بهترین شیوه های پادکست: همه آنچه باید بدانید

Teach the most effective podcast techniques

بهترین شیوه های پادکست

پادکست ها فرصتی فوق العاده برای بحث در مورد موضوعات به روشی منحصر به فرد ارائه می دهند. اگر می خواهید پادکست خود را به بهترین شکل ممکن بسازید ، آشنایی با بهترین شیوه های پادکست ضروری است.

از زمانی که این اصطلاح برای اولین بار در سال 2004 استفاده شد ، پادکست ها به طور شگفت انگیزی رشد کردند. در عصر امروز تلفن های هوشمند ، مردم برای سرگرمی و اطلاعات به این رسانه متمایل هستند. پادکست ها به یک فایل صوتی اشاره دارند که می توانید با هر دستگاهی آن را در اینترنت پخش یا دانلود کنید. برخی از پادکست ها برنامه های زنده را اجرا می کنند ، در حالی که برخی پیش از انتشار، محتوا را ضبط و ویرایش می کنند. درست مانند فیلم ها ، هیچ فرمول خاصی برای پادکست ها در مورد محتوا ، قالب و مدت وجود ندارد.در پادکست می تواند در مورد هر چیزی که به آن علاقه یدارد صحبت کنید. پادکست ها همچنین می توانند شامل درس ها ، قصه های صوتی و هر چیز دیگری باشند.

 

 

Teach the most effective podcast techniques

 

 

این نوع رسانه در بین تولیدکنندگان محتوا که به دنبال راه هایی برای برقراری ارتباط با مخاطبان هستند، یک انتخاب برتر است. اگرچه محبوبیت محتوای ویدئویی نیز در حال افزایش است ، نمی توان انکار کرد که پادکست ها فرصتی شگفت انگیز ارائه می دهند.

اطمینان از این که خروجی شما هیچ چیز کم ندارد ، چالش برانگیز است ، به خصوص اگر نکات و بهترین شیوه های پادکست را نمی دانید. برای سهولت کار برای شما ، ما همه چیز را که باید در مورد بهترین شیوه های پادکست بدانید ، برای راحتی شما جمع آوری کرده ایم.

 

 

چرا وارد پادکست شوید؟

شاید فکر کنید: صنعت در حال حاضر اشباع شده است ، پس چرا من هم شروع به پادکست کنم؟ اگر شما واقعا یک خالق محتوا هستید ، ممکن است گزینه های زیادی برای شنیدن صدای خود داشته باشید ، خواه وبلاگ باشد یا وبلاگ ویدیویی.

دلیل اینکه برای شروع پادکست خود دچار تردید می شوید این است که فکر می کنید مهارت های فنی یا صوتی مناسبی ندارید. اگر هربار که صدایتان را می شنوید عصبانی می شوید ، نگران نباشید. حقیقت این است که اکثر مردم از صدای خود خوششان نمی آید. با توجه به اینکه از هر 5 بزرگسال 1 نفر به طور مرتب به پادکست ها گوش می دهد ، احتمالاً صدای شما برای مخاطبان جذاب خواهد بود. با این حال ، تا زمانی که امتحان نکنید واقعا نمی توانید بفهمید.

 

 

محتوای مناسب

استفاده از صدا به شیوه ای هوشمندانه برای جلو بردن محتوای شما یک استراتژی بازاریابی محکم است. بنابراین اگر به فکر پیشروی سریع در بازار هستید ، بهترین زمان برای انجام آن همین حالا است.

در حالی که ممکن است هزاران پادکست وجود داشته باشد ، اما نسبت به وبلاگ نویسی و ولاگری اشباع کمتری دارد. همچنین ، سطح مشارکت افراد برای پادکست ها بیشتر است زیرا تمایل بیشتری به گوش دادن دارند تا خواندن مطلب. این واقعیت ممکن است به این دلیل باشد که پادکست ها شنوندگان را قادر می سازند تا چند وظیفه را انجام دهند ، هنگامی که آنها با هر نوع محتوای بصری درگیر هستند امکان پذیر نیست. پادکست شما می تواند نجات دهنده شنوندگان شما هنگام تمرین یا رفت و آمد باشد.

