عناصر امنیتی توسعه دهنده های ip kvm

Matrox Secure IP KVM extenders

سیستم های حیاتی

امنیت یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها در محیط‌های امنیتی است، جایی که کارکنان بر داده‌های در لحظه نظارت می‌کنند، آن‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنند و تصمیم‌های حیاتی می‌گیرند. در اینجا و در بسیاری از محیط‌های دیگر، توسعه‌دهنده‌های IP KVM برای ایمن کردن تجهیزات رایانه در اتاق‌های سرور مستقر شده‌اند و کاربران را قادر می‌سازند تا آنها را از راه دور کنترل کنند. این به جلوگیری از دستکاری سخت افزار و وقفه در عملیات روزانه کمک می کند. با افزایش تهدید حملات سایبری، استفاده از توسعه دهنده های IP KVM که ویژگی های امنیتی کلیدی را مطابق با خط مشی ها و دستورالعمل های امنیتی IT سازمان ارائه می دهند، حیاتی تر از همیشه است.

 

اصول امنیت اطلاعات

اصول امنیت اطلاعات سازمان ها را در توسعه خط مشی ها، رویه ها و فرآیندها راهنمایی می کند تا به حفظ محرمانه بودن، یکپارچگی و در دسترس بودن اطلاعات تجاری کمک کند.

محرمانه بودن 

  • از حریم خصوصی اطلاعات محافظت می کند و اطمینان حاصل می کند که فقط کاربرانی که دارای امتیازات صحیح هستند می توانند اطلاعات را ببینند یا از آنها استفاده کنند.

صداقت 

  • از شخص ثالث جلوگیری می کند که اطلاعات را قبل از رسیدن به مقصد تغییر دهد یا به طور کلی آنها را از بین ببرد.

در دسترس بودن 

  • اطمینان حاصل می کند که اطلاعات زمانی که کاربر نیاز به دسترسی به آن دارد در دسترس است و شبکه کلی در صورت وجود یک نقطه شکست انعطاف پذیر است.

ویژگی های کلیدی امنیتی

 

 

Matrox Secure IP KVM extenders

 

 

امنیت IP چندین دهه است که وجود داشته است. هم داده ها و هم تلفن از طریق IP چندین نسل از بهبودهای تکرار شونده ثابت در امنیت را پشت سر گذاشته اند که مستقیماً از استقرار IP KVM سود می برد. راه حل های توسعه و سوئیچینگ IP KVM سیگنال های صوتی، تصویری و کنترلی سیستم کامپیوتری را به ایستگاه کاربر راه دور از طریق زیرساخت شبکه استاندارد منتقل می کند. بنابراین مهم است که راه حلی را انتخاب کنید که ویژگی های امنیتی کلیدی را برای کمک به محافظت از محرمانه بودن، یکپارچگی و در دسترس بودن سیستم هایی که بخشی از شبکه KVM هستند، ارائه دهد.

 

فناوری های رمزگذاری

رمزگذاری فرآیندی است که در آن توسعه‌دهنده IP KVM سیگنال‌های A/V و/یا USB را به یک کد مخفی تبدیل می‌کند. بنابراین رمزگذاری از دسترسی غیرمجاز در حین انتقال جلوگیری می کند و از محرمانه بودن سیگنال های ارسالی در حین انتقال محافظت می کند. در صورتی که این نگرانی وجود داشته باشد که ممکن است کسی سعی کند فیدها را هک و جاسوسی کند، توانایی رمزگذاری بسته‌بندی‌شده ویدیو، صدا و USB نسبت به انتقال ویدیوی باند پایه سنتی برتر است. توسعه دهنده های IP KVM که از رمزگذاری پشتیبانی می کنند، سیگنال های صوتی، تصویری و USB را به طور ایمن در شبکه IP توزیع می کنند. آنها همچنین یکپارچگی داده های ارسال شده را با جلوگیری از تغییر محتوا توسط اشخاص ثالث در حین حمل و نقل حفظ می کنند.

