مقایسه ی میکروفون های مناسب دوربین

مقایسه ی میکروفون های RODE Videomics

مقایسه ی میکروفون های RODE Videomics

VideoMic ها میکروفون های مناسبی برای دوربین برای طیف وسیعی از برنامه های ساخت فیلم هستند. از ویدئو بلاگرها گرفته تا فیلمبرداران حرفه ای ، در این محصولات ، میکروفونی متناسب با نیازهای همه ی افراد وجود دارد.اگر فیلمساز هستید ، باید تصمیم بگیرید کدام یک از میکروفون ها به بهترین وجه برایتان مناسب است و بیشتر به کارتان می آید. در زیر می خواهیم به VideoMic ها  بپردازیم ، توضیح می دهیم که هر میکروفون چیست ، ویژگی های آن چیست و چرا برخی از میکروفون ها ممکن است برای شما مناسب تر باشند.

ویژگی های مشترک همه VideoMic ها

شایان ذکر است که کلیه VideoMic ها مشخصات و ویژگی های مشترکی دارند. در وهله ی اول ، همه آنها از شوک مونت حرفه ای Rycote Lyre برای کاهش نوبز برخوردارند. Rycote Lyre عملاً غیرقابل تخریب ، ضد ضربه و غیر قابل خم شدن است و هرگز فرسوده نخواهد شد .همه ی این میکروفون ها دارای لوازم جانبی استاندارد مانند کابل و بادگیر با کیفیت برای ضبط در محیط های نامناسب هستند. VideoMic ها با استفاده از بالاترین کیفیت قطعات در قلب استرالیا، سیدنی ساخته شده اند و با ضمانت مشهور صنعت ما (یک سال تا مادام العمر) همراه هستند.

حال بیایید نگاهی بیندازیم که چه چیزی باعث منحصر به فرد بودن هر یک شده و چرا ممکن است یکی را بر دیگری ترجیح دهید:

VideoMicro

VideoMicro یک میکروفون دوربین کاملاً کم حجم است و مناسب برای فیلمسازانی که حین فیلمبرداری باید سریع و فرز حرکت کنند. این میکروفون کوچک ترین پیشنهاد در محدوده VideoMic هاست و همچنین مقرون به صرفه ترین آن ها.

ویژگی های اصلی

 • طراحی فوق العاده جمع و جور – وزن آن فقط 42 گرم است و اندازه آن فقط 80 میلی متر است ، این باعث می شود آن را برای فیلمبرداران در حرکت و ویدئو بلاگرها ایده آل سازد.
 • الگوی قطبی کاردیوئید – بر خلاف بقیه میکروفون های این دسته ، VideoMicro از یک الگوی قطبی کاردیوئید برخوردار است و آن را نسبت به سایر VideoMic ها کمتر جهتی می سازد و در هنگام ضبط در داخل خانه صدایی طبیعی تری ایجاد می کند.
 • به باتری نیاز ندارد – در عوض ، با برقی که مستقیماً از دوربین یا رکوردر می گیرد تغذیه می شود.

VideoMicro
VideoMicro

چرا آن را انتخاب می کنید؟

VideoMicro میکروفون مناسبی برای ویدئوبلاگرها ، فیلمسازان درحرکت و یا هرکسی است که به دنبال یک میکروفون سبک و کم حجم است که صدای با کیفیت تر از آنچه اکثر دوربین ها می گیرند، ارائه دهد. این میکروفون یک همراه عالی برای DLSR های کوچک ، دوربین های کامپکت مانند GoPro یا موبایل های هوشمند است. الگوی قطبی کاردیوئید همچنین باعث می شود VideoMicro گزینه ی خوبی برای فیلمسازانی که به دنبال یک میکروفون مقرون به صرفه با صدایی بازتر و کمتر جهت دار هستند.

VideoMic GO

برادر بزرگتر VideoMicro ، VideoMic GO یکی دیگر از گزینه های سبک وزن برای vlogger ها و فیلمسازان در حرکت است. همچنین بسیار مقرون به صرفه است و کارایی آن نیز ساده است – به گونه ای طراحی شده است که هر زمان که بخواهید ،آماده ضبط باشید.

