چگونه کارت های PVC خود را با QR کد بسازید

Make PVC cards with QR code

کد QR و کارت های شخصی شما

کد QR  یا Quick Response (کد پاسخ سریع) در حال بازگشت است. فروشگاه ها ، مراکز تفریحی ، رویدادهای مختلف ، مراکز درمانی و بسیاری از بخش ها دوباره کد QR را کشف کرده و روی کارت های PVC چاپ می کنند. چرا؟ ترکیب کد QR و قالب کارت پلاستیکی به لطف مزایای فراوان نیازهای متعددی را برآورده می کند.

 

Make PVC cards with QR code

 

بنابراین استفاده از کد QR روی کارت پلاستیکی چه فایده ای دارد؟ تولید کد QR روی کارت PVC چقدر آسان است؟ کاربردهای آن چیست و چگونه می توان این کارت ها را به راحتی تولید کرد؟ همه پاسخ ها در این مقاله آمده است.

.

این همه علاقه دوباره به کد QR از کجا آمده است؟

این برنامه بازگشته است و قصد دارد نقش مهمی در زندگی روزمره ما بازی کند. کد QR  چند سال پیش بسیار رواج داشت اما به سرعت محبوبیت خود را از دست داد و تقریبا فراموش شده بود.زیرا نتوانسته بود از پتانسیل خود به طور کامل استفاده کند. با این حال ، امروزه ، همه گیری COVID-19 علاقه به QR کد را در بسیاری از بخش های مختلف دوباره برانگیخته است.

و این بار ، مزایایی که ارائه می دهد راه را برای آینده ای پایدارتر و فراتر از شرایط اضطراری سلامت هموار می کند.زیرا عادات جدید شکل می گیرند. این دوره بسیاری از برنامه های غیر منتظره را آشکار کرده است ، که پس از بازگشت به حالت عادی هنوز مورد توجه خواهد بود. علاوه بر این ، برنامه های مرتبط با سلامتی کنجکاوی کاربران را در مورد کدهای QR بیدار کرده و کاربردهای دیگری را نیز نشان داده است.

.

 

Make PVC cards with QR code

.

بنابراین چه چیزی کد QR را خاص می کند؟

.

 • استفاده آسان

سهولت استفاده اغلب برای موفقیت هر فناوری ضروری است. یک کد QR می تواند به سرعت خوانده شود و نیازی به برنامه خاصی ندارد: یک دوربین در تلفن هوشمند کافی است.

 • بهداشتی

کد QR بخشی از فناوری است که نیازی به تماس فیزیکی ندارد. تنها چیزی که برای استفاده از آن نیاز دارید تلفن هوشمند شخصی شما است. هیچ چیز یا اشیاء دیگری در این مورد دخیل نیست.

 • انعطاف پذیر

کد QR همچنین می تواند برای ارسال اطلاعات یا ایجاد یک اقدام به صورت خودکار استفاده شود. همچنین می توانید از آن برای تکثیر اطلاعات به صورت دیجیتالی استفاده کنید تا راحت تر به اشتراک گذاشته شود.

 • بادوام

کد QR به یک صفحه وب هدایت می شود ، بنابراین به روز رسانی اطلاعات آن صفحه وب را آسان می کند. بنابراین ، برخلاف رسانه های چاپی ، احتمال اینکه به سرعت منسوخ شود کمتر است.

 • اکولوژیکی

توانایی آن در ارسال اطلاعات فوری و همیشه به روز ، برتری بیشتری نسبت به رسانه های چاپی دارد. برخی از مشاغل مانند Negotium حتی تصمیم گرفته اند رسانه های چاپی خود را با یک کد QR جایگزین کنند.

 

 • اقتصادی

کد QR می تواند برخی از عملکردهای تراشه های الکترونیکی را ارائه دهد. اگر چه هزینه ای برای قطعه تراشه و تجهیزات پیکربندی آن وجود دارد ، اما کد QR فقط نیاز به چاپ دارد. بنابراین دسترسی به فناوری پیچیده را با هزینه کم فراهم می کند.

 • سرگرم کننده

برای کار ، کد QR باید اسکن شود. این عمل شامل کاربر می شود. بنابراین کد QR جنبه جنبشی بسیار مهمی دارد ، به ویژه از نظر تجربه کاربری.

همه این مزایا راه را برای طیف وسیعی از کاربردها باز می کند.

.

Make PVC cards with QR code

.

کارت PVC با کد :  QR ترکیب برنده

با تشکر از همه این ویژگی ها ، کد QR در راه جذب بخش های زیادی است. برای رفتن به مرحله بعدی و ایجاد کد QR ، ابتدا باید چیزی که QR کد روی آن چاپ می شود را انتخاب کنید. امروزه یکی از چیزهایی که بیشترین امکانات را ارائه می دهد ، کارت PVC است:

 

 • قالب کارت اعتباری هوشمند

ابعاد استاندارد کارت PVC بسیار کاربردی است. به راحتی در جیب یا کیف قرار می گیرد ، بنابراین همیشه در دسترس است.

 

 • یک تصویر با کیفیت

مواد پلاستیکی قوی ، صاف و نرم آن، کیفیت را به کارت می افزاید. به طور ناخودآگاه ، افرادی که کارت PVC دارند کمتر احتمال دارد آن را دور بریزند.

 

 • قابلیت های عالی

چاپ کارت PVC بسیار آسان است. می توان از آن برای هرگونه کاربردی استفاده کرد.

.

کارت PVC با کد :  QR برنامه های کاربردی

.

