نکات استریمینگ برای مبتدیان

Beginners streaming

آموزش استریمینگ

اکنون بهترین زمان برای دنبال کردن استریمینگ به عنوان یک حرفه است. این به یک دلیل اصلی واقعیت دارد: بازار استریمینگ آنلاین هر ماه با رشد چشمگیری روبروست. انتظار می رود که تا پایان سال 2022 ، پخش مستقیم 82٪ از کل ترافیک اینترنت را به خود اختصاص دهد! پلتفرم های استریمینگ مانند Twitch هر روزه مخاطبان جدید و بیشتری را به خود جذب می کنند. علاوه بر این ، از هر پنج ویدئو در فیس بوک تقریباً یک مورد به صورت پخش زنده است.

در این مقاله ، سعی خواهیم کرد با پاسخ دادن به رایج ترین سوالاتی که هر استریمر می پرسد ، یک راهنمای کامل ایجاد کنیم. این راهنما از سه قسمت برای کمک و پشتیبانی شما در هر مرحله از مسیر برای تبدیل شدن به یک استریمر حرفه ای تشکیل شده است.

بخش اول برخی از نقاط شروع ضروری را شامل می شود ، که پایه های محکمی برای حرفه شما ایجاد می کند. قسمت دوم شامل نکاتی برای حرفه ای تر نشان دادن کار شما است. بخش آخر شامل چند استراتژی در مورد نحوه رشد مخاطبان شما است.

.

Beginners streaming

.

نحوه شروع

استریمینگ آنطور که به نظر می رسد آسان نیست. با این حال ، قطعاً آنقدرها هم سخت نیست. ما اینجا هستیم تا کمی از پیچیدگی آن بکاهیم. بیایید با برخی از اصول شروع کنیم:

هدف خود را مشخص کنید

.

بسیاری از افراد در ابتدای کار در استریمینگ خود مرتکب یک اشتباه مشترک می شوند: آنها هدف مشخصی را تعیین نمی کنند. قبل از پخش زنده ، دانستن اینکه چرا می خواهید یک استریمر شوید ضروری است. هدف شما ممکن است چیزی مانند رشد مخاطب ، ایجاد روابط با دنبال کنندگان خود ، یا صرفاً کسب حداکثر میزان نمایش برای محتوایتان باشد.

.

Beginners streaming

.

 

نوع استریم خود را انتخاب کنید

پس از مشخص کردن هدف خود ، باید انتخاب کنید که در استریم چه کاری انجام خواهید داد. شما نمی توانید فقط زندگی کنید و کاری انجام ندهید ، می توانید؟ در اینجا چند ایده محبوب برای شما آورده شده است:

 • مصاحبه یا پرسش و پاسخ.
 • BTS (پشت صحنه).
 • قصه گویی
 • فیلم های آموزشی.
 • معرفی محصول
 • استریم های گیمینگ
 • مسابقات
 • وبینارها

.

 

Beginners streaming

.

تجهیزات استریمینگ خود را تنظیم کنید

بدون تجهیزات استریمینگ نمی توانید استریمینگ لایو داشته باشید.علاوه بر این ، تنظیم درست و مناسب تجهیزات نیز امری ضروری است. اما این برای کسانی که فاقد تخصص فنی هستند می تواند کمی مشکل باشد. اطمینان حاصل کنید که از پهنای باند کافی برای حفظ اتصال پایدار برخوردار هستید.

 

 نرم افزار خود را انتخاب کنید

گام بزرگ دیگر انتخاب نرم افزار صحیح است. در حال حاضر چندین برنامه جالب در بازار وجود دارد. خوشبختانه بهترین ها رایگان استفاده می شوند. OBS Studio یکی از بهترین برنامه های استریمینگ مدرن است. این برنامه رایگان است ، از هر پلتفرم استریمی پشتیبانی می کند و عملکردی بالا و پایدار را ارائه می دهد. Streamlabs OBS اساساً نسخه بهبود یافته OBS Studio است. این نرم افزار تم های سفارشی خارق العاده و ویژگی های عالی برای استریمرها ارائه می دهد و همچنین استفاده از آن رایگان است.

 

 بستر استریمینگ خود را انتخاب کنید

اکنون زمان انتخاب سکویی است که در آن محتوای خود را پخش می کنید. به خاطر داشته باشید که هر پلتفرم مخاطبان خاص خود را دارد. بنابراین ، انتخاب پلتفرم های اصلی شما بستگی زیادی به نوع محتوای شما و همچنین اهداف شما دارد. به عنوان مثال ، گیمرها بیشتر استریمینگ را در Twitch ، Mixer و YouTube Live ترجیح می دهند. ممکن است ولاگرهای سفر به Facebook Live و Instagram Live علاقه بیشتری نشان دهند.

همچنین لازم به ذکر است که لایو استریمینگ در چندین پلتفرم ،  به جز استفاده زیاد ازCPU و صدها tab باز در مرورگر شما ، هیچ ضرری ندارد. Restream می تواند در این زمینه به شما کمک کند زیرا این امکان را برای شما فراهم می کند تا به طور همزمان روی بیش از 30 پلت فرم استریم کنید.بدون اینکه نیازی به پرداختن به جنبه های فنی داشته باشید.

.

Beginners streaming

.

قبل از پخش زنده همه چیز را تست کنید!

این کوتاهترین توصیه استریمینگ است ، اما احتمالاً مهمترین است. هرگز قدرت یک آزمون ساده را دست کم نگیرید. این می تواند از اشتباهات غیر ضروری شما جلوگیری کرده و شما را در مسیر موفقیت قرار دهد.

بیایید نکات استریمینگ را برای مبتدیان جمع بندی کنیم:

 • هدف خود را مشخص کنید.
 • نوع استریم خود را انتخاب کنید.
 • تجهیزات استریمینگ را تنظیم کنید.
 • نرم افزار خود را انتخاب کنید.
 • پلتفرم استریمینگ خود را انتخاب کنید.
 • قبل از پخش زنده همه چیز را تست کنید.

در مقاله ی بعد به ادامه ی توصیه ها برای بهبود کار استریمر های حرفه ای و جذب هر چه بیشتر مخاطبان خواهیم پرداخت.

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.