هفت نکته که صدای میکروفون شما را هنگام ضبط بهبود می بخشد

Make Your Microphone Sound Better

بهبود صدای میکروفون

ضبط صدا برای ویدیوهای شما می تواند به طور شگفت انگیزی کار دشواری باشد. در نگاه اول، ممکن است فکر کنید که داشتن یک میکروفون مناسب و صحبت واضح در آن تنها چیزی است که برای داشتن صدایی حرفه ای و ایجاد اعتماد و اقتدار در بین مخاطبان شما لازم است.

با این حال، پس از چند بار برداشت، بیشتر مردم از تفاوت صداهای صوتی خود در مقایسه با یوتیوب‌برها یا  پادکسترهای مورد علاقه خود ناامید می‌شوند. صدای شما ممکن است خیلی آرام یا خیلی بلند باشد ودر نهایت در اثر صدای پس زمینه ای که فکر نمی کردید توسط میکروفون شنیده شود، از بین برود.

خوب، اگر به دنبال بهبود کیفیت ضبط صدای خود هستید، دیگر لازم نیست نگران باشید! ما اینجا هستیم تا نکاتی را به شما ارائه دهیم که به شما کمک می کند صدای بهتری برای ویدیوهای خود داشته باشید.

مطمئناً، هیچ‌چیز نمی‌تواند صدای هدست 20 دلاری را مانند میکروفون 1000 دلاری YouTuber مورد علاقه‌تان ایجاد کند، اما این بدان معنا نیست که ضبط‌های شما ن‌توانند حرفه‌ای به نظر برسند.

همچنین شایان ذکر است که همه این نکات صرف نظر از اینکه از Flixier برای ضبط صدای خود استفاده می کنید یا برنامه های دیگری مانند Audacity یا Adobe Audition کار می کنند. در بیشتر موارد، گرفتن یک ضبط با کیفیت بالا بیشتر به آماده سازی بستگی دارد، به این معنی که بیشتر کار قبل از اینکه حتی دکمه ضبط را فشار دهید انجام می شود.

 

توجه: اگر قصد دارید از یک برنامه حرفه ای مانند Audacity یا Adobe Audition برای ضبط استفاده کنید، همچنان می توانید از Flixier برای همگام سازی صدا با بقیه ویدیوی خود استفاده کنید. از آنجایی که Flixier یک برنامه ویرایش ویدیوی آنلاین است، به شما امکان می دهد فایل های صوتی را نیز بیاورید، بنابراین می توانید صداهای ضبط شده خارجی را وارد کنید یا حتی موسیقی پس زمینه را به ویدیوها اضافه کنید!

 

 

 

Make Your Microphone Sound Better

هر چیزی در اتاق که پر سر و صدا است را خاموش کنید

به دلیل روشی که مغزمان کار می کند، بیشتر ما تمایل داریم به طور خودکار صداهای پس زمینه خانه را نادیده بگیریم. با این حال، میکروفون‌ها در جمع‌آوری آن‌ها بسیار خوب عمل می‌کنند، به‌ویژه میکروفون‌های خازنی مانند Blue Yeti، HyperX Quad Pro یا AT2020+ (که معمولاً در میان تولیدکنندگان محتوایی که صرفه‌جویی در بودجه دارند، مورد علاقه هستند).

نویز پس‌زمینه می‌تواند حواس مخاطبان را پرت کند، می‌تواند درک آنچه را که می‌گویید دشوار کند و در کل گوش دادن به ویدیوی شما را دشوار کند. به همین دلیل بسیار مهم است که تا حد امکان از شر بسیاری از منابع نویز خلاص شوید. پنجره ها را ببندید تا مطمئن شوید که صدای بیرون نشت نمی کند، اگر افراد دیگری با شما زندگی می کنند در را ببندید. هر تهویه مطبوع یا فن هایی را که در اتاق خود دارید خاموش کنید.

به یاد داشته باشید، مخاطبان شما اهمیتی نمی‌دهند که شما راحت هستید یا نه، آنها به آنچه می‌خواهید بگویید اهمیت می‌دهند، بنابراین این وظیفه شماست که گوش دادن به شما را تا حد امکان برای آنها آسان کنید.

 

 

در صورت امکان میکروفون را روی میز خود قرار ندهید

یکی دیگر از مشکلات رایج در مورد محبوب ترین میکروفون ها مانند مواردی که در بالا ذکر کردیم این است که آنها معمولاً پایه های کوتاه و سه پایه ای دارند که روی میز شما قرار می گیرند.