 

Teach the most effective podcast techniques

 

 

ارزان

فناوری ، شیوه کار مردم را متحول کرده است. اگر می خواهید پادکست را در ابتدا رونق دهید ، میلیون ها تومان برای تجهیزات خود هزینه کنید. اکنون ، با کسری از هزینه ، هنوز می توانید تجهیزات مناسب را تهیه کنید. و برای راه اندازی پادکست نیازی به تجهیزات زیادی ندارید. به احتمال زیاد ، شما اتصال به اینترنت و رایانه یا لپ تاپ دارید. از آنجا ، می توانید سرمایه گذاری در وسایل دیگر را شروع کنید.

 

 

شبکه خود را افزایش دهید

ایجاد مخاطب وفادار آسان تر از آن است که به نظر می رسد. همانطور که افراد بیشتری به پادکست شما گوش می دهند ، مخاطبان شما نیز افزایش می یابد. هنگامی که پادکست را با بهترین شیوه ها آشنا کردید ، افرادی که می توانند با محتوا و سبک شما ارتباط برقرار کنند. نه تنها این ، آنها به احتمال زیاد پادکست شما را از طریق دهان به دهان یا رسانه های اجتماعی به دوستان خود توصیه می کنند.

با اینترنت ، برای شنوندگان بسیار آسان است که پادکست شما را از طریق جستجوی موضوعات مورد علاقه خود بیابند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، می توانید شبکه خود را گسترش دهید و به مخاطبی برسید که قبلاً از آنها استفاده نکرده اید. نه تنها این ، شما حتی ممکن است با مهمانان خود ارتباطات ارزشمندی برقرار کرده و در پروژه های آینده همکاری کنید.

 

 

پول درآوردن

اگر علاقه مند به پیروی از بهترین شیوه های پادکست هستید ، می توانید از روشهای خلاقانه ای برای کسب درآمد استفاده کنید. پس از جمع آوری تعداد قابل توجه شنوندگان، می توانید اسپانسرهای مختلف را به عنوان حامی مالی خود انتخاب کنید. همچنین می توانید اجناس خود را بفروشید. به زودی ، ممکن است به لطف پادکست با درآمد پنج یا شش رقمی به خانه بروید.

 

 

پادکست بهترین شیوه ها

دفترچه یادداشت خود را آماده یادداشت برداری در مورد بهترین شیوه های موثر پادکست کنید.

 

ابزارهای مناسب را تهیه کنید

اگر تجهیزات شما به خوبی عمل نکنند ، ساختن بهترین پادکست غیرممکن است.اگر با تلفن هوشمند خود ضبط کنید، نتیجه ممکن است خوب به نظر نرسد. مانند هر حرفه ی دیگری ، باید برای پادکست با کیفیت سرمایه گذاری کنید. خوشبختانه ، برای خرید تجهیزات عالی نیازی به صرفه جویی در تمام عمر خود ندارید.

به عنوان مثال ، چیزی که کیفیت صدا را تعیین می کند ، میکروفون است. هرچه صدای پادکست شما واضح تر به نظر برسد،  پادکست شما بهتر می شود . میکروفون های USB وجود دارند که می توانید آنها را با قیمت 2،3 میلیون تومان تهیه کنید. اگر در پادکست مهمان هایی دارید ، می توانید هدست میکروفون دار خریداری کنید.

