Spitfire ، کتابخانه منحصر به فرد موسیقی

کتابخانه موسیقی

British Drama Toolkit

یک کتابخانه منحصر به فرد موسیقی و تجربه ای خوب ارائه شده توسط Spitfire Audio است که با همکاری آهنگساز برجسته و با استعداد فیلم، “ساموئل سیم” ساخته شده است. این مجموعه از ساز های زهی و بادی چوبی برخوردار است و “روشی منحصر به فرد برای تعامل با نوازندگان” ارائه می دهد که آن را از دیگر محصولات Spitfire جدا می سازد.

Spitfire Audio

Spitfire Audio شامل هشت ساز انحصاری زهی و بادی چوبی است که به طور جداگانه از دو موقعیت میکروفون در یک مرحله در HQ Spitfire ضبط شده اند. این سازها شامل ویولن ، ویولا ، ویولن سل ، کنترباس ، فلوت ، پیکولو ، کلارینت و کلارینت باس است که هم به صورت تکنوازی و هم در ترکیب های مختلف برنامه ریزی شده ارائه می شوند.

این سازها در شش اکتاو از C1 تا C # 7 ترسیم شده اند ،با استفاده از نمونه های ماهرانه موجود در این کتابخانه می توان از حرکت نرم و لطیف در این دامنه صدایی اطمینان حاصل شود : یک کنتر باس قدرتمند ، از اکتاو پایین مراقبت می کند . کلارینت  باس و ویولن سل از وسعت صدایی پایین تا وسط را کنترل می کنند و ویولا ، ویولن ، کلارینت ، فلوت و پیکولو نت های بالاتر را می زنند. کلارینت باس یک لایه نفس گیر خارق العاده را به نت های باس اضافه می کند.

تکه های اصلی و آنسامبل  حاوی چیزهای بسیار جذابی هستند : فلوتی زیبا و پیکولو نواخته می شود و فضایی با شکوه و عاشقانه را به وجود می آورند و تکنوازی های سازهای زهی که حس و حال ماتمزده و دلتنگی را ایجاد می کنند  و آنسامبل آرامش بخش کلارینت که بدون ویبراتو نواخته می شود .

 توصیه می کنم اگر در حال نوشتن یک قطعه کوارتت زهی هستید از قطعه ی ” string ensemble long ” به عنوان یک منبع بالقوه الهام بخش استفاده کنید. هارمونیک های strings با هارمونی های پیوسته ی ویولن سل ضمیمه ای مفید هستند  ، و اگر می خواهید بیشتر به سمت و سوی آوانگارد  بروید ، اجراهای “chatter” وجود دارد که در آن کلارینت و کلارینت باس نت ها را به صورت رندوم در الگوهای ریتمیک تکرار می کنند.

string ensemble long

تجربه ای خارق العاده

شما می توانید به تنهایی از این کتابخانه رنگارنگ استفاده نمایید ، یا آن را در مجموعه های بزرگ تر ارکسترال لایه بندی کنید. British Drama Toolkit برای آهنگسازان ابزاری عالی برای اکتشاف ملودیک و هارمونیک است.این کتابخانه از سرعت کلید های کیبورد برای کنترل داینامیک استفاده می کند.

اولین تعامل من با آن به طرز حیرت انگیزی رضایت بخش بود و تقریباً بلافاصله با استفاده از تنظیمات اصلی ، منسوجات متناسب و متعادل ایجاد می کردم. فرضیه اصلی ارکستراسیون سرعت محور است که در آن یک نت ممکن است سازهای مختلف یا ترکیبی از صداها را بر اساس دامنه سرعت ایجاد کند.

به نظر می رسد که این کتابخانه قادر است ارکسترینگ قطعه را بر اساس هارمونی ، ملودی و داینامیکی که آهنگساز در لحظه ایجاد می کند ،انجام دهد.

کسانی که با سایر کتابخانه های Spitfire آشنا هستند ، متوجه تغییرات مهمی در GUI می شوند که منعکس کننده رویکرد مبتنی بر سرعت این کتابخانه است. نمای Velocity Layer می تواند از Loud تا Soft تا Texture باشد و همانطور که می نوازید ،نت ها نمودار می شوند.

این مجموعه با کل طول کیبورد ترسیم می شود ، و سبک های نواختن از بافت های لطیف آکوردها تا تکنوازی های جسورانه را در بر می گیرد. British Drama Toolkit می فهمد که تفاوت بین نرمی و بلندی فقط در حجم صدا نیست بلکه در مورد شخصیت و احساسات است. این کتابخانه به شما امکان می دهد تا به راحتی آهنگ خود را بسازید ، تنظیم نمایید و تکمیل کنید.

با همکاری Spitfire ، سام می خواست ابزاری را ایجاد کند که تا حد ممکن موانع بین ایده های موسیقی و تحقق آنها به عنوان یک قطعه ی آماده را بردارد.. همان نت ها ، با شدت متفاوت نواخته می شوند ، به مجموعه ای از شخصیت ها تبدیل می شوند و از یک ساز به ساز دیگر در یک گروه منتقل می شوند که داینامیک آن ها تغییر می کند.

به لطف نزدیکی میکروفون ، می توانید صدای کشیدن کلیفون سازهای زهی و جریان هوا از میان ساز های بادی چوبی را  بشنوید.

British Drama Toolkit  برای همه مناسب نیست. این کتابخانه تقریباً برای ایجاد زیباترین بافت های پد های آکوستیک است که حاوی زیباترین حرکات و رنگ صوتی است. با این حال ، اگر شما نیاز به چیزی  فراتر از این داشته باشید ، به احتمال زیاد نیاز دارید که آن را با عناصر دیگر ترکیب کنید ، به خصوص اگر می خواهید قطعه های انگیزشی ایجاد کنید.

کتابخانه ی British Drama Toolkit  چیزی نيست جز يك روش بسيار زيبا و جالب براي خلق پد هاي تاثیرگذار ، با سازهاي آكوستيك . احتمالاً قیمت آن را برای آنچه ارائه می دهد کمی زیاد بیابید ، اما شک نکنید که از کیفیت بسیارخوبی برخوردار است. اگر شما یک آهنگساز هستید ، این چیزیست  که حتما باید بشنوید!

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

Call Now Button