کدام RØDE VideoMic با دوربین من سازگار است؟

میکروفون های دوربین

میکروفون های دوربین

امروزه VideoMic RØDE  ها از محبوب ترین میکروفون های دوربین موجود در بازار هستند. از میکروفون VideoMicro ساده و جمع و جور گرفته تا میکروفون حرفه ای و درجه استودیوی Stereo VideoMic X ، این دستگاه ها نحوه  فیلمبرداری و ضبط ویدیو در سراسر دنیا را تغییر داده اند.

بنابراین تعجب آور نیست که همه می خواهند یکی از آنها را تهیه کنند. یکی از رایج ترین سو الاتی که از وبلاگ نویسان و فیلمبرداران دریافت می کنیم این است: “آیا این RØDE VideoMic با دوربین من سازگار است؟”

.

 

میکروفون های دوربین

 

در این مقاله ، ما نگاهی خواهیم انداخت به الزامات اساسی مورد نیاز شما برای استفاده از طیف گسترده ای از RØDE VideoMic ها ، و به شما در تعیین اینکه کدام مدل ها با دوربین شما سازگار هستند کمک خواهیم کرد.
.

 

آیا می توانم VideoMic را به هر دوربینی متصل کنم؟

این ممکن است واضح به نظر برسد ، اما بسیاری از دوربین ها (معمولا ارزان قیمت ها) ، ورودی میکروفون خارجی ندارند. متأسفانه ، این بدان معناست که صرف نظر از کاری که انجام می دهید ، ضبط صدا از میکروفن مستقیم در دوربین غیرممکن است.

بهترین گزینه در این سناریو ضبط تمام صدا از میکروفون در دستگاه ضبطی دیگر است ، حتی یک گوشی هوشمند نیز کافی است! smartlav + ، iXY یا iXLR برای این سناریو دقیق مناسب هستند. بعداً در مرحله پس از تولید باید این صدا را با فایل های ویدیویی خود همگام سازی کنید.
.

 

میکروفون های دوربین

.

ورودی میکروفون خیلی کوچک به نظر می رسد؟

برای دوربین هایی که از ورودی میکروفون خارجی استفاده می کنند ، هنوز باید اندازه ورودی ارائه شده را بررسی کنید. استاندارد صنعت و در نتیجه اندازه مورد استفاده در همه میکروفونهای دوربینی RØDE ، یک مینی جک TRS 3.5 میلی متری است.

برخی از تولیدکنندگان دوربین ترجیح می دهند از اندازه منحصر به فرد مانند جک 2.5 میلی متری استفاده کنند ، با این ایده شما را به سمت خرید لوازم جانبی مارک خاص خود سوق می دهند. اگر این در مورد دوربین شما صدق می کند ، نگران نباشید. آداپتورها به طور گسترده ای از فروشگاه های الکترونیکی یا دوربین در دسترس هستند.
.

‘Plug In Power’ چیست؟ آیا به آن احتیاج دارم؟

اکنون که ما شناسایی کردیم و تأیید کردیم که دوربین ما دارای ورودی میکروفون خارجی است ، اگر قصد استفاده از VideoMicro یا VideoMic GO را دارید ، یک فاکتور مهم دیگر باید مورد توجه قرار گیرد که ‘Plug In Power’ نامیده می شود.

‘Plug In Power’ نام ولتاژ سطح پایین ، معمولاً سه تا پنج ولت است که می تواند مستقیماً توسط دوربین از طریق ورودی میکروفون 3.5 میلی متری تأمین شود. میکروفونهای دوربین RØDE که از باتری داخلی برخوردار نیستند ، مانند VideoMicro و VideoMic GO ، برای کار به “Plug In Power”  تکیه می کنند. بدون آن ، میکروفون شما کار نمی کند.

.

میکروفون های دوربین

 

.

قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در این میکروفون های خاص ، با سازنده دوربین خود مطمئن شوید که “Plug In Power” از طریق ورودی میکروفن دوربین شما تأمین می شود.

میکروفون های دوربین RØDE که از باتری داخلی خود استفاده می کنند ، مانند VideoMic ، VideoMic Pro و Stereo VideoMicPro به “Plug In Power” متکی نیستند. آنها به هر ورودی میکروفون 3.5 میلی متری که در دسترس دارید سیگنال صوتی ارسال می کنند.
.

