آموزش استریم و کنترل کردن دوربین های PTZ

آموزش استریم آنلاین

نحوه استریم کردن از دوربین PTZ

سری دوربین های Datavideo PTC-140 همراه با انکدر استریمینگ داخلی است. شما  می توانید مستقیماً به انتخاب خود روی  CDN مورد نظرتان مانند فیس بوک یا یوتیوب به صورت زنده استریم کنید. داشتن رمزگذار داخلی به این معنی است که شما می توانید فقط با یک دوربین و یک تبلت استریم آنلاین کنید. آموزش استریم آنلاین با  دوربین های رباتیک دیتاویدئو را در این مقاله بخوانید.

آموزش استفاده از اپلیکیش ptz view assist

از آنجا که دوربین PTC-140 یک دوربین ptz است ، می توانید چندین زاویه از دوربین داشته باشید. با استفاده از یک کنترل کننده فیزیکی مانند RMC-180 یا RMC-300A ؛ یا یک اپلیکیشن کنترل کننده روی یک تبلت، می توانید دوربین را حرکت دهید و یا زوم کنید تا تولید چند زاویه ای برای استریمتان ایجاد کنید.

اولین قدم برای شروع کار ، اتصال ptc 140 به روتر بی سیم متصل به اینترنت است. یک کابل اترنت را از روتر خود به درگاه lan در پشت ptc 140 وصل کنید. ptc 140 خود را روشن کنید و تبلت خود را به همان شبکه متصل کنید.اگر شما قصد استریم روی دو پلتفرم را دارید ، اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنت شما حداقل 15 تا 20 مگابیت بر ثانیه در آپلود است و هیچ ترافیک قابل توجه دیگری در شبکه وجود ندارد. شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن ptz view assist آدرس IP دوربین PTC-140 خود را در شبکه پیدا کنید. این برنامه به صورت رایگان در Google Play  و App Store در دسترس است.پس از دانلود،  برنامه را باز کرده و منوی بالا سمت راست را انتخاب کنید و مطمئن شوید که Camera را انتخاب کرده اید و سپس روی auto  و سپس scan  کلیک کنید.

پس از اسکن ، آدرس IP دوربین نمایان می شود. حال می توانید تنها با همین اپلیکیشن دوربین خود را کنترل نمایید ، زوم کنید و به راست و چپ بچرخانید. حال بیایید به جلو برویم و در فیس بوک و یوتیوب استریم کنیم.

 

 

آموزش استریم و کنترل کردن دوربین های PTZ

 

آدرس IP اسکن شده را در browser خود تایپ کنید.در نام کاربری و پسورد admin را تایپ نمایید و سپس  login نمایید. حال  preview را مشاهده می نمایید. شما می توانید در قسمت configuration برنامه تنظیمات استریم از جمله اندازه تصویر ، فریم ریت و پروتکل ها را تنظیم نمایید.

حال وارد facebook شوید تا استریم زنده را شروع کنید. در پایین قسمت create post بر روی Live کلیک نمایید. در قسمت باز شده Server URL را کپی نمایید. آن را در قسمت Host Adress  برنامه درج کنید.  سپس stream key در فیسبوک را کپی کرده و در قسمت stream name  اپلیکیشن درج کنید. و در قسمت host port  عدد 443 را تایپ کنید.

سپس به Youtube بروید و همین کار را در ستون دوم برنامه تکرار نمایید. نیازی به تغییر host port برای youtube نیست. تنظیمات را ذخیره کنید. و موقعی که آماده بودید دکمه Go Live در فیسبوک را بزنید. اما در youtube به محض ذخیره تنظیمات در برنامه ، استریم شما شروع می شود.

 

آموزش استریم و کنترل کردن دوربین های PTZ

 

 

 

ptc 140 نه تنها دارای انکدرهای استریمینگ دوگانه داخلی است ، بلکه همچنین می توانید به صورت مستقیم به برنامه view assist app دسترسی داشته باشید تا بتوانید دوربین خود را در هنگام پخش مستقیم کنترل کنید.

توجه

شما می توانید یک دستگاه صوتی را از طریق ورودی 3.5 میلی متری aux در پشت ptc 140 متصل کنید که تقریباً هم اندازه جک هدفون است.  این می تواند خروجی از میکسر متصل به ptc 140 یا میکروفن lavalier باشد. به خاطر داشته باشید که این فقط برای استریمینگ ویدئو کار می کند و صدا را از طریق خروجی sdi یا hdmi منتقل نمی کند.

 

 

آموزش استریم و کنترل کردن دوربین های PTZ

 

بهترین کنترل کننده دوربین PTZ

Datavideo گزینه های مختلفی را هنگام کنترل دوربین PTZ ارائه می دهد. یک کنترل کننده وجود دارد که از پروتکل سریال استفاده می کند. یک کنترل کننده وجود دارد که از پروتکل IP استفاده می کند.اگر می خواهید کنترلر شما قابلیت حمل بیشتری پیدا کند ، اپلیکیشن کنترل دوربین  PTZ View Assist نیزاین کار را بر روی تبلت برای شما انجام می دهد.

کنترل کننده ای که از پروتکل سریال استفاده می کند RMC-180 نام دارد. این می تواند تا چهار دوربین PTZ را کنترل کند و چهار تنظیمات از پیش تعیین شده را در هر دوربین ذخیره کند. برای تنظیمات آسان دوربین می توانید از RMC-180 به منوی OSD دوربین دسترسی پیدا کنید.

کنترل کننده ای که از پروتکل های IP و سریال استفاده می کند RMC-300A است. این می تواند تا 24 دوربین از طریق کنترل IP و هشت دوربین را از طریق کنترل سریال کنترل کند. RMC-300A نیز به شما امکان می دهد ، تنظیماتی برای دوربین ذخیره کرده و مستقیماً از صفحه کنترل به OSD دوربین دسترسی پیدا کنید. این کنترلر دارای یک صفحه لمسی بزرگ است که کار با آن را برای شما بسیار آسان می کند.

 

 

آموزش استریم و کنترل کردن دوربین های PTZ

 

 

 

شما همچنین می توانید با اپلیکیشن PTZ View Assist تا 4 دوربین را به طور همزمان کنترل کنید و همچنین تنظیماتی را برای هر دوربین ذخیره کنید. در حال حاضر فقط دوربین های دارای استریمینگ انکدر داخلی مانند سری ptc 140 و ptc 280 توسط این اپلیکیشن پشتیبانی می شوند. اگر یک تبلت و یکی از این دوربین ها را دارید می توانید اپلیکیشن را دانلود کرده و همین حالا شروع کنید.

مرحله اول اطمینان از اتصال دوربین به wi-fi است . با استفاده از کابل اترنت دوربین های خود را به روتر شبکه متصل کرده و بسته به دوربین ، آن را به پورت dvip یا lan وصل کنید. مطمئن شوید تبلت شما به همان شبکه wifi متصل است. مطمئن شوید که روتر شما روشن است سپس دوربین های خود را به برق متصل کنید تا روشن شوند.

 

 

آموزش استریم و کنترل کردن دوربین های PTZ

 

 

اگر همه کارهای شبکه به درستی پیش رفته باشد ،به طور خودکار به هر 4 دوربین متصل می شوید، در غیر اینصورت اسکن شبکه و اتصال دستی دوربین ها آسان است.(در قسمت قبل توضیح داده شد)

حال می توانید به راحتی کنترل white balance , Iris , focus , zoom  و pan را برای هر یک از دوربین ها به دست بگیرید و تنظیماتی را برای آن ها ذخیره نمایید.

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.