انتخاب و استفاده از میکروفن های USB

میکروفن های USB

میکروفن های USB

میکروفن های USB میکروفون هایی بسیار آسان و مناسب برای ضبط پادکست هستند. اما در هنگام تصمیم گیری برای خرید چند مورد باید رعایت شود. با استفاه از این میکروفون ها می توانید رایانه یا تبلت خود را به یک استودیوی پادکست تبدیل کنید. میکروفون های USB نیاز به رابط صوتی یا به اصطلاح کارت صدا ندارند و مستقیما با استفاده از پورت USB به رایانه شما متصل می شوند.

.
در حقیقت میکروفن های USB رابط های صوتی هستند. آنها فقط تمام اجزای رابط صوتی را در میکروفون پنهان می کنند. تقریباً همه آنها دارای پایه های رومیزی نیز هستند ، بنابراین شما حتی نیازی به سرمایه گذاری در وسایل جانبی مانند پایه های بازویی و رومیزی نخواهید داشت. هیچ یک به منبع تغذیه جداگانه ای احتیاج ندارند، بنابراین با توجه به اینکه لپ تاپ یا آیپد شما دارای عمر باتری مناسبی است ، می توانید از هرجای دیگر پادکست کنید. اگر قصد پادکست از طریق iPad را دارید ، توجه داشته باشید که همه میکروفون های USB با iOS سازگار نیستند.
.

مانیتورینگ

برخی از اولین میکروفون های USB چیزی بیشتر از یک میکروفون با درگاه USB نبودند که در آن سوکت XLR وجود داشت. اینها برای ضبط خوب بودند ، اما اگر واقعاً می خواستید آنچه را ضبط کرده اید بشنوید، چندان خوب نبودند.

گرچه منصفانه است که بگوییم پادکست نسبت به ضبط موسیقی ، نیاز کمتری به مانیتورینگ دارد، اما هنوز هم گوش دادن هنگام ضبط بسیار توصیه می شود. از دست دادن یک صدای پس زمینه حواس پرت کننده ، یا یک ضربه با فرکانس پایین از برخورد با پایه میز هنگام ضبط آسان است ، و هیچ چیز ناامیدکننده تر از نیاز به تنظیم مجدد دوباره فقط برای ضبط مجدد یک تکه کوچک برای این اشتباهات نیست . خوشبختانه جهان به جلو حرکت کرده است و همه میکروفون های USB که در پایان مقاله مشاهده خواهید کرد دارای سوکت هدفون برای مانیتورینگ هستند.
.
.

درست مانند رابط های معمولی ، تأخیر ( یعنی زمانی که صوت از طریق میکروفون به داخل کامپیوتر می رود و مجدداً از آن خارج می شود) می تواند مسئله ساز شود. از این رو شنیدن یک نسخه با تأخیر از خودتان در حالی که صحبت می کنید باعث حواس پرتی می شود.

در این مورد دو راه وجود دارد. شما می توانید نرم افزار ضبط خود را طوری تنظیم کنید که از CPU cycle های بیشتری استفاده کند تا داده های صوتی را سریعتر پردازش کند ، بنابراین تأخیر را کاهش می دهد ، یا می توانید کامپیوتر را کاملاً دور بزنید و به سیگنال مستقیمی که از میکروفون می آید گوش دهید.
.
.
.

انتخاب و استفاده از میکروفن USB
Rode NT-USB mini STUDIO-QUALITY USB MICROPHONE

.
.
رویکرد اخیر به عنوان “مانیتورینگ مستقیم” شناخته می شود ، اما این ویژگی را همه میکروفون های USB ندارند. میکروفون هایی که مانیتورینگ مستقیم را امکان پذیر می کنند با درجات مختلف پیچیدگی این کار را انجام می دهند. برخی از آنها دارای یک سوئیچ ساده هستند که سیگنال میکروفون را به هدفون می فرستند ، به این معنی که اگر در حال صحبت کردن روی قطعه موسیقی هستید ، باید سطح پخش موسیقی را تنظیم کنید تا به تعادل مطلوبی برسید.
.
.

زاویه های درست

همه ی میکروفون های USB تقریباً دارای پایه هستند ، اما همه پایه ها برابر نیستند. مشکل اصلی استندهای سبک دسک تاپ این است که چیزی برای جلوگیری از ارتعاشات از دسک تاپ به میکروفون ندارند. یکی از استثناهای قابل توجه مجموعه Blue Yeticaster است که با یک شوک مونت و همچنین یک پایه ی بازویی بسیار عالی همراه است.

