آموزش ضبط صدای حرفه ای در خانه

recording at home

نحوه استفاده از میکروفون های usb  برای ضبط موسیقی در خانه

استفاده از میکروفون USB ساده ترین راه برای ضبط موسیقی در خانه است. چه در حال ضبط اجرایتان برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی هستید، چه در حال دادن امتحان برای مسابقات و دانشگاه ها و یا اشتراک گذاشتن یک درس موسیقی ، یک میکروفون عالی USB ، رایانه ای با نرم افزار ضبط ساده و کمی اطلاعات پایه در زمینه تولیدات صوتی ، همه ی چیزیست که به آن نیاز دارید.

در زیر می خواهیم به برخی از اصول استفاده از میکروفون های USB برای ضبط در خانه  از جمله راه اندازی ، انتخاب فضایی برای ضبط و جایگذاری میکروفون، نگاهی بیندازیم.

Podcaster
The RØDE Podcaster

انتخاب یک میکروفون usb

در محصولات RØDE تعدادی میکروفون USB وجود دارد. هر یک از این میکروفون ها از تبدیل A / D با کیفیت بالا و پردازش سیگنال بهره می برد و صدای متناسب با استودیو را در طیف گسترده ای از برنامه های ضبط به شما ارائه می دهند. همه آن ها از یک خروجی هدفون برای مانیتورینگ صدا برخوردارند. با این حال ، چند تفاوت کوچک در بین آن ها وجود دارد که ممکن است یکی از آن ها را برایتان جذابتر سازد :

  • NT-USB

NT-USB یک میکروفون کندانسور است که دارای یک پاپ فیلتر قابل جابجایی و سه پایه ی رومیزی است و یک شیار قفل پایه برای نصب بر روی پایه و شوک مونت میکروفون های خارجی دارد. این دستگاه دارای دو ناب است: یک کنترل سطح برای خروجی هدفون و یک کنترل میکس برای ترکیب بین سیگنال مستقیم میکروفون و سیگنال خروجی دستگاه ، که به کاهش مشکلات تأخیر کمک می کند.

  • NT-USB Mini

NT-USB Mini یکی دیگر از میکروفون های کندانسور است. این میکروفون کوچک تر و جمع و جورتر از NT-USB است و دارای یک پاپ فیلتر داخلی و یک پایه مغناطیسی است که می توان آن را به راحتی برای نصب میکروفون بر روی پایه ی میکروفونی دیگر یا پایه ی بازویی استودیویی آن را جدا کرد . همچنین از یک براکت اتصال 360 درجه جهت موقعیت ­یابی سریع و آسان بهره می برد. تنها با یک دکمه برای سطح خروجی هدفون و یک حالت مانیتورینگ با تأخیر صفر ، کنترل کردن این میکروفون را بسیار آسان ساخته است.

  • Podcaster

Podcaster یک میکروفون داینامیک است که آن را برای برنامه های وکال و ضبط منابع صوتی بلندتر ایده آل می سازد.این میکروفون دارای پاپ فیلتر داخلی است ، اما از سه پایه یا پایه مانند NT-USB و NT-USB Mini برخوردار نیست و باید از یک پایه استودیوی خارجی یا پایه میکروفون با استفاده از حلقه ی پایه ی عرضه شده استفاده شود. این دستگاه دارای یک خروجی هدفون با مانیتورینگ با تأخیر صفر و فقط یک کنترل برای سطح هدفون است.

  • VideoMic NTG

VideoMic NTG با بقیه متفاوت است از این حیث که یک میکروفون دوربین شاتگان است.این میکروفون برای انعطاف پذیری بیشتر دارای یک خروجی USB و همچنین یک خروجی استاندارد 3.5 میلی متری است، بنابراین می توانید مستقیماً در یک کامپیوتر و همچنین یک دوربین ضبط کنید. اگر یک فیلمبردار و نوازنده باشید و به راهی روان برای ضبط نیاز داشته باشید VideoMic NTG  گزینه ی خوبی برایتان خواهد بود.