 

استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES) یکی از امن ترین استانداردهای رمزگذاری داده است که در سراسر جهان پذیرفته شده است. این موسسه در سال 2001 توسط موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) که شاخه ای از دولت ایالات متحده است، تأسیس شد. برخی از توسعه دهنده های IP KVM از استاندارد AES برای رمزگذاری داده ها و رمزهای عبور استفاده می کنند.

استانداردهای AES 128 بیتی و AES 256 بیتی از یک الگوریتم رمزگذاری متقارن استفاده می کنند که از یک کلید برای رمزگذاری و رمزگشایی داده ها استفاده می کند. در برنامه‌های KVM، محافظت نه تنها از سیگنال‌های صوتی و تصویری، بلکه از سیگنال‌های USB نیز با رمزگذاری کلید برای وارد کردن رمزهای عبور ایمن برای محافظت از اطلاعات محرمانه، مهم است.

 

 

Matrox Secure IP KVM extenders

 

کانال های ارتباطی و کنترلی

واحدهای توسعه‌دهنده IP KVM با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و دستورات را مبادله می‌کنند – برای مثال، زمانی که واحد گیرنده نیاز به سوئیچ و اتصال به واحد فرستنده دیگر (سیستم منبع) دارد. دستورات بین دستگاه‌های KVM باید از طریق یک کانال ارتباطی امن، مانند پروتکل امن انتقال ابرمتن (HTTPS) منتقل شوند تا از دستکاری شبکه KVM با تغییر مسیر سیگنال‌ها یا قطع عملکرد جلوگیری شود.

HTTPS از طریق اتصال امنیت لایه حمل و نقل (TLS) اجرا می شود. TLS یک پروتکل استاندارد صنعتی برای ارتباطات ایمن از طریق شبکه است. این نسخه ایمن تر از لایه سوکت امن (SSL) است. TLS از رمزگذاری نامتقارن (هم عمومی و هم خصوصی) برای محافظت از اطلاعات منتقل شده استفاده می کند و برای تأیید هویت دستگاه های فرستنده و گیرنده به گواهی های دیجیتال متکی است. یک کانال ارتباطی و کنترل ایمن در شبکه KVM برای حفظ محرمانه بودن و یکپارچگی سیگنال‌های A/V، USB و کنترل توسعه‌یافته حیاتی است. این لایه فرمان و کنترل را می توان با مجوزها و رمزهای عبور محافظت کرد.

 

مجوزها و رمزهای عبور

سطوح مختلف امنیتی را می توان با تنظیم مجوزها و رمزهای عبور کاربر تعریف کرد. مجوزهای کاربر به مدیران اجازه می دهد تا تعریف کنند که کاربر می تواند به کدام سیستم منبع متصل شود و از کدام ایستگاه راه دور می تواند به سیستم ها دسترسی داشته باشد.

کاربران محلی یا کاربران مبتنی بر دامنه را می توان از طریق Microsoft® Active Directory® یا سایر سرورهای دامنه ایجاد کرد. هر کاربر باید وارد واحد گیرنده شود تا لیست واحدهای فرستنده یا سیستم های منبعی را که می توانند به آنها متصل شوند، مشاهده کند. متخصصان فناوری اطلاعات همچنین استفاده از رمزهای عبور قوی و تغییر مرتب آنها را توصیه می کنند. ورود چند سطحی لایه دیگری از امنیت را اضافه می کند – کاربر مجبور می شود به دستگاه گیرنده KVM و سیستم منبع وارد شود.

 

احراز هویت مبتنی بر پورت

یک شکل قوی از احراز هویت توسط استاندارد IEEE 802.1x ارائه شده است – یک کنترل دسترسی شبکه مبتنی بر پورت برای دستگاه های سیمی و بی سیم. استاندارد IEEE 802.1x مانع از برقراری ارتباط دستگاه های سرکش از طریق یک شبکه محافظت شده و اختلال در عملکرد می شود. سوئیچ شبکه، ترافیک به و از هر دستگاه جدیدی را که می‌خواهد به شبکه دسترسی داشته باشد، مسدود می‌کند تا زمانی که توسط یک سرور مرکزی، معمولاً یک سرور RADIUS (سرویس شماره‌گیری احراز هویت از راه دور) احراز هویت شود. هویت دستگاه جدید را تأیید می کند و تنها پس از آن به دستگاه اجازه می دهد تا به شبکه بپیوندد.

