پخش مستقیم بوندسلیگا

پخش مستقیم بوندسلیگا

دیدگاه خود را معکوس کنید

پخش مستقیم بوندسلیگا با استفاده از ویدئو عمودی 9:16 برای اولین بار

با افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه برای تماشای فیلم ، کاربران بیشتر و بیشتری به تماشای پخش مستقیم از طریق رسانه های اجتماعی روی آورده اند. رسانه های آلمانی توجه خود را به چگونگی جلب توجه این کاربران معطوف کرده اند. برای اولین بار لیگ فوتبال آلمان به صورت زنده مسابقه ی بین ولفسبورگ و وردربرمن را علاوه بر فرمت پخش معمول با فرمت 9:16 نیز پخش کرد. ویدئوعمودی 9:16 تجربه کاملاً جدیدی را برای کاربران تلفن همراه به ارمغان آورد.

DFL اکنون چگونگی بهینه سازی پخش مسابقات بوندس لیگا را برای کاربران رسانه های اجتماعی آزمایش کرده است.

در این روش فوتیج از ویدئو 16:9 بریده نشد در عوض تیم پخش به طور اختصاصی پنج فیلمبردار را ترتیب داد تا در فرمت 9:16 با استفاده از سه پایه ویژه ، فیلمبرداری کنند. فوتیج 9:16 به شما امکان می دهد یک ویدئو عمودی  k4  UHD بدون تخریب پیکسل بدست آورید.

این دوربین های پخش حرفه ای برای دستیابی به نتایج با کیفیت بالا با استفاده از سه پایه خاص کج شدند و در یک اتاق کنترل جداگانه مانیتورها نیز 90 درجه چرخانده شدند. با این تنظیم فنی ، کیفیت عالی تصویر 9:16 حتی در Ultra HD نیز تضمین شد.

پخش مستقیم فوتبال

تجربه ای بی نظیر

این یک تجربه ی جدید برای تیم تولید و پخش مستقیم بوندسلیگا بود ، زیرا فیلم برداری در 9:16 با مجموعه چالش های خاص خود همراه است. به عنوان مثال ، فیلمبردار باید هدف را در مرکز ترکیب بندی تصویر قرار دهد. علاوه بر این ، زمینه مشاهده فیلم عمودی در مقایسه با ویدیوی سنتی 16:9 بسیار محدودتر است ، بنابراین ردیابی بازیکنانی که  سریع حرکت می کنند چالش برانگیز تر است. علاوه بر این ، این مسئله که تصویر روی مانیتور به صورت دوران شده پخش می شود می تواند برای کارگردان بسیار اذیت کننده باشد . برای حل این مشکل ، تیم تولید تمام مانیتورها را به طور عمودی چرخاندند تا کارگردان بتواند صفحه را به همان صورتی که یک کاربر تلفن همراه مشاهده می کند ، ببیند.

آندریاس هایدن مدیر رسانه ای لیگ ، رضایت خود را از تولید فیلم 9:16 نشان داد. وی گفت: “ما می بینیم که فیلم های عمودی نسبت به فیلم های سنتی 16:9 در رسانه های اجتماعی روی دستگاه های تلفن همراه دسترسی بهتری دارند. آزمایش موفقیت آمیز در ولفسبورگ دلیل خوبی را برای ما فراهم کرده است تا در نظر بگیریم که چگونه می توانیم در آینده با این رفتار خود را سازگار کنیم.

لیگ فوتبال آلمان مرتباً چشم اندازهای جدیدی را به بینندگان و شرکای رسانه ای خود ارائه می دهد. برای این منظور ، مسابقات بوندس لیگا با حداکثر 25 دوربین تولید می شود. تعداد زیادی دوربین ویژه ، مانند سیستم های دوربین هوایی ، پهباد ها ، دوربین پرچم کرنر ، که بطور ویژه در گروه بوندس لیگا ساخته شده است و یک دوربین مینی حرکتی فوق العاده آهسته برای حرکت های آهسته از فرصت های گلزنی که در فاصله نزدیک استفاده می شود. DFL از تصاویر تهیه شده توسط چندین دوربین ویژه بطور منظم و همچنین به کمک فناوری augmented-reality استفاده می کند تا عناصر گرافیکی مختلفی مانند ترکیب تیم و آمار را طوری ارائه دهد که گویی می توان آنها را واقعا در داخل استادیوم مشاهده کرد و نه از صفحه نمایش استادیوم. اخیراً ، این فناوری برای اولین بار با استفاده از یک پهپاد مورد استفاده قرار گرفت .

 

پخش مستقیم فوتبال

اولین سوئیچر موجود برای راه حل ویدیویی عمودی

 Datavideo SE-500HD

هنگام مشاهده فیلم بر روی تلفن های همراه دو مشکل رایج وجود دارد.

بیشتر اوقات ، مردم عادت دارند که تلفن های همراه را به صورت ایستاده و با یک دست بگیرند ، اما ویدئو سنتی افقی 16:9  تنها کمتر از نیمی از صفحه نمایش را نشان می دهد که برای مخاطبان تلفن همراه تجربه جالبی نیست. در مقابل ، مشاهده تلفن همراه به صورت افقی نمای تمام صفحه را در اختیار کاربر قرار می دهد ، اما دیگر جوری نیست که بیشتر افراد ، تلفن های خود را نگه دارند.

مهم نیست که چگونه کاربر تلفن خود را هنگام تماشای فیلم نگه داشته باشد ، همیشه نتایج منفی به دست خواهد آمد. فیلم عمودی تمام صفحه روی تلفن های همراه به یک چالش ویژه تبدیل شده است که الهام بخش Datavideo برای نحوه ساخت سوئیچرهایش است.

Datavideo SE-500HD اولین سوئیچر موجود در بازار است که می تواند از تولید ویدئو عمودی پشتیبانی کند. کاربران فقط باید دوربین های فیلمبرداری را 90 درجه بچرخانند ، سپس کارگردان می تواند 4 ویدئو عمودی موجود را بدون نصب امکانات اضافی دریافت کند.

با استفاده از سوئیچ ویدیوی Datavideo SE-500HD ، کارگردان برای تماشای ویدئو با فرمت مستقیم روی مانیتور نیازی به کج کردن سر خود ندارد. SE-500HD به راحتی مشکل تولید ویدئو عمودی را حل می کند و نحوه تماشای ویدئو توسط مردم را تغییر می دهد!

Datavideo SE-500HD

Call Now Button