ویژگی های اصلی

 • طراحی جمع و جور – VideoMic GO از VideoMicro بزرگتر است و طول آن 167 میلی متر است و به میکروفون شاتگان کلاسیک شبیه تر است.
 • الگوی قطبی سوپر کاریوئید – ارائه تصویر صوتی جهت دار تر ، تمرکز روی صدا از جلو و رد صدا از طرفین.
 • به باتری نیاز ندارد – VideoMic GO از دوربین یا دستگاه ضبط شما تغذیه می شود.
VideoMic-GO
VideoMic-GO

 

چرا آن را انتخاب می کنید؟

VideoMic GO همچنین گزینه ای عالی برای فیلمسازان vlogger ، فیلمبرداران در حرکت و یا هر کسی است که به دنبال یک میکروفون ساده و کم حجم روی دوربین هستند. بنابراین ، چرا VideoMic Go را به VideoMicro ترجیح می هید؟ تفاوت اصلی الگوی قطبی سوپر کاریوئید است که ضبط گفتگو و سایر موقعیت هایی که می خواهید منبع صوتی خود را از نویزهای پس زمینه ایزوله سازید ، ایده آل تر می سازد. بزرگتر بودن و کمی سنگین تر بودن VideoMic GO ، ممکن است برای برخی از دوربین های کوچکتر یا دوربین های گوشی هوشمند حجیم باشد ، بنابراین اگر روی این دستگاه ها فیلمبرداری می کنید ، Micro گزینه ی مناسب تری برایتان خواهد بود. گفته می شود ، جهتی بودن VideoMic GO باعث می شود که این میکروفون برای استفاده با boompole یا صداگذاری در خانه مناسب تر باشد.

VideoMic

VideoMic اصلی ! همه چیز از این میکروفون  شروع شد ، و اگرچه نسخه های دیگری از این میکروفون وارد بازار شده ، اما هنوز همان میکروفون ویدیویی با کیفیت است که در سال 2004 منتشر شد.

ویژگی های اصلی

 • الگوی قطبی سوپر کاریوئید – ارائه صدای جهت دار، تمرکز بر صدا از جلو و رد صدا از طرفین.
 • گین پد -10dB و -20dB
 • فیلتر high-pass قابل انتخاب (با سرعت 80 هرتز) برای کاهش نوبز
 • با باتری 9 ولت کار می کند.

چرا آن را انتخاب می کنید؟

VideoMic برای فیلمسازانی که اندازه فشرده VideoMic GO را دوست دارند اما به دنبال امکانات بیشتری هستند ، گزینه ای عالی است. در حالی که VideoMic GO با سادگی منحصر به فردی طراحی شده است ، فیلتر high-pass و gain  پد VideoMic انعطاف پذیری بیشتری را هنگام ضبط ارائه می دهد. اگر فقط در یک محیط پایدار آکوستیک فیلمبرداری می کنید ، این کنترل ها ممکن است زیاد مورد استفاده ی شما قرار نگیرند. اما اگر غالباً در خارج از خانه فیلمبرداری می کنید که ترافیک و یا صدای باد فیلمبرداری شما را تحت تاثیر قرار می دهد، فیلتر high-pass به شدت به کار شما خواهد آمد و یا اگر اغلب در محیط هایی با صدای بلند ضبط می کنید ، پد گین بسیار مفید خواهد بود. این ویژگی ها برای کار به ولتاژ بیشتری نیاز دارند تا بتوانند برق پلاگین را تأمین کنند ، از این رو نیاز به باتری 9 ولت دارند.

اشکال این میکروفون چیست؟ میکروفون سنگین تر است (171 گرم در مقابل 73 گرم  VideoMic GO ) با این وجود هنوز هم کاملاً سبک است . اما هنگام تصمیم گیری برای خرید باید مورد توجه قرار گیرد.

VideoMic Pro

اکنون در حال رسیدن به انتهای بالای لیست هستیم. VideoMic Pro استاندارد جدیدی در میکروفون های موجود در دوربین به وجود آورده است و یکی از میکروفون های پرفروش ماست.این میکروفون گزینه ای عالی برای ضبط صدا در طیف گسترده ای از برنامه های فیلمبرداری و برودکست است.

ویژگی های اصلی

 • الگوی قطبی سوپر کاردیوئید.
 • عملکرد فوق العاده کم نویز – در نتیجه صوتی پاک تر و واضح تر.
 • حساسیت بالاتر.
 • طراحی جمع و جور – 150 میلی متر طول و فقط 85 گرم ، که بسیار سبک برای چنین میکروفون غنی ایست .
 • کنترل گین 3 موقعیتی – از جمله تقویت کننده + 20 دسی بل ، که برای استفاده با دوربین های DSLR مناسب است و به شما امکان می دهد سطح دوربین خود را خاموش کنید ، به طور موثری میزان نویز ایجاد شده توسط آمپ بی کیفیت دوربین را کاهش می دهد.
 • فیلتر High-pass (در 80 هرتز) برای کاهش سر و صداهای ناخوشایند.
 • نیاز به باتری v9 دارد.

