید. همه تلفن ها از میکروفون های داخلی استفاده می کنند که  البته قادر به ضبط صدای با کیفیت نیستند و برای چیزی مانند پادکست که صدا در آن نقطه کانونی است (یا هر رسانه ای برای این موضوع) واگر ضبط صدا ضعیف باشد ، مخاطبان به سرعت ریزش می کنند ، مناسب نیستند.

ساده ترین راه برای بهبود قابل توجه صدا در هنگام ضبط با تلفن ، استفاده از میکروفون خارجی است. RØDE گزینه های زیادی را ارائه می دهد که صوتی کاملاً واضح را ارائه می دهند و مستقیماً به تلفن همراه شما متصل می شوند.

ضبط پادکست با موبایل در چند مرحله ساده

یک گزینه ی ایده آل برای استفاده با آیفون ، VideoMic Me-L است و یا اگر آیفون مدل قدیمی تری دارید VideoMic Me کاملاً مناسب است. این میکروفون های فوق العاده جمع و جور دقیقاً در ورودی لایتنینگ یا هدفون تلفن شما قرار می گیرند و صدای واضحی را ضبط می کنند که با کاهش نویز پس زمینه ، روی آنچه که به آن اشاره می کند متمرکز است.

از گزینه های عالی دیگر می توان به SmartLav +  که یک میکروفون یقه ای است و یا SC6-L Mobile Interview Kit اشاره کرد که دارای دو میکروفون یقه ای و یک رابط صوتی جمع و جور است که به تلفن شما متصل می شود و اگر می خواهید پادکست دو نفره ضبط کنید، گزینه ای عالی برایتان خواهد بود.

VideoMic Me

صدای خود را با هدفون کنترل کنید

یکی از جالبترین ویژگی های VideoMic Me ، VideoMic Me-L و SC6-L خروجی هدفون است. با این کار می توانید قبل و هنگام ضبط ، صدای خود را کنترل کنید تا مطمئن شوید که خوب به نظر می رسد و پس از پایان کار به صدای خود گوش دهید. اگر به فکر ضبط هستید ، توصیه می کنیم همیشه یک جفت هدفون در دست داشته باشید – حتی یک ایرپاد نیز کار شما را راه می اندازد!

از یک اپلیکیشن ضبط استفاده کنید

از یک اپلیکیشن ضبط استفاده کنید

سرانجام ، برای ضبط پادکست خود باید برنامه ای را دانلود کنید. برنامه RØDE Reporter یک ضبط کننده صوتی عالی و ساده برای پادکست در حال حرکت است. یکی دیگر از ابزارهای عالی پادکست موبایل، Anchor است. این یک برنامه فوق العاده ساده ی وب و iOS است که به شما امکان می دهد پادکست را به راحتی ضبط و ویرایش کنید و آن را در پلتفرم های معروف مانند Spotify و Apple Podcasts منتشرکنید.

نکاتی برای گرفتن صدای عالی هنگام ضبط پادکست با موبایل

پس از دستیابی به تمام ابزارهای مورد نیاز ، وقت آن است که به ضبط بپردازیم. در اینجا چند نکته برای گرفتن صدای عالی آورده شده است:

ضبط در یک مکان آرام – در صورت امکان ، پادکست خود را در یک اتاق ساکت و با حداقل سر و صدای پس زمینه ضبط کنید. این شامل ترافیک یا صدای عابر پیاده ، تهویه هوا یا پنکه ، موسیقی یا هم خانه پر سر و صدا می شود. همچنین اتاقی را انتخاب کنید که دارای حداقل سطح انعکاس باشد ، زیرا این امر صدایی با اکو را تولید می کند که شنیدن آن ناخوشایند خواهد بود.فرش ، پرده و قفسه کتاب همه به کاهش این بازتاب ها کمک می کند و صدای پادکست شما را حرفه ای تر می کند.

تلفن خود را برای ایمن نگه داشتن روی پایه نصب کنید – هنگام ضبط ، تلفن خود را در دست نگه ندارید ، زیرا هرگونه ضربه  یا لرزش دست توسط میکروفون شما برداشته می شود و در پادکست شما قابل شنیدن است. توصیه می کنیم برای ایمن نگه داشتن تلفن خود از سه پایه استفاده کنید.

جایگذاری میکروفن را در نظر بگیرید – محل قرارگیری میکروفون نسبت به دهان بسیار مهم است ، به ویژه هنگامی که با موبایل ضبط می کنید ، زیرا کنترل ضبط نسبت به زمانی که با کنسولی مانند RØDECaster Pro کار می کنید کمتر خواهد بود. اگر خیلی به میکروفن خود نزدیک هستید ، ممکن است صدای شما دیستورت شود. اگر خیلی دور باشید ممکن است صدا با فاصله به نظر برسد برای به دست آوردن صدای حرفه ای و غنی ، اطمینان حاصل کنید که میکروفن شما مستقیماً به سمت دهانتان است و تقریباً 20-30 سانتی متر فاصله دارد.

بر سطح صوتی خود نظارت کنید – اکثر برنامه های ضبط صدا دارای سطح سنج هستند که نشان می دهد صدای ورودی چه بلندی دارد. قبل از شروع ضبط ، چند آزمایش انجام دهید تا صدای شما تمیز و واضح باشد. هنگام انجام آزمایش ، این موضوع را تحت نظر داشته باشید که اگر کنتور به قسمت نارنجی یا قرمز برخورد می کند ، صدای شما خیلی بلند است و ممکن است مخدوش شود. کافی است چند سانتی متر از میکروفن فاصله بگیرید تا سطح سنج درست در نیمه راه بماند تا هنگام صحبت ، صدای شما متعادل بماند.

پادکست کردن روی تلفن هوشمند با میکروفون های RØDE با کمی دانش فنی بسیار آسان است. اگر به دنبال یک وسیله ی فوق العاده جمع و جور برای ضبط با تلفن همراه هستید ، یا تازه وارد دنیای پادکست شده اید ، VideoMic Me یا VideoMic Me-L را بررسی کنید.

اگر سوالی داشتید حتما با ما در یریآل (شماره تماس: 02188541560 – 09358502050 ) تماس بگیرید.

 

Call Now Button