 • فروشگاه ها

کارت پلاستیکی با کد QR در فروشگاه ها جزء کلیدی در بازاریابی است. با افزودن حس مدرنیته به نقطه فروش ، به تصویر برند کمک می کند و با ارائه اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات ، تجربه مشتری را بهبود می بخشد. همچنین می تواند برای ارائه جزئیات بیشتر پیشنهادات و تخفیفات مورد استفاده قرار گیرد. برای گسترش تجربه فراتر از بازدید از فروشگاه ، می توان از کد QR برای تشویق مشتری به بازدید از فروشگاه آنلاین استفاده کرد.

.

موارد استفاده:

 • کارت وفاداری
 • کارت هدیه
 • برچسب محصول
 • برچسب تخفیف
 • گواهی محصول

.

 • مراکز تفریحی و رویدادها

اماکن فرهنگی ، ورزشی و رستوران ها نیز می توانند از مزایای کد QR روی کارت های پلاستیکی بهره مند شوند.به عنوان مثال اطلاعات ضروری مانند منوی رستوران را در اختیار مشتریان قرار دهند. در یک گالری هنری ، کارت دارای کد QR می تواند اطلاعات بیشتری را در مورد یک اثر برای تجربه تعاملی و آموزنده بازدیدکنندگان ارائه دهد. در بخش ورزش و رویدادها ، می توان از آن برای کنترل دسترسی به نمایشگاه ها ، جشنواره ها ، استادیوم ها ، امکانات ورزشی ، پیست های اسکی و بسیاری از مکان های دیگر استفاده کرد.

.

موارد استفاده:

 • منوها
 • برچسب دیوار
 • بلیط اسکی
 • کارت دسترسی جشنواره
 • نشان تجاری بازدیدکنندگان

.

 • کسب و کار

نشان کد QR در مشاغل عمدتا برای کنترل دسترسی استفاده می شود. این اجازه می دهد تا هم کارکنان و هم بازدیدکنندگان طبق سیاست های تعیین شده به ساختمان های شرکت دسترسی پیدا کنند.کارت های کارمندان برای اهداف دیگری مانند دسترسی به چاپگرها ، دستگاه های قهوه و اسنک و غیره نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی دیگر از کاربردهای بالقوه ، شناسایی تجهیزات است که برای خروج از محل شرکت در نظر گرفته شده است. بعنوان مثال نشان کد QR به کیس کامپیوتر متصل می شود. بنابراین در صورت گم شدن تجهیزات مورد نظر ، کد QR به شخصی که آن را پیدا می کند اجازه می دهد تا به راحتی از طریق وب سایت یا فرم تماس با مالک تماس بگیرد.

.

موارد استفاده:

 • کارت دسترسی کارمندان
 • نشان بازدیدکنندگان
 • نمایش عملکردهای خودکار

.

Make PVC cards with QR code

.

کارت ویزیت با کد QR

ایجاد کد QR برای کارت ویزیت شما یک حرکت هوشمندانه است: شما می توانید حداکثر مقدار اطلاعات را در حداقل مقدار فضا بگنجانید. کد QR را می توان به انواع URL ها (شبکه های اجتماعی ، رزومه ها ، وب سایت ها و غیره) هدایت کرد و حتی به طور خودکار اقداماتی را انجام داد (افزودن مخاطب به دفترچه آدرس ، ارسال پیام ، تماس ، ایمیل ، و غیره).

کد QR در واقع با دنیای دیجیتال مرتبط است. بنابراین به کارت PVC شما تصویر مدرن تری می بخشد. علاوه بر این ، کد QR در حال حاضر در طرح ها ، اشکال و رنگ های مختلف موجود است. این به آن جذابیت زیبایی می بخشد که کارت شما را حتی بیشتر تقویت می کند.

.

کد QR در مراقبت های بهداشتی

کارت PVC با کد QR قبلاً در بخش مراقبت های بهداشتی قبل از همه گیری استفاده می شد. کاربرد اصلی آن کارت بیمار بود. هدف کارت بیمار پیگیری بیمار است: یادآورهای ملاقات ، دسترسی به پرونده های پزشکی ، اطلاعات در مورد درمان و دوز ، دسترسی به نتایج آزمایش و غیره.

در شرایط کنونی COVID ، کارت PVC با کد QR اکنون به عنوان گواهی آزمایش یا کارت واکسن نیز استفاده می شود. تعدادی از کشورها شروع به توزیع این کارت ها برای مردم خود کرده اند. آنها فوراً با استفاده از چاپگرهایی که مستقیماً در مراکز آزمایش یا واکسیناسیون نصب شده اند ، صادر می شوند.

.

Make PVC cards with QR code

.

چگونه می توانم روی کارت های پلاستیکی کد QR ایجاد کنم؟

اکنون می دانید که کارت PVC با کد QR مزایای زیادی دارد و کاربردهای آن بی شمار است. و خبر خوب این است که ایجاد آن بسیار آسان است! همه ی آنچه شما احتیاج دارید عبارت است از:

 • چاپگر کارت پلاستیکی
 • نرم افزار تولید کننده کد QR و طراحی کارت ، مانند cardPresso
 • مواد مصرفی: کارت PVCو ریبون 

.

شما می توانید اقلام ذکر شده را از فروشگاه اینترنتی یریآل تهیه نمایید. لطفا برای هر گونه مشاوره رایگان، با مهندسین ما تماس بگیرید : 09358502050 – 88502050 ( داخلی 400 )

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.