کاری که همه پایه های رومیزی می کنند ، این است که میکروفن را به سمت بالا به سمت دهان شما زاویه می دهند. این به این معنی است که میکروفن بازتاب صوتی کمتری را از روی میز شما می گیرد ، که به یک صدای صوتی تمیزتر و طبیعی تر منجر می شود. با قرار دادن یک جاذب صوتی روی میز بین میکروفون و خودتان ، می توانید در این زمینه کمک کنید . یک بالش یا یک حوله تاشو کار را به خوبی انجام می دهد!
.
.

USB microphones
Blue’s Yeti USB microphone

.
.
اگر احساس می کنید که ارتعاشات و بازتاب های میز مشکل ایجاد می کنند ، یک پایه مناسب “میکروفون” به شما کمک می کند تا میکروفن از میز دور شود. و از آنجا که تمام میکروفون های لیست ما این گزینه را دارند که از پایه موجود جدا شده و به یک پایه میکروفن معمولی متصل شوند ، تقریباً هر پایه ای این کار را انجام می دهد. برای پادکست ، ممکن است بخواهید یک پایه ی بازوی به سبک رادیویی در نظر بگیرید.

پایه Compass که به عنوان بخشی از بسته Blue Yeticaster ارائه می شود ، همانند Rode PSA1 ، گزینه خوبی خواهد بود و هر دو به شما امکان می دهند میکروفن را آزادانه حرکت دهید تا بتوانید اسکریپتی را از صفحه رایانه خود بخوانید. آنها همچنین به تنظیمات میز کار شما وجهه ی بسیار “حرفه ای” می بخشند که حتی اگر قصد دارید به سمت ولاگ و تهیه ویدئو بروید قابل تأمل است.
.
.

پاپ فیلتر

لوازم جانبی برای شروع کار ضروری نیستند ، اما همراه با بدست آوردن جایگاه خوب ، چیزی که به طور قطع کیفیت ضبط های شما را بالا می برد پاپ فیلتر است. پاپ فیلترها بین دهان و میکروفون شما قرار می گیرند و دارای غشاهای مشبکی هستند که هنگام تولید صدای پ و ب از رسیدن هوا به میکروفون جلوگیری می کنند.

Beyerdynamic Fox و RODE NT-USB هر دو با یک پاپ فیلتر ارائه می شوند ، اما اگر میکروفون شما پاپ فیلتر ندارد ، می توانید به راحتی یکی تهیه کنید. نیازی نیست که پاپ فیلترها خیلی پیچیده باشند . اکثر آنها به راحتی می توانند روی هر پایه میکروفون قرار گیرند.
.
.

USB microphones
Rode NT-USB Versatile Studio-Quality USB Microphone

.
.
پادکست چند نفره

برای پادکست های تک نفره ، یک میکروفن USB خوب و مناسب است . اما اگر پادکست شما میزبان مهمان هایی باشد و یا گفتگو محور باشد ، اوضاع کمی پیچیده تر می شود.

از میان میکروفون های لیست ما AKG Lyra و Samson Satellite خود را با ارائه چندین الگوی قطبی متمایز می کنند. این بدان معناست که شما می توانید آنها را روی حالت شکل -8 تنظیم کنید ، در این حالت آنها صدا را از جلو و عقب می گیرند و ترتیبی می دهند تا دو سخنگو در دو طرف میکروفون نشسته باشند. Lyra و Yeticaster حتی عملکرد استریویی مناسبی را نیز ارائه می دهند . این بدان معناست که شما و یک فرد دیگر می توانید در کنار هم نشسته باشید و صدا در کانال های چپ و راست به صورت جداگانه ضبط شوند. بنابراین می توانید در صورت نیاز میزان صدای هر کانال را بلندتر یا کمتر کرد.
.
.

AKG-Lyra
AKG Lyra Ultra-HD Multimode USB Microphone

.
.
یک راه حل بهتر استفاده از دو میکروفون است . اما این با مشکلات خاص خود همراه است. رایانه های Mac در نحوه کار با چندین رابط صوتی نسبتاً برازنده هستند ، زیرا OS X به شما امکان می دهد یک “aggregate driver” ایجاد کنید که مک را فریب می دهد تا دو میکروفون را به عنوان بخشی از یک رابط واحد تلقی کند. که البته این کار باعث به وجود آمدن ” تأخیر ” می شود .