 

ثابت قدم باشید

اگر می خواهید شنوندگان خود را حفظ کنید ، باید در برندسازی متمایز باشید. در حالی که یک نام هوشمندانه بسیار کمک می کند ، هیچ چیز جذابتر از ثبات برای مخاطبان شما وجود ندارد. به نظر شما اگر شنوندگان بالقوه شما قسمت های پادکست شما را بررسی کنند و کیفیت صوتی نامطلوب تری در قسمت های مختلف پیدا کنند ، چه احساسی خواهند داشت؟ اگر همه قسمت های شما به طور مداوم عالی باشند ، مردم تصور بهتری از پادکست شما خواهند داشت.

قبل از تهیه پادکست ، برنامه ای را که می خواهید دنبال کنید تعیین کنید. آیا می خواهید پادکست ها را روزانه ، هفتگی یا ماهانه منتشر کنید؟ اگر از برنامه تعیین شده خود پیروی نکنید ، مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

وقتی سبک و انرژی منحصر به فردی دارید ، مردم آن را با برند شما مرتبط می کنند. این اتصال به شما قدرت بیشتری می دهد. برای ثابت نگه داشتن محتوای خود ، اطمینان حاصل کنید که شنوندگان بینش و شیوه ارائه شما را به خاطر دارند.

 

 

در مورد ساختار فکر کنید

حتی اگر شما یک سخنران با تجربه هستید ، نمی توانید به سادگی جلوی میکروفون صحبت کنید و ببینید کجا می رود. پادکست اختصاصی که می خواهد کار آنها از بهترین شیوه های پادکست پیروی کند ، تلاش می کند تا ساختار پادکست را ایجاد کند. نیازی نیست که یک اسکریپت بسازید و آن را به طور کامل دنبال کنید. یک راهنمای ساده با نکات کلیدی تنها چیزی است که شما نیاز دارید.

گذشته از برنامه ، دانستن طول پادکست شما نیز کمک می کند. برای سهولت کار ، آن را به بخش های مختلف تقسیم کرده و در هر قسمت اطلاعات با کیفیت و عمیق را بسته بندی کنید. به این ترتیب ، افرادی که در حال رفت و آمد هستند به آن گوش می دهند ، حتی اگر کل قسمت را به پایان نرسانند.

 

 

توجه شنونده خود را به خود جلب کنید

اگر پادکست شما خسته کننده است ، مردم به آن گوش نمی دهند. یک راه مطمئن برای اطمینان از اینکه شنوندگان گوش خود را از دست نمی دهند این است که آنها را با اطلاعاتی که حتی نمی دانستند به آنها علاقه دارند غافلگیر کنید. برای مبتدیان در صنعت ، توصیه می شود به دنبال پادکست موفقی با همان تنظیم باشید. همانطور که شما برای ایده ها سعی کنید این را با بهترین شیوه های پادکست ترکیب کنید تا عموم مردم یا بازارهای تخصصی شما را درگیر کنند.

برای اینکه مخاطبان خود را علاقه مند نگه دارید ، ممکن است با افراد تأثیرگذار نیز کار کنید. این نکته به پادکست شما کمک می کند مخاطبان بیشتری جذب کند. وقتی با افراد مهم مصاحبه می کنید ، می توانید با نام تجاری شخصی و شبکه آنها ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب ، پیروان آنها که قبلاً از پادکست شما اطلاع نداشتند ، از شما مطلع خواهند شد.

 

 

افرادی را استخدام کنید

ممکن است فکر کنید برای اجرای پادکست خود به کمک احتیاج ندارید. اگر شما در مورد آن جدی هستید و هنوز یک کار تمام وقت دارید ، مطمئناً برای تنظیم زمان و اولویت های خود مشکل خواهید داشت. کاری که می توانید انجام دهید این است که افرادی را استخدام کنید تا کارهای قانونی را برای شما انجام دهند. این مشاغل می تواند شامل موضوعات طوفان فکری ، انجام تحقیقات ، تعامل با شنوندگان و مدیریت حامیان و تدارکات کلی باشد.