دوربین من ورودی های XLR دارد ، آیا می توانم از آنها استفاده کنم؟

بله و خیر. RØDE در حال حاضر دو آداپتور XLR مختلف برای دامنه VideoMic ، VXLR و + VXLR  در دسترس دارد. اینکه میکروفن شما با ورودی XLR کار کند یا خیر ، به این بستگی دارد که آداپتور خود را داشته باشید.

ورودی های میکروفن XLR معمولاً در صنعت صوتی حرفه ای یافت می شوند و به طور معمول می توانند شارژ برق معروف به 48 ولت فانتوم پاور را تأمین کنند.

با انتشار +VXLR  ، این 48 ولت فانتوم پاور به شارژ کمتری که میکروفون شما نیاز دارد تبدیل می شود. این بدان معناست که هر میکروفونی که با “Plug in Power” کار کند ، مانند VideoMicro ، VideoMic GO ، (یا حتی میکروفون های هدست Lavalier و HS2)  می تواند از طریق +VXLR  به اتصالات XLR متصل شود و 48 ولت فانتوم پاور را تامین کند.

مطمئناً هر VideoMic که از باتری خود استفاده می کند ، مانند VideoMicPro یا +VideoMicPro  به هیچ وجه به این انرژی احتیاج ندارد ، بنابراین اگر می خواهید این میکروفون ها را به ورودی های XLR حرفه ای وارد کنید ، از آداپتور استاندارد VXLR استفاده کنید.
.

 

میکروفون های دوربین

.

کفشک یا پایه خارجی؟

اگر قصد نصب RØDE VideoMic را در بالای دوربین خود دارید که معمول ترین حالت و مطمئناً راحت ترین حالت است ، مطمئناً به یک پایه کفشک نیاز خواهید داشت.

امروزه اکثر دوربین ها و دوربین های فیلمبرداری از یک کفشک اندازه استاندارد صنعتی در بالای دوربین استفاده می کنند. پایه کفشک ، نقطه معمول برای نصب میکروفن های خارجی ، فلش ها و سایر لوازم جانبی خارجی است. باز هم ، حتماً اندازه کفشک نصب شده روی دوربین خود را بررسی کنید.

همانطور که در مورد ورودی میکروفون گفته شد ، برخی از تولیدکنندگان دوربین از اندازه منحصر به فردی برای کفشک استفاده می کنند ، با این ایده که شما را مجبور می کنند تا لوازم جانبی مارک خودشان را بخرید. همانند ورودی های میکروفون ، آداپتورهایی نیز در دسترس هستند که اندازه های منحصر به فرد کفشک را به یک نوع جهانی تبدیل می کنند. اگر فکر می کنید به چنین آداپتوری احتیاج دارید با فروشگاه های دوربین تماس بگیرید.

اگر هیچ پایه کفشکی روی دوربین شما وجود ندارد ، ممکن است لازم باشد که متناسب با دستگاه خود به طیف وسیعی از پایه های خارجی نگاهی بیندازید. پایه های خارجی یک راه حل بسیار محبوب هستند ، زیرا چندین نقطه نصب و هندل را به شما می دهند ، به شما این امکان را می دهند تا دوربین خود را در موقعیت راحت تری قرار دهید. و همچنین می توانید از لوازم جانبی بیشتری نسبت به موارد قبلی استفاده کنید.
.

 

 

میکروفون های دوربین

.
بنابراین … کدام یک را انتخاب می کنم؟
.

شما همه کادرها را علامت زده اید و آماده انتخاب VideoMic هستید. اکنون شما فقط باید تصمیم بگیرید که کدام یک را انتخاب کنید ، اما تعداد بسیاری برای انتخاب وجود دارد!

این جایی است که اولویت های شخصی ، بودجه و همچنین سناریوی ضبط شما در نظر گرفته می شود. اگر در حال ویدئو بلاگری هستید ، شاید می خواهید میکروفونی کاملاً جهت دار داشته باشید و فقط مانند VideoMicPro صدا را از مقابل خود بگیرید؟ اما اگر در حال ضبط ورزش زنده یا فضای بیرون هستید ، شاید می خواهید صدای استریو واقع بینانه ای ضبط کنید و Stereo VideoMic X بهترین انتخاب شما در اینجا خواهد بود. آیا هرگز نمی خواهید نگران باتری باشید؟ شاید VideoMicro گزینه مورد نظر شما باشد!

خوشبختانه RØDE VideoMic متناسب با هر بودجه و اندازه وجود دارد ، بنابراین اگر در مورد طیف وسیعی از میکروفون ها و روش های احتمالی استفاده از آنها سوالاتی دارید ، حتماً با تیم متخصصان ما در راژمان سیستم در تماس باشید.

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.