VideoMic-Pro
VideoMic-Pro

چرا آن را انتخاب می کنید؟

همانطور که از نام این محصول پیداست ، VideoMic Pro برای فیلمسازانی که به دنبال یک میکروفن حرفه ای تر هستند ، ایده آل است. با وجود این که قیمتی بالاتر از VideoMic دارد اما ویژگی های جدیدی را ارائه می دهد که بسیار مفید خواهند بود. کپسول و مدارهای به روز شده این میکروفون ، کیفیت برودکست ارائه می دهند که در هر سناریوی فیلمبرداری به شدت ایده آل است. گزینه ی روشن کردن یک تقویت کننده + 20dB به شما امکان می دهد هنگام ضبط صداهای ساکت تر مانند Foley یا دیالوگ، صوتی تمیز و دقیق بدون هیچ گونه هیس و نویز پس زمینه از امپ دوربین داشته باشید. وزن 85 گرمی فوق العاده سبک این میکروفون ،آن را برای فیلمبرداری های طولانی مدت و یا به عنوان میکروفون بوم ایده آل می سازد.

+VideoMic Pro

VideoMic Pro +  در رده بالای VideoMic قرار دارد ، یک میکروفون مملو از ویژگی های موجود در برخی از معتبرترین فیلمسازان جهان و سازندگان محتوا. این میکروفون همان ویژگی های مفید موجود در VideoMic Pro را ارائه می دهد ، از جمله کپسول و مدار به روز شده ، و همچنین برخی از ویژگی های مفید حرفه ای.

ویژگی های اصلی

 • الگوی قطبی سوپر کاردیوئید
 • عملکرد فوق العاده کم نویز
 • حساسیت بالاتر
 • سوئیچینگ دیجیتال – کنترل 2 مرحله ای فیلتر high-pass، کنترل 3 مرحله ای gain pad
 • کابل قابل جابجایی برای افزایش انعطاف پذیری هنگام اتصال به تجهیزات ضبط مختلف
 • افزایش فرکانس بالا – افزایش جزئیات و وضوح در ضبط های شما ، ایده آل برای وقتی که از بادگیر استفاده می کنید.
 • عملکرد شارژ اتوماتیک- هنگامی که میکروفون از دوربین شما جدا می شود ، میکروفون را خاموش می کند تا در حفظ عمر باتری کمک کند.
 • گزینه های بیشتر منبع تغذیه – VideoMic Pro +  را می توان از طریق microUSB با باتری قابل شارژ LB-1 Lithium-Ion ، با ارائه بیش از 100 ساعت شارژ تغذیه کرد .همچنین می توان از دو باتری AA استفاده کرد.
 • چراغ LED- برای نشان دادن وضعیت شارژ.
 • شکل بهینه ی بادگیر – برای کاهش موثرتر نویز باد.
+VideoMic Pro
+VideoMic Pro

چرا آن را انتخاب می کنید؟

VideoMic Pro +  در طیف گسترده ای از سناریوهای ساخت فیلم درخشان عمل می کند.این میکروفون طوری طراحی شده است تا با امکاناتی که به شما ارائه می دهد صدا را با کیفیت برودکست در هر مکانی که هستید داشته باشید. اگر یک فیلمساز هستید و به دنبال یک میکروفون ویدئویی همه کاره که کاملاً جمع و جور، محکم ، ارزان قیمت و خارق العاده است ، می گردید این میکروفون همان چیزیست که می خواهید.

Stereo VideoMic Pro

مقایسه ی VideoMic  های stereo با VideoMic های تکی بالا کمی مشکل است زیرا ذاتاً میکروفن های متفاوتی هستند. به طور خلاصه ، Stereo VideoMic دارای دو کپسول  است که به صورت XY تنظیم شده است و دو کانال صوتی را با صدایی طبیعی تر شبیه آنچه که گوش های ما می شنوند ضبط می کند. میکروفون های استریو برای ضبط محیط های طبیعی ، موسیقی زنده ، برنامه های ورزشی و موارد دیگر ایده آل هستند. ما در این زمینه دو میکروفون داریم: Stereo VideoMic Pro و Stereo VideoMic X