 

 

Matrox Secure IP KVM extenders

مجوز دستگاه USB

ویروس ها و بدافزارهای مبتنی بر محتوا می توانند از طریق دستگاه های ذخیره سازی USB آلوده و وارد سیستم ها شوند. طبق گزارش هانیول در سال 2021، تهدیدهای منتشر شده از طریق USB از 19 درصد در سال 2019 به بیش از 37 درصد در سال 2020 افزایش یافته است. هانیول در گزارش خود گفت: (20٪)، دانلود محموله های مرحله 2 (9٪)، یا باز کردن backdoor ها، ایجاد دسترسی مستقیم از راه دور، و فرماندهی و کنترل (52٪). این گزارش فراتر می رود و نشان می دهد که از رسانه های قابل جابجایی USB برای بهره برداری از محیط های دارای air-gapped استفاده می شود.

مسدود کردن عملکرد دستگاه های USB 2.0 بر روی گیرنده IP KVM یکی از راه های جلوگیری از چنین نفوذی است. این معمولاً در سطح محصول انجام می‌شود، جایی که توسعه‌دهنده‌های IP KVM اجازه می‌دهند فقط به دستگاه‌های USB HID مانند صفحه‌کلید و ماوس متصل شوند و همه تراکنش‌های USB 2.0 را مسدود کنند. برای برنامه‌هایی که نیاز به پشتیبانی USB 2.0 دارند، توسعه‌دهنده‌های IP KVM با کارایی بالا به مدیران این امکان را می‌دهند تا دستگاه‌های USB 2.0 را بر اساس شماره سریال، ساخت و مدل‌شان مجاز کنند و از سیستم‌ها در برابر حملات محافظت کنند.

 

تقسیم بندی شبکه

یک شبکه از انواع مختلف دستگاه ها از جمله رایانه، سرور، فرستنده و گیرنده IP KVM و غیره تشکیل شده است. هر دستگاه عملکرد متفاوتی دارد و اطلاعات را در سطوح طبقه بندی مختلف ارسال یا پردازش می کند. زیرساخت شبکه همه این دستگاه‌ها یا گره‌ها را به هم متصل می‌کند – اگر یک گره آلوده شود، حمله می‌تواند به راحتی به کل شبکه گسترش یابد.

بخش‌بندی شبکه را بر اساس عملکرد تقسیم می‌کند، که هر کدام نیاز امنیتی متفاوتی دارند. تقسیم بندی بر اساس تابع مانع از حرکت آزادانه مهاجم در شبکه و گسترش بیشتر حمله می شود. شبکه ها را می توان به طور منطقی بر اساس عملکرد یا نوع ترافیک از طریق ایجاد شبکه های محلی مجازی (VLAN) و فایروال ها تقسیم بندی کرد – برای مثال، ترافیک KVM می تواند در یک VLAN جداگانه از ترافیک داده باشد. کنترل امنیتی شدیدتر با جداسازی فیزیکی شبکه ها و داشتن زیرساخت جداگانه برای هر عملکرد به دست می آید. این به معنای داشتن مجموعه ای جداگانه از سرورها، سوئیچ ها و روترها برای شبکه KVM است.

 

در محیط‌های حساس- مانند بازارهای نظامی، مالی، انرژی و خدمات آب و برق – شبکه‌های air-gapped یک روش معمول هستند. در این سناریو، شبکه KVM به اینترنت عمومی یا شبکه های محلی ناامن متصل نیست. استفاده از کابل های فیبر نوری برای مسیریابی شبکه ها نیز لایه دیگری از امنیت را به ارمغان می آورد. شناسایی کابل های فیبر نوری نسبت به CAT5 دشوارتر است و فواصل طولانی تری را پشتیبانی می کند و در نتیجه اتصالات و نقاط احتمالی حمله را به حداقل می رساند.

