نحوه اتصال میکروفون بی سیم به آمپلی فایر

Connect the wireless microphone to the amplifier

اتصال میکروفون بی سیم به آمپلی فایر

در این مقاله به نحوه اتصال میکروفون بی سیم به آمپلی فایر می پردازیم. لازم به ذکر است که در مورد میکروفون های دستی صحبت خواهیم کرد. آمپلی فایرها معمولا برای میکروفون های سیمی که از کابل های XLR استفاده می کنند استفاده می شوند.

میکروفون های بی سیم معمولا با یک فرستنده و یک گیرنده کار می کنند.

 

آیا می توانم میکروفون را به آمپلی فایر وصل کنم؟

بله. یک میکروفون دستی بی سیم دارای یک فرستنده داخلی است و برای تقویت صدا به گیرنده متصل می شود. برای میکروفون های دیگر، به کابل XLR نیاز دارید. کابل XLR شما به پایین میکروفون و سپس به آمپلی فایر متصل می شود.

 

آیا برای میکروفون به آمپلی فایر نیاز دارید؟

احتمالاً برای میکروفون به یک پری امپ نیاز خواهید داشت.سیگنال الکتریکی ایجاد شده توسط میکروفون بسیار آرام است، برای ضبط بسیار بی صدا. این سیگنال سطح میکروفون نامیده می شود.

برای اهداف ضبط، سیگنال سطح میکروفون از طریق یک پری امپ میکروفون ارسال می شود. پری امپ سیگنال سطح میکروفون را به line-level تقویت می کند که سیگنال قوی تر و بزرگتری است که برای ضبط مناسب است.

اکثر ضبط‌کننده‌ها و کارت های صدا دارای پری امپ‌های داخلی هستند، بنابراین در صورت عدم تمایل نیازی به خرید پری‌آمپ ندارید.

 

how to connect wireless mic to amplifier

 

برای سیستم میکروفون بی سیم به چه چیزی نیاز دارید؟

برای راه اندازی سیستم میکروفون بی سیم ( میکروفون بی سیم Rode Performer kit ) به یک میکروفون، یک فرستنده و یک گیرنده نیاز دارید.با میکروفون بی سیم، سیگنال الکتریکی تولید شده توسط میکروفون به فرستنده متصل می شود و فرستنده سیگنال را به امواج رادیویی تبدیل می کند.فرستنده معمولاً داخل میکروفون تعبیه می شود.

بنابراین ترتیب رویدادها به این صورت خواهد بود که میکروفون سیگنالی را به فرستنده می فرستد که سیگنال را به یک موج رادیویی تبدیل می کند و سپس فرستنده سیگنال را به گیرنده می فرستد که امواج رادیویی را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. سپس می توان آن را به یک سیستم صوتی ارسال کرد و سپس صدا تقویت می شود.

 

آیا میکروفون بی سیم می تواند با هر گیرنده ای کار کند؟

پاسخ کوتاه به این سوال منفی است.معمولا سیستم های میکروفون بی سیم در بسته بندی فروخته می شوند. بنابراین این احتمال وجود دارد که گیرنده یا فرستنده ساخته شده توسط یک سازنده مشابه یا سازگار با سازنده دیگری نباشد.

این حتی می تواند در مورد محصولات مختلف تولید شده توسط یک سازنده مشابه باشد.یک فرستنده و یک گیرنده در فرکانس های مختلف پخش می شوند، بنابراین یک فرستنده و یک گیرنده که در فرکانس های مختلف کار می کنند با یکدیگر کار نمی کنند.

به خاطر داشته باشید که فقط می توانید از یک فرستنده میکروفون بی سیم با یک گیرنده استفاده کنید.یک گیرنده بی‌سیم فقط می‌تواند سیگنال یک فرستنده میکروفون فعال را در یک زمان کاهش دهد.

 

 

how to connect wireless mic to amplifier

چگونه میکروفون بی سیم را وصل می کنیم؟

انواع مختلفی از میکروفون های بی سیم وجود دارد. قیمت برخی از آنها کمتر از 100 دلار و برخی بیش از چند هزار دلار است. نوع سیستم بی سیمی که استفاده می کنید به مورد استفاده شما بستگی دارد.