در حالی که ممکن است در ابتدا خوب و کاربردی به نظر برسد، مشکل اینجاست که نزدیک نگه داشتن میکروفون به صفحه کلید و ماوس به این معنی است که تک تک کلیدها یا کلیک‌ها ضبط می‌شوند و بر صدای مکالمه شما غلبه می‌کنند. بدیهی است که اگر ویدیوهای کوتاهی را در جایی که اصلاً از رایانه استفاده نمی کنید ضبط می کنید، تأثیری روی شما نخواهد گذاشت، اما برای هرکسی که آموزش، نمایش یا پخش زنده انجام می دهد، پایین نگه داشتن صدای صفحه کلید بسیار مهم است.

 

Make Your Microphone Sound Better

 

 

مشکل دیگر در مورد قرار دادن میکروفون روی میز این است که حتی اگر ماوس یا صفحه کلید شما بی صدا باشند، هر ضربه ای که روی سطح میز وارد می شود (مانند بلند کردن موس و گذاشتن دوباره آن در حین حرکت یا پایین قرار دادن آن و یا جا به جایی یک فنجان آب) توسط میکروفن گرفته می شود و مانند صدای رعد و برق بلند به شنوندگان شما می رسد.

هر دوی این مشکلات را می توان به راحتی با قرار دادن میکروفون خود بر روی پایه ی بازویی مانند RODE PSA-1  به جای پایه میکروفون پیش فرض برطرف کرد. اینها معمولاً روی میز شما می‌چسبند و به شما این امکان را می‌دهند که میکروفون خود را نزدیک دهان و بالای میز، دور از ماوس و کیبورد آویزان نگه دارید.

 

 

میکروفون خود را طوری نگه دارید که پشت آن به سمت هر منبع نویز باشد

حتی اگر تمام تلاش خود را بکنید تا اولین نکته ما را دنبال کنید و هر منبع نویز غیرضروری را خاموش کنید، ممکن است هنوز برخی از لوازم الکترونیکی پر سر و صدا در اتاق ضبط شما وجود داشته باشد که نتوانید آنها را خاموش کنید. برای مثال، چیزهایی مانند رایانه یا لپ تاپ شما.

با این حال، ممکن است راهی برای به حداقل رساندن میزان نویز دریافتی در ضبط وجود داشته باشد. این روزها بیشتر میکروفون ها دارای چیزی هستند که به آن «الگوی قطبی کاردیوئید» می گویند. این ممکن است تخیلی به نظر برسد، اما معنای واقعی آن این است که میکروفون شما صداهایی را که از “جلو” خود می آید، دریافت می کند، در حالی که صدایی را که از پشت می آید نادیده می گیرد.اکثر میکروفون های خازنی (مانند NT1-A ) به طور پیش فرض دارای یک الگوی قطبی کاردیوئید هستند.

 

Make Your Microphone Sound Better

 

 

بعد از اینکه الگوی قطبی مناسب را فعال کردید، سعی کنید میکروفون خود را طوری قرار دهید که منبع نویز (مثلاً رایانه شما) مستقیماً پشت آن باشد، در حالی که خودتان در جلو هستید. این احتمالاً نویز پس‌زمینه را به‌طور کامل از بین نمی‌برد، اما حجم آن را در ضبط نهایی به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد و تمرکز مخاطبان شما را بر آنچه می‌گویید بسیار آسان‌تر می‌کند.

 

 

میکروفون خود را در فاصله چند سانتی از دهان خود نگه دارید

از آنجایی که میکروفون‌های دینامیک واقعاً چیزی را نمی‌گیرند مگر اینکه خیلی نزدیک دهان شما باشند، این توصیه بیشتر برای افرادی است که از میکروفون‌های خازنی استفاده می‌کنند.

فقط به این دلیل که میکروفون شما به اندازه کافی حساس است که صدای شما را از آن طرف اتاق بگیرد، به این معنی نیست که باید آن را در فاصله چند متری از صورت خود نگه دارید. مشخصاً فاصله بهینه به خود میکروفون و تنظیم گین بستگی دارد (در ادامه بیشتر در مورد بهره صحبت خواهیم کرد)، اما در مورد اکثر میکروفون‌های خازنی، توصیه می‌شود هنگام ضبط ۶ تا ۱۰ اینچ از آنها دورتر بنشینید.

 

Make Your Microphone Sound Better

 

 

انجام این کار باعث می شود صدای شما واضح و طبیعی به نظر برسد، در حالی که ایستادن بیش از حد دور باعث می شود صدای شما پژواک شود و ریز به نظر برسد. به طور مشابه، صحبت کردن بیش از حد نزدیک به میکروفون احتمالاً منجر به دیستورشن می شود و درک ضبط های شما را دشوار و گوش دادن به آن ها را ناخوشایند می کند.