 

شبکه خصوصی مجازی (VPN)

شبکه خصوصی مجازی (VPN) یک فناوری شبکه است که هنگام استفاده از شبکه های عمومی مانند اینترنت، یک اتصال شبکه محافظت شده ایجاد می کند. VPN ها ترافیک اینترنت را از طریق یک تونل VPN هدایت می کنند، یک اتصال رمزگذاری شده بین دستگاه شما و یک مکان شبکه بیرونی. رمزگذاری ردیابی یا رهگیری فعالیت های آنلاین شما را حتی در شبکه های عمومی برای اشخاص ثالث دشوارتر می کند. یک اتصال VPN رمزگذاری شده ایمن برای افرادی که از راه دور به سیستم ها یا سرورهای شرکت دسترسی دارند بسیار مهم است تا خطر نشت داده ها یا دسترسی غیرمجاز به داده ها را به حداقل برسانند.

 

احراز هویت چند عاملی (MFA)

یک سطح امنیتی اضافی را می توان از طریق تأیید اعتبار چند عاملی (MFA) فراهم کرد. MFA یک روش احراز هویت است که کاربران را ملزم می کند دو یا چند فاکتور تأیید را برای شناسایی کاربر و دسترسی به یک منبع از طریق VPN ارائه دهند. MFA از طریق امنیت هویت قوی خود مانع از دسترسی مهاجمان بالقوه به منابع آنلاین می شود، حتی اگر نام کاربری و رمز عبور از طریق دیگر به دست آمده باشند. به عنوان لایه دوم احراز هویت، گواهی‌های دیجیتال برای شناسایی دستگاه‌ها و افزایش حفاظت از حریم خصوصی استفاده می‌شوند.

 

با سیاست های امنیت فناوری اطلاعات هماهنگ شوید

اگرچه هیچ جایگزینی برای دانش و تلاش‌های استقرار مسئولانه در مورد ایمن‌سازی شبکه‌ها وجود ندارد، توسعه‌دهنده‌های IP KVM با ویژگی‌های امنیتی کلیدی به همسویی با سیاست‌ها و رویه‌های امنیتی IT سازمان کمک می‌کنند. راه حل مناسب توسعه و سوئیچینگ IP KVM به همان اندازه ایمن یا حتی ایمن تر از راه حل های سوئیچینگ ماتریسی سنتی KVM است. وقتی می توان بانکداری را از طریق IP انجام داد، چرا محتوای دسکتاپ شما انجام نمی شود؟

 

 

Matrox Secure IP KVM extenders

 

توسعه دهنده های امن Matrox IP KVM

 

Matrox راه حل های IP KVM ایمن و با کارایی بالا را ارائه می دهد که به طور یکپارچه در زیرساخت های فناوری اطلاعات موجود شما ادغام می شود. توسعه دهنده های Matrox Extio™ 3 IP KVM به طور ایده آل برای طیف وسیعی از محیط ها، از جمله خدمات شهری، حمل و نقل، نظامی، دفاعی، پخش و تولید پست مناسب هستند. Extio 3 ویدئو، صفحه کلید، ماوس، USB 2.0 و سیگنال های صوتی 4Kp60 را با نرخ بیت پایین ارائه می دهد و از LAN، WAN یا اینترنت از طریق شبکه اترنت گیگابیتی استاندارد پشتیبانی می کند. توسعه دهنده Extio 3 IP KVM که در کانادا مهندسی شده و برای سهولت یکپارچگی و ارائه انعطاف پذیری عملیاتی برای به اشتراک گذاری اطلاعات، تصمیم گیری سریع و همکاری بصری طراحی شده است، برای طیف گسترده ای از برنامه های افزودنی ایمن و سوئیچینگ ایده آل است.

 

شما می توانید محصولات اصل را در فروشگاه اینترنتی یریآل همراه با گارانتی بین المللی با خیالی آسوده تهیه نمایید. راه ارتباطی ما با شما تلفن 02188541560 و یا ایمیل info@yerial.com

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.