اما اگر در انتخاب میکروفن هایی که هر دو خروجی هدفون دارند دقت کنید ، مشکلی پیش نمی آید. برای دستیابی به دو میکروفون USB که روی رایانه شخصی کار می کنند ، نصب یک نرم افزار رایگان به نام ASIO4ALL انجام می شود که وظیفه مشابه درایور کل را بر عهده دارد.
.
.
وب سایت Rode راهنمای خوبی برای استفاده از درایورها در Mac و ASIO4ALL در رایانه دارد ، و اگرچه دستورالعمل برای NT-USB Mini آنها نوشته شده است ، اما تقریباً در هر میکروفون یا رابط USB اعمال می شود: www.rode.com/download/Using_2_NT-USB_Minis_with_PC.pdf

.
.
نتیجه گیری

و این در واقع تمام چیزی است که شما باید در مورد میکروفن های USB بدانید! خواه به عنوان یک تازه کار می خواهید به تولید پادکست نزدیک شوید ، یا یک استودیو دارید اما به دنبال راه اندازی پکیجی قابل حمل هستید ، دنیایی از گزینه ها در انتظار شما هستند:

 

  • Rode Nt-USB

NT-USB زیبا و شیک از کمپانی استرالیایی RODE است. این میکروفون دارای شوک مونت ، سه پایه و پاپ فیلتر است و با پایه های دیگر هم سازگار است. و می تواند برای شروع پادکست گزینه ی ایده آلی باشد.

  • AKG Lyra

شیک و تحمیل کننده ، Lyra چهار کپسول را در خود جای داده است که می تواند در تعدادی از الگوهای قطبی مختلف و پیکربندی های استریو مستقر شود.

  • Apogee HypeMiC
Apogee-HypeMiC
Apogee HypeMiC USB Condenser Microphone with Built-In Compressor


HypeMiC دارای یک کمپرسور داخلی با سه گزینه از پیش تعیین شده است که به شما کمک می کند صدای آماده رادیو را مستقیماً بگیرید.

  • Beyerdynamic Fox

فاکس Beyerdynamic با یک پایه باریک ، با زاویه قابل تنظیم ، دارای یک کنترل مانیتورینگ مستقیم متغیر ، و یک پاپ فیلتر فلزی است.
.
.

  • Blue Yeticaster

بسته Yeticaster ترکیبی از میکروفون محبوب یتی Blue ، یک شوک مونت و یک پایه بازویی موثر است. این میکروفون همچنین چندین الگو قطبی را ارائه می دهد.
.
.

  • Mackie EM-USB

پایه بلند EM-USB آن را از میز دور نگه می دارد ، که بازتاب میز را به حداقل می رساند. همراه با یک بسته نرم افزاری چشمگیر از جمله Pro Tools First ، Tracktion Waveform.
.
.

  • MXL Tempo

Tempo مقرون به صرفه بیشتر به میکروفن استودیویی شباهت دارد تا USB ، اما دارای سه پایه است و آمپ هدفون در آن تعبیه شده است. همچنین در انواع رنگ ها موجود است.
.
.

  • Rode NT-USB Mini

میکروفون محکم و سنگین Rode’s NT-USB Mini به صورت مغناطیسی به پایه رومیزی خود متصل است ، بنابراین می توانید به راحتی آن را بیرون بیاورید تا در صورت لزوم به یک پایه معمولی متصل شود.
.
.

  • Samson Satellite
Samson-Satellite
Samson Satellite USB/iOS Broadcast Microphone

میکروفون براق Samson Satellite  دارای سه الگوی قطبی قابل تغییر است و از پایه های سه پایه آن می توان برای تنظیم زاویه میکروفن روی دسک تاپ استفاده کرد.
.
.

  • Shure MV51

MV51 با نمای یکپارچه دارای یک صفحه لمسی در جلو است که با آن می توانید تعدادی از تنظیمات از پیش تنظیم شده DSP EQ و فشرده سازی را برای منابع مختلف از جمله آواز و سازها درگیر کنید.

 

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.