میکروفون پویا یا کاندنسر: کدام یک برای بازی و استریم بهتر است؟

Dynamic vs. Condenser: Which live mic is right for you?

مقایسه میکروفون پویا با کاندنسر

صدای با کیفیت میکروفون یکی از مهمترین عناصر پخش زنده است. این پل ارتباطی بین پخش کننده و بیننده است که به آنها امکان می دهد درگیر و غرق در تجربه شوند. این امر باعث می‌شود که یک میکروفون مرکز تجهیزات هر پخش‌کننده باشد، و با گزینه‌های مختلف زیادی که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، مهم است که بدانید کدام میکروفون با سناریوی شما مطابقت دارد و بهترین نتایج را برای پخش شما به همراه دارد.

این مقاله نگاهی به میکروفون‌های پویا و خازنی می‌اندازد: نحوه عملکرد آنها، تفاوت‌های بین آنها و اینکه کدام یک برای بازی یا استریم بهترین است.

 

 

Dynamic vs. Condenser: Which live mic is right for you?

میکروفون پویا

میکروفون های داینامیک، با حرکت یک دیافراگم نازک که به سیم پیچی از سیم معلق در یک میدان مغناطیسی متصل است، کار می کنند. با برخورد امواج صوتی به دیافراگم، سیم پیچی که با میدان مغناطیسی تعامل می کند و جریان الکتریکی ایجاد می کند، به ارتعاش در می آید.

برخلاف میکروفون‌های خازنی، میکروفون‌های دینامیک معمولاً دارای پری امپ داخلی نیستند، بنابراین سیگنالی که تولید می‌کنند باید توسط یک پری امپ خارجی، مانند یک رابط صوتی یا میکسر، تقویت شود. آنها همچنین نسبت به میکروفون های خازنی حساسیت کمتری دارند، بنابراین معمولاً برای تولید یک سیگنال قوی به گین بیشتری از یک پری آمپ نیاز دارند و همچنین باید دقیقاً نزدیک میکروفون باشید تا بهترین صدای ممکن را دریافت کنید (حدود 5 تا 10 سانتی متر از دیافراگم).

میکروفون‌های دینامیک معمولاً دارای یک الگوی قطبی باریک هستند. این، همراه با حساسیت نسبتاً کم آنها، به این معنی است که آنها در رد کردن نویزهای پس زمینه مانند تهویه مطبوع یا کلیک های صفحه کلید و ماوس عالی هستند.

آنها دارای طراحی ساده با اجزای داخلی کمتر هستند که آنها را نسبت به میکروفون های خازنی قوی تر می کند. میکروفون‌های پویا همچنین می‌توانند به‌طور قابل‌اطمینانی سطوح صدای بالاتر را بسیار بهتر از برادران کندانسور خود کنترل کنند، به این معنی که می‌توانید در طول استریم خود، بدون نگرانی در مورد سربار بیش از حد کپسول میکروفون، کمی «رساتر» صحبت کنید.

برخی از مدل‌ها، مانند RØDE PodMic و Procaster، ویژگی‌های اضافی مانند پاپ فیلتر داخلی برای مدیریت حروف پلاسیو و ضربه‌گیر داخلی برای کاهش لرزش‌های میکروفون ناشی از را نیز ارائه می‌دهند.که هر دو برای گیمینگ و سناریوهای پخش بسیار مفید هستند.

 

 

 Dynamic vs. Condenser: Which live mic is right for you?

 

میکروفون های خازنی

میکروفن خازنی از یک دیافراگم که بسیار نزدیک به یک صفحه باردار الکتریکی قرار گرفته، تشکیل شده است که با هم به عنوان یک خازن عمل می کنند. هنگامی که امواج صوتی به دیافراگم برخورد می کند، لرزش ایجاد می شود و از صفحه پشتی نزدیک تر و دورتر می شود. این حرکت باعث تغییر در ظرفیت خازنی می شود و یک سیگنال الکتریکی ایجاد می کند که سپس توسط یک پری آمپ داخلی تقویت می شود. هم پری امپ و هم صفحه باردار برای کار کردن به برق خارجی نیاز دارند که از طریق برق فانتوم از یک میکسر، پیش تقویت کننده خارجی یا رابط صوتی یا باتری ها تامین می شود.

