دانستنی های چاپگر کارت غیر قابل جعل

چاپگر کارت Rio Pro

چاپگر کارت پی وی سی

چاپگر کارت Rio Pro، از رده دستگاه های حرفه ای شرکت مجیکارد به شمار می آید که به دلیل دارا بودن قابلیت های امنیتی در بحث جعل کارت و حریم شخصی، مورد استقبال بسیاری از ارگان ها و اشخاصی قرار میگیرد که به امنیت و غیر قابل جعل بودن کارت‌های خود اهمیت میدهند.

غیر قابل جعل

چاپگر کارت ریو پرو جهت چاپ کارت‌های ایمن بهترین انتخاب است آن هم به این دلیل که شرکت مجیکارد این نوع چاپگر را به فناوری غیر قابل جعل و منحصر به فرد HoloKote مجهز نموده است و آن را با نام تجاری خود در جهان به ثبت رسانده است. این فناوری باعث می‌شود که در هنگام چاپ، قفل امنیتی شخص که میتواند لوگوی شخصی سازی شده ی وی نیز باشد بر روی کارت پی وی سی چاپ نماید به صورتی که در طراحی و زیبایی کارت اختلالی ایجاد نشود.

لازم به ذکر است برای استفاده از این قابلیت، نیاز به خریداری ریبون (فیلم) مجزایی نیست زیرا ریبون واترمارک با ریبون های رنگی و تک رنگ این شرکت ادغام شده و عملیات شخصی سازی همزمان با فرایند چاپ صورت می گیرد.

همانطور که عنوان شد، شرکت مجیکارد در ریبون های خود لایه ای به عنوان overcoat اضافه کرده این لایه درواقع همانند لمینیت عمل کرده و به صورت یک لایه نازک پلاستیکی و شفاف به کمک تکنیک های حرارتی بر روی کارت قرار می‌گیرد و یک لایه محافظتی بسیار نازک به آن اضافه می‌کند.

این لایه نازک قابلیت استفاده بر روی انواع کارت‌های PVC را دارد و محدودیتی برای کارت ایجاد نمی کند.

در گذشته برای انجام این کار ابتدا کارت شناسایی چاپ میشد و کلیه مراحل آماده سازی آن به پایان می رسید و در مرحله بعد لایه لمینیت به ‌وسیله دستگاه دیگری بر روی کارت قرار میگرفت. که این امر علاوه بر طولانی تر شدن فرایند آماده سازی چاپ کارت باعث ایجاد مشکلاتی برای کاربر نیز می شد.

چاپگر کارت پی وی سی

چاپگر کارت Rio Pro توانایی چاپ 150 عدد کارت با ریبون رنگی و 500 عدد کارت با ریبون تک رنگ را در مدت زمان یک ساعت دارد.

طراحی زیبا

این مدل چاپگر دارای طراحی زیبایی بوده و بدنه ی تمام پلاستیک آن وزنی معادل 4.9 کیلوگرم و ابعادی برابر با ۲۵۰×۲۲۰×۴۷۰ میلی متر دارد که بسیار نیز مقاوم است و می تواند عملیات چاپ را به صورت یک رو و دورو انجام دهد.

تغذیه کارت در این چاپگر به دو صورت می تواند صورت بگیرد، به صورت دسته ای با استفاده از مخزن صد عدد کارتی که در عقب دستگاه جایگذاری شده یا به صورت دستی (تک کارت) به گونه ای که خود کاربر کارت را وارد شیار ورودی دستگاه می نماید که در جلوی دستگاه قرار دارد.

کد کردن نوار مغناطیسی

خروجی کارت ها نیز دارای محفظه ای با گنجایش 35 عدد کارت است، چاپگر Rio pro  این امکان را به کاربر می‌دهد که هم‌زمان با فرایند چاپ یا به‌صورت جداگانه کارت‌های مغناطیسی را کد کند، لازم به ذکر است فرایند کد کردن نوار مغناطیسی هیچ گونه وابستگی به حضور ریبون در درون چاپگر ندارد و میتواند به صورت مستقل کار کد کردن را انجام دهد. این فناوری در چاپگر مذکور ماژولار است و نظر به درخواست کاربر در درون چاپگر قرار می‌گیرد.

Magicard Rio Pro
card printer knowledge

درگاه USB

چاپگر کارت Rio Pro از کیفیت چاپ بالایی برخوردار است که این موضوع دقت و تطابق رنگ های نرم افزار با الگوریتم های تعریف شده در هد چاپگر را نشان می دهد. همچنین درگاه USB و درگاه شبکه راه های اتصال به این چاپگر هستند که با انواع ویندوز ها نیز سازگاری دارند.

نحوه جایگذاری ریبون در این چاپگر همانند دیگر چاپگرهای شرکت مجیکارد بسیار آسان است. پرینت گرفتن از چاپگرهای کارت نیز مشابه دیگر چاپگرها وابسته به فرمت خاصی در فایل های ارسالی نیست و با تمام نرم افزارهایی که بتوانند چاپگر را پشتیبانی کنند کار میکنند. وورد، فتوشاپ، اکسل و کارت پرسو از جمله نرم افزارهایی هستند که میتوان با آن ها کار چاپ صورت بگیرد.

گردوغبار و کثیفی، بیشترین عامل اختلال در فرایند چاپ است و این مشکل در تمامی چاپگرها یک عامل مشترک است، برای رفع این مشکل، به همراه چاپگرهای شرکت مجیکارد دو عدد کارت تمیزکننده ارسال می‌شود تا در مواقعی که کارت به دلیل کثیفی غلتک‌ها در درون چاپگر گیر کرد به‌وسیله‌ی این تمیزکننده‌ها مشکل رفع شود. استفاده از این کارت‌های تمیزکننده همانند دیگر کارایی‌های چاپگرهای شرکت مجیکارد بسیار آسان است.

مجیکارد ساخت انگلیس

شرکت Magicard که در سال 1992 در انگلستان تاسیس شده است، از جمله شرکت های بنام و مطرح در زمینه پرینترهای صدور کارت های شناسایی PVC می باشد. این شرکت که سابقه موفقی در کشور انگلستان دارد محصولات خود را در سراسر جهان عرضه می نماید. چاپگرهای این شرکت از نظر فن آوری چاپ حرارتی به دو دسته ی چاپ مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می گردد.

چاپگرهای حرارتی چاپ مستقیم

Direct to Dye Sublimation Printer Enduro3E, Pronto, Rio Pro, Rio Pro 360

چاپگرهای حرارتی چاپ غیر مستقیم

Retransfer Dye Sublimation Printer Helix , Prima 4

نویسنده: نیما عباس زاده

Call Now Button