 

Teach the most effective podcast techniques

 

در دسترس باشید

هنگامی که پادکست خود را منتشر می کنید کار تمام نمی شود. اطمینان حاصل کنید که یک وب سایت حرفه ای نیز دارید که شنوندگان می توانند از آن دیدن کنند. مخاطبان خود را تشویق کنید تا پستها و مطالب مربوط به وبلاگتان را بررسی کنند.

همچنین ، با تشویق شنوندگان به مشارکت در بحث ها و نظرسنجی ها ، از طریق پادکست خود یک جامعه ایجاد کنید. از طریق تجزیه و تحلیل، آنچه را که مخاطبان شما دوست دارند بررسی کنید و در مورد موضوعاتی که می خواهند بشنوند صحبت کنید. همچنین به حضور فعال رسانه های اجتماعی کمک می کند. فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام خود را تنظیم کرده و تا حد ممکن مشارکت ایجاد کنید. این ترفند باعث افزایش ترافیک بیشتر به وب سایت و پادکست شما می شود.

 

 

پادکست خود را بهینه کنید

حتی اگر بهترین پادکست را داشته باشید ، اگر در موتورهای جستجو و پلتفرم ها قابل مشاهده نباشد ، هیچکس آن را پیدا نخواهد کرد. توسعه مهارت های SEO یکی از مهمترین شیوه های پادکست است که باید بدانید. مطمئن شوید عنوان شما جذاب و مرتبط است زیرا iTunes و سایر پلتفرم ها دارای الگوریتمی هستند که به شدت به عنوان پادکست متکی هستند. عنوان و توضیح قانع کننده ای ایجاد کنید که پادکست شما را از طریق کلمات کلیدی در بر گیرد.

 

 

از پادکست خود درآمد کسب کنید

کسب درآمد از طریق پادکست بسیار عالی است. برای تأمین درآمد می توانید تبلیغات خود را روی نمایش بگذارید ، اما مراقب باشید که بیش از حد آن را پر نکنید زیرا ممکن است مخاطبان شما را دلسرد کند.

اگرچه کسب درآمد از این طریق شگفت انگیز است ، اما روی آن تمرکز نکنید. مگر اینکه از قبل هزاران دنبال کننده داشته باشید ، فوراً کسب درآمد خود را شروع نکنید. ماههای اول یا حتی سالهای اول پادکست شما باید بر تولید محتوای خوب به جای ایجاد سود متمرکز شود. هنگامی که شبکه خود را ایجاد کردید ، می توانید برای حمایت از برند ها شروع به نزدیک شدن کنید. با این حال ، فقط حامیانی پیدا کنید که مخاطبان شما به آن علاقه مند باشند. چه نوع مواردی به آنها کمک می کند؟ آنها حاضرند برای چه چیزی هزینه کنند؟

 

Teach the most effective podcast techniques

 

 

تفریح را فراموش نکنید

اکنون که موثرترین شیوه های پادکست را می شناسید ، در نهایت می توانید پتانسیل کار خود را به حداکثر برسانید. بهترین شیوه های پادکست را که در بالا توضیح داده شد اعمال کنید و ببینید چه چیزی برای شما بهتر عمل می کند. با گذشت زمان ، شما آماده خواهید بود که ترفندهای دیگر تجارت را امتحان کنید. مهم نیست که موضوع شما چیست ، مطمئن شوید که از آن لذت می برید. وقتی از کاری که انجام می دهید لذت ببرید ، اشتیاق شما می تواند به شما در برجسته شدن کارتان کمک کند.

( اگر به کمک و یا مشاوره فنی نیاز دارید ، لطفا با تیم حرفه ای ما تماس بگیرید. 88541560 – 09358502050 )

استودیوی تولید پادکست RodeCaster PRO

  • 4 کانال ورودی میکروفون
  • هشت جلوه صوتی برنامه ریزی شده
  • استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن
  • مصاحبه تلفنی با مهمان با کیفیت بدون نیاز به سخت افزار
  • افزایش سیگنال اولیه
  • پیش تنظیم کلاس A Servo-biased

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.