میکروفون‌های خازنی مانند RØDE NT1 یا NT-USB Mini پاسخ فرکانسی گسترده‌تر و نرم‌تری نسبت به میکروفون‌های پویا ارائه می‌دهند. این بدان معناست که صدایی که آنها تولید می کنند واضح تر و دقیق تر خواهد بود، به خصوص در فرکانس های پایین و بالا. به طور کلی، آنها نسبت به میکروفون‌های پویا برتر به نظر می‌رسند، اگرچه این به نوع میکروفون و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

با این حال، میکروفون های خازنی نسبت به میکروفون های دینامیک حساس تر هستند. این می تواند آنها را مستعد دریافت نویز پس زمینه کند، به خصوص در محیطی که به خوبی عایق صدا نیست. آنها همچنین به یک پاپ فیلتر خارجی با کیفیت بالا و شوک مونت نیاز دارند.

 

 

 

 Dynamic vs. Condenser: Which live mic is right for you?

دینامیک یا خازن: کدام یک برای بازی و استریم بهتر است؟

اگر از یک اتاق یا استودیوی آکوستیک بدون نویز پس‌زمینه استریم می‌کنید، میکروفن خازنی انتخاب خوبی است زیرا صدایی عالی ارائه می‌دهد. همچنین در مورد نزدیکی به دهان، آنها نسبت به میکروفون‌های پویا بخشنده‌تر هستند و به شما آزادی بیشتری برای حرکت می‌دهند (اگر می‌خواهید میکروفون را کاملاً خارج از کادر قرار دهید، از یک میکروفون شاتگان برای پخش خود استفاده کنید).

یک پاپ فیلتر خارجی و شوک مونت کمک زیادی به مهار پلاسیو و صداهای خشن مانند ضربه های روی میز در هنگام استفاده از میکروفون کندانسور می کند، با این حال، آنها بسیار حجیم هستند و اگر خیلی نزدیک به دوربین قرار گیرند ممکن است قسمت زیادی از  قاب شما را بگیرند. میکروفون‌های دینامیک مانند PodMic و Procaster، برای محافظت در برابر پلاسیو ها و ضربه ها بدون نیاز به پایه ضربه‌گیر خارجی و پاپ فیلتر ، شوک مونت داخلی ارائه می‌دهند.

برای محیط‌هایی که بیشتر مستعد بازتاب صدا هستند، میکروفون‌های پویا جداسازی عالی از نویز پس‌زمینه و همچنین کلیک‌های صفحه‌کلید و ماوس هنگام بازی را ارائه می‌کنند و تمرکز را روی صدای شما حفظ می‌کنند. آنها همچنین در مدیریت اوج صدای بلند بدون اعوجاج بهتر هستند، بنابراین اگر متوجه شدید که در هنگام استریم محدوده دینامیکی وسیعی دارید، انتخاب بهتری برای صدایی ثابت خواهند بود.

به طور خلاصه، هر دو انتخاب عالی هستند، اما این به محیط و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد:

  • اگر فضای ضبط خوب و عایق صدا دارید، از یک کندانسور برای صدای غنی و دقیق استفاده کنید. فقط حواستان به حساسیت به اوج‌های بلند، کلیک‌های صفحه‌کلید و ماوس، و نیاز به ضربه‌گیر خارجی و پاپ فیلتر باشد.

به دنبال یک میکروفون خازنی عالی RØDE برای استریم هستید؟ NT1، NT1-A یا NT-USB Mini را بررسی کنید.

  • اگر فضای ضبط شما عایق صدا نیست یا از کلیک های صفحه کلید و ماوس آگاه هستید، از یک میکروفون پویا استفاده کنید (در هر محیطی عالی عمل می کنند). بسیاری از آنها از مزایای نصب شوک مونت و پاپ فیلتر داخلی نیز برخوردار هستند.

به دنبال یک میکروفون پویا RØDE عالی برای استریمینگ هستید؟ PodMic و Procaster را بررسی کنید.

 

شما می توانید محصولات اصل را در فروشگاه اینترنتی یریآل همراه با گارانتی بین المللی با خیالی آسوده تهیه نمایید. راه ارتباطی ما با شما تلفن 02188541560 و یا ایمیل info@yerial.com

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.