 

 

مطمئن شوید که از سمت راست میکروفون استفاده می کنید

این ممکن است در ابتدا احمقانه به نظر برسد، اما باید در نظر داشته باشید که میکروفون‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: میکروفون‌های آدرس بالا و میکروفون‌های آدرس جانبی. اولی از شما می‌خواهد که در بالای میکروفون صحبت کنید در حالی که دومی از شما می‌خواهد که در کنار میکروفون صحبت کنید.

 

 

چگونه بفهمم که میکروفون من آدرس جانبی است یا جلویی؟

اگر مطمئن نیستید که آیا میکروفونی که دارید آدرس جانبی است یا جلو، می‌توانید دفترچه راهنمای دستورالعمل‌ها را بررسی کنید یا مدل آن را در گوگل جستجو کنید، زیرا اطلاعات باید به راحتی در دسترس باشد.

اگر هیچ اطلاعاتی در مورد میکروفون ندارید که ممکن است در جستجوی شما به شما کمک کند، می‌توانید با صحبت کردن در قسمت‌های مختلف آن نیز آزمایش کنید و خودتان تعیین کنید که آیا آدرس جانبی است یا جلویی.

 

Make Your Microphone Sound Better

در حین ضبط حرکت نکنید

بعد از اینکه تمام توصیه های دیگر را در اینجا در نظر گرفتید و موقعیت خوبی برای میکروفون خود پیدا کردید، مهم است که در حین ضبط بیش از حد در اطراف حرکت نکنید. نگران نباشید، این بدان معنا نیست که باید کاملاً ثابت بایستید! هر حرکتی که به طور طبیعی هنگام صحبت کردن انجام می شود کاملاً خوب است، تا زمانی که موقعیت خود را نسبت به میکروفون زیاد تغییر ندهید. دلیل این امر این است که دورتر شدن یا رفتن به سمت راست و چپ میکروفون ممکن است نوسانات عجیبی در صدا و کیفیت صدا ایجاد کند که برای مخاطبان شما ناخوشایند است.

 

 

مطمئن شوید که گین خود را در سطح مناسبی تنظیم کرده اید

راه‌های زیادی برای تعریف گین وجود دارد، اما به عبارت ساده‌تر، گین به میزان «حساس بودن» میکروفون شما یا میزان صدای ضبط نهایی اشاره دارد. اگر میزان گین خود را خیلی بالا تنظیم کنید، صدای شما آنقدر بلند است که دیستورت و خراب می شود.

برای جلوگیری از آن، به جای نگه داشتن آن در مقدار پیش‌فرض 100 درصد، مقداری را به عقب برگردانید. شما می توانید این کار را با استفاده از نوار لغزنده گین روی خود میکروفون (در صورت وجود) یا با دسترسی به ویژگی های دستگاه در ویندوز انجام دهید.

مقدار گین ایده‌آل از میکروفونی به میکروفون دیگر متفاوت است، اما همیشه توصیه می‌شود که آن را به حداقل 75 درصد برگردانید. به یاد داشته باشید، اگر صدای ضبط اولیه شما به اندازه ای بلند است که دیستورت شود، هیچ راهی برای رفع آن وجود ندارد! اما یک صدای آرام را می توان به راحتی در مرحله ی پس از تولید بدون افت کیفیت تقویت کرد!

در واقع، Flixier تعمیر یک بهره کم را بسیار آسان می کند. وقتی با Flixier صدا را به ویدیو اضافه می‌کنید، می‌توانید از Gain Slider برای تنظیم دیجیتالی گین استفاده کنید و صدای ضبط خود را به سطح مناسب‌تری افزایش دهید تا شنوندگان مجبور نباشند صدای خود را تا حداکثر افزایش دهند.

 

Make Your Microphone Sound Better

 

 

البته، برای کاهش صدا نیز می‌توانید در پس از تولید در نرم افزار سطح گین را کم کنید، اما زمانی که صدای شما ضبط شد، با کم کردن گین در مرحله پس از تولید، دیستورشن حذف و رفع نمی شود! تنها راه قابل اعتماد برای خلاص شدن از شر دیستورشن پس از ضبط این است که به عقب برگردید و دوباره همه چیز را ضبط کنید، این بار با تنظیم گین میکروفون در سطح مناسب. و قطعا هیچ‌کس نمی‌خواهد این کار را انجام دهد، به همین دلیل است که بسیار مهم است که محتاط باشید و در اولین بار آن را درست انجام دهید.

 

 

شما می توانید محصولات اصل را در فروشگاه اینترنتی یریآل همراه با گارانتی بین المللی با خیالی آسوده تهیه نمایید. راه ارتباطی ما با شما تلفن 02188541560 و یا ایمیل info@yerial.com

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
Call Now Button