ویژگی های اصلی

 • جفت کپسول های کندانسور ½ اینچ با کیفیت بالا با تنظیم XY – صدایی دقیق در هر محیطی ضبط می کند.
 • بسیار سبک وزن و جمع و جور – فقط 116 گرم ، که خیلی از VideoMic Pro سنگین تر نیست و در بالای هر دوربین DLSR بسیار مناسب خواهد بود.
 • فیلتر High-pass (در 75hz) برای کاهش نویز.
 • کنترل گین 3 موقعیتی (-10dB ، 0 ، + 20dB) – که در صورت استفاده از میکروفون برای ضبط موسیقی زنده یا سایر منابع صوتی با صدای بلند ، بسیار مفید خواهد بود.
 • با باتری 9 ولت کار می کند – بیش از 100 ساعت فقط با یک باتری.
Stereo-VideoMic-Pro
Stereo-VideoMic-Pro

چرا آن را انتخاب می کنید؟

میکروفون های استریو برای گرفتن صداهای طبیعی تر ، بیشتر نزدیک به آنچه می شنویم تا چیزی که دوربین به آن متمرکز شده است ، ایده آل هستند. اگر احساس می کنید نیاز به ضبط صداهای محیطی برای یک صحنه دارید ( صداهای طبیعت ، reverb طبیعی یک فضا یا صدای جمعیت در یک نمایش ) میکروفون استریو همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید و Stereo VideoMic Pro گزینه ای عالی برای شما خواهد بود.

 

Stereo VideoMic X

Stereo VideoMic X عالی ترین میکروفون استریو دوربین در رده ی برودکست است. مانند VideoMic Pro + ، دارای ویژگی ها و کنترل های حرفه ای است ، با چند ترفند در آستین خود که شما در همتای آن پیدا نخواهید کرد.

ویژگی های اصلی

 • ساخت محکم آلومینیوم – به طور باورنکردنی محکم است به صورتی که می توانید به طور منظم در فضای باز حتی در سخت ترین شرایط ضبط از آن استفاده نمایید. با این حال هنوز به اندازه کافی سبک است .
 • مینی جک 3.5 میلی متر یا خروجی مینی XLR متعادل برای اتصال به ضبط کننده های حرفه ای .
 • فیلتر High-pass (75 هرتز ، 150 هرتز)
 • تقویت فرکانس بالا – مناسب برای افزایش جزئیات و وضوح در ضبط های شما ، به خصوص هنگام استفاده از بادگیر
 • کنترل گین 3 موقعیتی (-10dB ، 0 ، + 20dB)
 • باتری 9 ولت (باتری 30 ساعته) یا برق فانتوم 48 ولت (برای ضبط مداوم).
 • بادگیر گنبدی فلزی – شبیه به RØDE Blimp.
Stereo-VideoMic-X
Stereo-VideoMic-X

چرا آن را انتخاب می کنید؟

مانند VideoMic Pro + ، Stereo VideoMic X به گونه ای طراحی شده است که تا با امکاناتی که به شما ارائه می دهد صدا را با کیفیت برودکست در هر مکانی که هستید داشته باشید. یکی از مهمترین ویژگی های این میکروفون خروجی XLR است که به شما این امکان را می دهد که به جای دوربین به یک رکوردر خارجی متصل گردید. این امر کیفیت صوتی شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. Stereo VideoMic X با وزن 300 گرمی خود سنگین تر از Stereo VideoMic Pro است و به جای DSLR های دستی ، برای استفاده با دوربین حرفه ای مناسب تر است. این یک میکروفون عالی برای ضبط های حساس است . ( مستندهای طبیعت ، اجرای موسیقی ، پخش ورزشی و موارد دیگر).

همانطور که مشاهده می کنید ، هنگام انتخاب یک RØDE VideoMic گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. هر کدام از این میکروفون ها بسیار متفاوت از سایرین هستند .بعید به نظر می رسد شما به یک Stereo VideoMic X برای ضبط برنامه های ویدئو بلاگر ی خود احتیاج داشته باشید! بنابراین برای تصمیم گیری ، در مورد ویژگی های مورد نیاز ، آنچه نمی خواهید ، و بودجه خود فکر کنید و میکروفون ایده آلتان را انتخاب کنید. همه ی این ها میکروفون های عالی ای هستند ، بنابراین همه چیز برمیگردد به آنچه واقعاً نیاز دارید.

اگر سوالی داشتید حتما با ما در یریآل (شماره تماس: 02188541560 – 09358502050 ) تماس بگیرید.

 

Call Now Button