چاپ UV چیست ؟

شما می توانید محصولات اصل را در فروشگاه اینترنتی یریآل همراه با گارانتی بین المللی با خیالی آسوده تهیه نمایید. راه ارتباطی ما با شما تلفن 02188541560 و یا ایمیل info@yerial.com ترجمه : تیم ترجمه یریآل

چاپ UV

چاپ  UV همان طور که از نامش پیداست ارتباط مستقیمی با اشعه یو وی یا فرابنفش دارد. برای انجام این چاپ  از اشعه های یو وی داخل چاپگر برای خشک کردن جوهر مخصوص UV استفاده می‌شود. کارت های چاپ شده با ریبون های UV وقتی در نور قرار می گیرند برای چشم انسان نامرئی یا نامحسوس هستند، اما هنگامی که در معرض نور UV قرار می گیرند به رنگ های روشن فلورسانس تبدیل می شوند. جوهرهای UV نامرئی از جعل شدن کارت جلوگیری می کنند.چاپ هایی که بواسطه UV انجام میشوند دارای درخشندگی و گاه برجستگی خاصی  می باشد و باعث جلوه های خاص و زیبا  بر روی کارت میگردد و همچنین از پرکاربردترین جوهر ها در چاپ کارت PVC به شمار میروند و در خیلی موارد افراد برای بالا بردن سطح زیبایی و شکیل بودن کارت ها در جاهای خاص از آن استفاده می کنند.

 

 

Swiftpro’s card printers

چاپ UV و ارتباط آن در امنیت کارت ها

امنیت چقدر برای سازمان شما مهم است؟ مانند بسیاری از شرکت ها، امنیت بخشی حیاتی و مهمی از کسب و کارهاست. گنجاندن امنیت کارت بصری در برنامه کارت شناسایی ، تولید مجدد کارت و استفاده از آن برای مقاصد کلاهبرداری یا جعل را برای مجرمان دشوار می کند. یکی از راه های مقرون به صرفه برای بهبود امنیت کارت شناسایی، افزودن تصاویر فرابنفش یا UV است. با کمترین هزینه در هر کارت، می توانید عکس ها، تصاویر یا متن را به تصاویر UV تبدیل کنید . برای افزودن تصاویر UV سفارشی شده، به یک مدل چاپگر نیاز دارید که از یک ریبون تمام رنگی سازگار با پنل UV در گردش کار چاپ خود استفاده کند. پنل UV معمولاً با حروف “UV” یا “F” برای فلورسنت نشان داده می شود.

 

Swiftpro’s card printers

کاربرد کارت های دارای UV

این مدل چاپ ها بیشتر جهت کارت های شناسایی، کارت های حضور و غیاب، عضویت های مختلف (باشگاه –شهربازی-رستوران-پارکینگ-کارت دانشجویی و ….) که از لحاظ امنیتی حائز اهمیت می باشند و گاه جهت زیبایی و جلب توجه بیشتر  که تنها با اشعه ماورائ بنفش قابل رؤیت می باشد به کار میرود ، و یک راهکار مناسب و ایمن جهت جلوگیری از تقلب و امکان جعل در صدور کارت می باشد.

 

Swiftpro’s card printers

انواع طرح های UV

طرح ها به دو دسته تقسیم میشوند. یک دسته طرح های عمومی هستند مانند طرح روی اسکناس ها و یا گذرنامه که برای تمامی افراد ثابت هستند و دسته ی دیگر طرح های مخصوص هستند که به آن هولوگرام هم گفته میشود و هر شخص و یا شرکت میتواند طرح مخصوص و آرم مورد نظر خود را طراحی و بر روی کارت بیندازد.
برخی از چاپگرهای غیر مستقیم کارت مانند چاپگرهای KisGlobal مدل Swiftpro k60، k30 و K30D دارای این قابلیت بسیار مهم می باشند، اضافه کردن این ویژگی به کارت های پی وی سی می بایست همزمان با چاپ یک کارت معمولی صورت گیرد. شما باید تنظیمات مربوط به چاپ ویژگی یو وی را هنگامی که در مرحله طراحی کارت می باشید ، انجام دهید و سپس از ریبون مخصوص YMCKUV که به معنای این است که این ریبون قابلیت ایجاد یک لایه محافظتی و منحصر به فرد بر روی چاپ را دارد استفاده نمایید و به این ترتیب هم طرح مورد نظر خود و هم تصویر UV را روی کارت ایجاد می کنید.

 

شما می توانید محصولات اصل را در فروشگاه اینترنتی یریآل همراه با گارانتی بین المللی با خیالی آسوده تهیه نمایید. راه ارتباطی ما با شما تلفن 02188541560 و یا ایمیل info@yerial.com

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.