تنظیم میکروفون usb

میکروفون های RØDE USB بسیار ساده و آسان برای تنظیم و استفاده هستند. شما برای استفاده از آن ها مانند میکروفون های XLR  نیازی به کارت صدا و رابط صوتی ندارید. به سادگی میکروفون را به ورودی USB رایانه خود وصل کنید و آماده ضبط شوید. این میکروفون ها برای اجرا نیازی به نرم افزار یا درایور اضافی ندارند.

پس از اتصال میکروفون ، باید در رایانه خود از طریق تنظیمات صوتی کامپیوتر ، میکروفون را به عنوان دستگاه ورودی و خروجی انتخاب کنید. یک آزمایش سریع انجام دهید تا مطمئن شوید رایانه در حال برداشتن صدا از میکروفون است .باید هنگام مکالمه در میکروفون سطح متر را مشاهده کنید که تغییر می کند. همچنین می توانید میکروفون را به عنوان دستگاه ورودی و خروجی خود در نرم افزار رکورد انتخاب کنید.

انتخاب یک فضای ضبط خوب

هنگام انجام هر نوع ضبطی ، مهم است در نظر بگیرید که چگونه محیط شما ممکن است صدای شما را تحت تأثیر قرار دهد. و این خصوصاً هنگام ضبط موسیقی از اهمیت بالایی برخوردار است. البته بسیاری از ما به یک استودیوی عایق صوتی در خانه دسترسی نداریم ، و شما هم نیازی به آن برای ضبطی با صدای عالی ندارید ، اما لازم است برخی موارد را انجام دهید تا مطمئن شوید محیط شما روی صدای شما تأثیر منفی نمی گذارد.

اتاق هایی با سطوح انعکاسی فراوان ، مانند کف چوب ، دیوارهای بتونی و سقف های بلند ، صدا را اکو می کنند که در بیشتر موارد این اتفاق مطلوبی نیست (یا ممکن است باشد – این بستگی به شما دارد!).

فضایی را انتخاب کنید که کوچکتر باشد و سطوح انعکاسی کمتری داشته باشند مانند اتاق خواب یا اتاق مطالعه. فرش ، پرده و قفسه های کتاب به شما کمک می کند تا این پژواک ها تعدیل شوند و این باعث می شود گرمی و شفافیت به ضبط شما اضافه شود. همچنین حتماً پنجره های خود را ببندید تا صدای ترافیک به گوش نرسد و تهویه هوا یا هر چیز دیگری را که ممکن است منجر به نویز پس زمینه در ضبط شما شود را خاموش کنید.اگر می خواهید از محل ضبطتان بیشتر استفاده کنید می توانید چند پنل آکوستیک نصب نمایید.

The RØDE NT-USB Mini.
The RØDE NT-USB Mini

به جایگذاری میکروفون دقت کنید

نکته بعدی که باید در نظر بگیرید قرار دادن میکروفون است. به طور کلی میکروفون باید به منبع صوتی نزدیک باشد ، اما بسته به آنچه ضبط می کنید ، می توانید با مسافت های مختلفی ضبط را امتحان کنید.

هنگام ضبط وکال ، هدف خود را در حدود 20 سانتی متر از میکروفون قرار دهید.اگر به آرامی آواز می خوانید ، سعی کنید برای صدای گرمتر به میکروفون نزدیک شوید و یا اگر با صدای بلند آواز می خوانید ، سعی کنید از میکروفن فاصله بگیرید تا تاثیر بازتری داشته باشد.

اگر در حال ضبط گیتار آکوستیک هستید ، میکروفون را کمی دورتر قرار دهید و مطمئن شوید که آن را در مرکز ساز خود قرار داده اید. این کار صدای متعادل تری به شما می دهد ، اما می توانید با موقعیت های مختلف نیز آزمایش کنید تا ببینید چطور بر صدا تأثیر می گذارد. برای گیتار برقی ، قرار دادن میکروفون تقریباً 10 سانتی متر از مرکز بلندگوهای آمپلی فایر ، صدای تمیز و شفافی به شما می دهد.

برای ضبط در خانه ، چیزهای زیادی برای یادگیری و آزمایش وجود دارد. استفاده از میکروفون USB و پیروی از مراحل فوق برای شروع ، سطحی عالی به شما می دهد ،البته این تنها آغاز راه است. موفق باشید و از ضبط لذت ببرید!

Call Now Button