نحوه میکروفون گذاری برای استریمینگ

How-To-Position-A-Microphone-For-Streaming

تکنیک میکروفون گذاری

مهم نیست که تجهیزات شما چقدر حرفه ای است، تکنیک میکروفون گذاری ضعیف می تواند به راحتی کل صدای استریم شما را نابود سازد. قرار دادن صحیح میکروفون برای ضبط صدایی غنی و شفاف بدون هیچ گونه نویز پس زمینه بسیار مهم است و حتی تغییرات جزئی می تواند منجر به بهبودهای عظیم شود.

در این مقاله، ما نگاهی خواهیم داشت به این که چرا میکروفون گذاری مهم است و بهترین نحوه قرار دادن میکروفون در هنگام استریم زنده برای دریافت بالاترین کیفیت صدا چیست.

 

How-To-Position-A-Microphone-For-Streaming

اثرات میکروفون گذاری و چرایی اهمیت آن

هنگام قرار دادن میکروفون، چند متغیر مختلف وجود دارد و هر عامل به طرق مختلف بر کیفیت صدای شما تأثیر می‌گذارد. بیایید برخی از تأثیرات برجسته تر میکروفون گذاری را بررسی کنیم.

 

اثر مجاورت

به بیان ساده، اثر مجاورت نشان می‌دهد که میکروفون هر چه به دهان شما نزدیک‌تر باشد، باس بیشتری را در صدای شما دریافت کند. این به طور کلی به این معنی است که اگر میکروفون شما خیلی دور یا خیلی نزدیک باشد می تواند به ترتیب باعث ایجاد صدایی نازک و یا صدای بم شود که هیچ کدام ایده آل نیستند.

 

گین و نویز پس زمینه

فاصله بین میکروفن و دهان نیز بر میزان صدای شما تأثیر می‌گذارد – هر چه فاصله کمتر باشد، صدای شما بلندتر خواهد بود. اگر خیلی دور هستید، صدای شما خیلی آرام خواهد بود و برای جبران باید گین میکروفون خود را افزایش دهید، اما با انجام این کار ممکن است نویز پس زمینه را ناخواسته تقویت کنید.

اکثر میکروفون هایی که برای استریم استفاده می شوند، مانند NT-USB mini ، میکروفون های جهت دار هستند. این بدان معناست که آنها طوری طراحی شده‌اند که صدا را در جهتی که  مقابل آن قرار گرفته‌اند ضبط می کنند و در عین حال صداهای کناره‌ها و پشت میکروفون را حذف می کنند. با این حال، این میکروفون‌ها همچنان مستعد دریافت نویز پس‌زمینه در فضای ضبط شما هستند، مانند دستگاه‌های تهویه مطبوع یا بازتاب صدا از سطوح سخت. اطمینان از قرار گرفتن میکروفون در موقعیت بهینه به این معنی است که می توانید میزان گین خود را به درستی تنظیم کنید تا نویز پس زمینه را به حداقل برسانید.

 

How-To-Position-A-Microphone-For-Streaming

پلاسیو و ضربه

تداخل‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد مصنوعات در صدای شما شود، اما وقتی صحبت از استریم می‌شود، دو مورد از رایج‌ترین مواردی که با آن مواجه می‌شوید ناشی از پلاسیو و ضربه‌های روی میز یا میکروفون شما هستند.

پلاسیو،(Plosives are Sharp Puffs of Air) جریان تیز هواست که با گفتن صداهای خاصی (مانند پ  و ب) تولید می‌شوند که می‌توانند در هنگام برخورد به کپسول میکروفون منجر به تولید صدای بلند و تیزی شوند. به طور مشابه، هنگامی که یک میکروفون حرکت می کند، کپسول بسیار حساس آن می تواند لرزش های جزئی را دریافت کند و صدای ناخواسته ای را در صدای شما ایجاد کند. این اثرات می تواند از برخورد مستقیم میکروفن یا از چیزی به ظاهر بی ضرر مانند ارتعاشات روی میز شما ناشی از استفاده از صفحه کلید باشد.

 

بهترین نحوه ی میکروفون گذاری برای استریم

اکنون که نگاهی به تاثیرات نحوه قرار دادن میکروفون بر صدای شما داشتیم، بیایید راه‌حل‌های این مشکلات و نحوه بهینه‌سازی تنظیمات خود را با تکنیک میکروفون گذاری مناسب بررسی کنیم.