یکی از ملاحظات مهم این است که آیا شما از میکروفون به عنوان بخشی از تجارت استفاده خواهید کرد یا خیر.یعنی میکروفون برای شما پول در می آورد؟ این به این دلیل است که اگر از میکروفون درآمد کسب کنید، مخاطب سطح خاصی از حرفه ای بودن را انتظار دارد.مهم است که مطمئن شوید که میکروفون شما در حین اجرا قطع نمی شود یا فرکانس های متقاطع وارد نمی شود.

یکی از بدترین چیزهایی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که صحبت شخص دیگری را از یک سیستم بی سیم دیگر بشنوید که ربطی به محتوایی که شما می خواهید تبلیغ کنید ندارد. چیزی که یک میکروفون دستی را از سایر میکروفون ها متمایز می کند، یک فرستنده داخلی است.

 

گیرنده ها

نکته دیگری که باید در مورد میکروفون های بی سیم ذکر شود گیرنده است.کاری که گیرنده انجام می دهد این است که سیگنال صوتی را از میکروفون دریافت می کند و آن را به فرمتی تبدیل می کند که می تواند از طریق یک بلندگو یا سیستم PA پخش شود.

 

Non-diversity

این نوع گیرنده از یک آنتن استفاده می کند. گاهی اوقات آنتن در داخل گیرنده ساخته می شود و شما آن را نمی بینید.

 

Diversity

در این نوع از گیرنده ها از 2 آنتن استفاده می شود. در اینجا شما 2 کامپوننت دارید که برای دریافت فرکانس های RF و ارسال آنها به گیرنده طراحی شده اند تا بتوان آنها را به صدا تبدیل کرد.

 

True diversity

این بهترین نوع سیستم میکروفون بی سیم است. در اینجا شما 2 آنتن دارید، که بسیار شبیه به نوع Diversity است، اما آنتن ها مستقل از یکدیگر کار می کنند.

این کاملاً مفید است زیرا اگر شما 2 آنتن دارید که عملکرد یکسانی را انجام می دهند ، سپس اگر یکی نتواند سیگنال را دریافت کند ، احتمالاً دیگری نیز نمی تواند سیگنال را دریافت کند.

2 آنتن ، مستقل از یکدیگر کار می کنند، به این معنی که اگر یکی آنطور که در نظر گرفته شده کار نمی کرد، آنتن دوم می تواند کار را انجام دهد و سیستم شما می تواند قابل اعتمادتر باشد. انواع رایج سیستم های میکروفون بی سیم عبارتند از VHF که مخفف فرکانس بسیار بالا، UHF مخفف فرکانس فوق العاده بالا و همچنین سیستم های دیجیتال وجود دارد.

 

how to connect wireless mic to amplifier

 

 

ما شخصاً سیستم میکروفون بی سیم UHF را توصیه می کنیم.این به این دلیل است که UHF باند فرکانسی بسیار بالاتری نسبت به VHF دارد. UHF در محدوده فرکانسی بین 450 تا 952 مگاهرتز کار می کند که یک محدوده 502 مگاهرتز است. محدوده فرکانس VHF بین 89 تا 216 مگاهرتز است که محدوده فرکانسی 127 مگاهرتز است.این بدان معنی است که شما واقعاً می توانید به یک سیستم UHF تا حد بیشتری نسبت به VHF اعتماد کنید.

شما به عنوان یک حرفه ای چیزی می خواهید که دارای محدوده فرکانس زیادی باشد، بنابراین قطعا UHF انتخاب بهتری است. توصیه ما این است که میکروفون با محدوده فرکانس ثابت تهیه نکنید.این به این دلیل است که در صورت تجربه تداخل فرکانس، نمی توانید فرکانس را تغییر دهید.

در واقع، یک سیستم میکروفون تک کاناله مانند گوش دادن به یک ایستگاه رادیویی است و سپس ناگهان ایستگاه به ایستگاه دیگری با زبان دیگری تغییر می کند و شما نمی توانید آن فرکانس را به عقب برگردانید.

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.