 

نصب

منعطف ترین راه حل برای نصب میکروفون شما یک پایه ی بازویی حرفه ای مانند PSA1  است. این به شما امکان می دهد میکروفون خود را در هر نقطه از فضا قرار دهید، در صورت نیاز سریع و بی صدا آن را جابه جا کنید، از شلوغی روی میزتان بکاهید و به جذب ضربه های روی میز کمک کنید. گزینه دیگر این است که از سه پایه روی میز خود استفاده کنید.اینها راه حلی ساده و جمع و جور برای موقعیت یابی و زاویه دار کردن میکروفون شما ارائه می دهند.

 

فاصله

اگر از یک میکروفون داینامیک مانند Podmic استفاده می کنید، به طور ایده آل میکروفون را بین 5-15 سانتی متر (2-6 اینچ) از دهان خود قرار دهید. میکروفون های خازنی مانند NT-USB mini حساس تر هستند و می توان آنها را دورتر قرار داد، معمولاً بین 10-20 سانتی متر (4-8 اینچ). این فاصله به شما این امکان را می‌دهد که میزان گین خود را در سطحی تنظیم کنید که صدای شما خوب و بلند باشد، بدون اینکه صدای پس زمینه ضبط شود.

در حالی که این فواصل نقطه شروع خوبی هستند، ارزش آن را دارد که امتحان کنید که در موقعیت شما چه فاصله ای بهترین کیفیت را به شما می دهد، زیرا ممکن است به طور طبیعی صدایی عمیق‌تر داشته باشید یا در طول استریمتان رساتر شوید – در هر دو مورد، سعی کنید میکروفون را کمی دورتر از دهان خود حرکت دهید. برای اطلاعات بیشتر، مقاله ما را در مورد میکروفون های پویا در مقابل کندانسور را بررسی کنید.

 

How-To-Position-A-Microphone-For-Streaming

جهت

به طور معمول، میکروفون‌های دینامیک end-address هستند، به این معنی که باید انتهای میکروفون را به سمت دهان خود بگیرید، در حالی که کندانسورهای معمولاً side-address هستند و صدا را از جلو و کنار دریافت می‌کنند.

مخروطی مجسم کنید که از کپسول میکروفونتان خارج شده است. سعی کنید صدای خود را تا حد امکان نزدیک به مرکز این مخروط نگه دارید، در حالی که چیزی که باعث ایجاد صدایی منحرف کننده و ناخواسته (مانند صفحه کلید، صندلی، ترافیک یا تهویه مطبوع شما) در مخروط نمی شود.

 

حفاظت از پلاسیو

ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای کاهش تأثیر پلاسیو بر روی صدای شما، استفاده از یک پاپ فیلتر است که انرژی جریان شدید هوا را قبل از برخورد به کپسول میکروفون از بین ب‌برد. برخی از میکروفون‌ها مانند NT-USB mini دارای پاپ شیلد هستند که در خود میکروفون تعبیه شده است .

اگر صدای شما با این محافظ همچنان از پلاسیو رنج می‌برد، می‌توانید میکروفون خود را زاویه دهید تا مستقیماً در آن صحبت نکنید، بلکه کمی در کنار آن صحبت کنید. این بدان معنی است که جریان هوا مستقیماً به داخل کپسول میکروفون نمی رود و تأثیر آنها را کاهش می دهد.

 

How-To-Position-A-Microphone-For-Streaming

زیبایی بصری

آخرین مورد، زیبایی بصری استریم شماست. بدیهی است که نمی‌خواهید میکروفون، صورت شما را کاملاً استتار کند (یا شاید هم می‌خواهید)، اما دور بودن آن به همه دلایلی که ذکر کردیم مشکل‌ساز است. به این ترتیب، ارزش آن را دارد که آن را بیرون از قاب یا در لبه ی قاب خود نگه دارید، در حالی که هنوز به اندازه کافی به دهانتان نزدیک است تا صدایی غنی و شفاف به شما بدهد (یک پایه ی بازوی استودیویی می تواند در این موقعیت بسیار کمک کند).

ترکیب همه این نکات به شما صدایی شفاف ، غنی و با کیفیت برودکست می‌دهد، اما اگر نمی‌توانید از همه این توصیه‌ها استفاده کنید، اجرای تنها چند مورد از آن‌ها همچنان به بهبود کیفیت صدا در استریم شما کمک می‌کند.

 

شما می توانید محصولات اصل را در فروشگاه اینترنتی یریآل همراه با گارانتی بین المللی با خیالی آسوده تهیه نمایید. راه ارتباطی ما با شما تلفن 02188541560 و یا ایمیل info@yerial.com

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
Call Now Button