REELS در اینستاگرام ، پلتفرم بعدی ویدیو

REELS در اینستاگرام ، پلتفرم بعدی ویدیو
  1. پلتفرم جدید اینستاگرام

Instagram Reels ویژگی جدیدی در بستر اینستاگرام است که به همه افراد، ابزار ساخت یک ویدیوی کوتاه را می دهد.

این ویژگی می تواند به عنوان راهی برای جلوگیری از رشد TikTok و برطرف کردن نیاز کاربر به TikTok تلقی شود.

ایجاد ویدیو برای Instagram Reels به طرز شگفت انگیزی آسان است ، اما مهارت های واقعی تولید فیلم برای تسلط بر کار لازم است.

یکی از تازه ترین تبلیغات در این نبرد برای برتری در شبکه های اجتماعی Instagram Reels است. این عملکرد باعث فراهم شدن ابزاری جدید برای خلق محتوای ویدئویی خلاقانه در اپلیکیشن اینستاگرام است و بخشی از فشار شرکت برای تولید محتوای ویدیوی کوتاه است.

 

REELS در اینستاگرام ، پلتفرم بعدی ویدیو

Reels اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام ویژگی Reels خود را در نیمه دوم سال 2020 به بیشتر کاربران خود معرفی کرد. در آن زمان ، این حرکت به عنوان تلاش اینستاگرام برای تقلید از ویژگی اصلی TikTok و ایجاد مسیر آسان تری برای ایجاد محتوای مشابه در Instagram تلقی می شد.

لازم به ذکر است که این اولین تلاش اینستاگرام برای تقلید از ویژگی های یک رقیب نیست. Instagram Stories در سال 2016 به عنوان راهی برای دفع تجاوزات Snapchat به فضای رسانه های اجتماعی مبتنی بر تصویر اینستاگرام راه اندازی شد. مانند Snapchat Stories ، استوری های اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد مجموعه ای از فیلم ها و عکس ها ایجاد کنند که ظرف 24 ساعت پس از آپلود ناپدید می شوند. کاربران همچنین می توانند برچسب ها ، GIF ها ، نظرسنجی ها و موسیقی را در استوری های اینستاگرام خود اضافه کنند. از اوایل سال 2021 ، روزانه 500 میلیون نفر از Instagram Stories استفاده می کنند.

Instagram Reels مشابه Stories است. در واقع ، در داخل برنامه Instagram ، از همان راهی که به Stories می روید به دوربین Reels دسترسی پیدا خواهید کرد.

با این حال ، تفاوت های قابل توجهی نیز وجود دارد. وظیفه اصلی Instagram Reels فیلمبرداری از یک ویدیوی کوتاه است که از 3 تا 15 ثانیه طول می کشد. فیلم در حالت عمودی گرفته می شود که برای مشاهده در دستگاه تلفن همراه ایده آل است. علاوه بر این ، شما فقط می توانید Instagram Reels را از اپلیکیشن موبایل بارگذاری کنید.

اینستاگرام شناسایی زمانی که یک پست بخشی از ویژگی Instagram Reels است را کاملا آسان می کند. هنگامی که در صفحه ی اصلی خود پیمایش می کنید ، یک نماد ویدیو در گوشه پایین سمت چپ ویدیو مشاهده خواهید کرد. وقتی به پروفایل شخص دیگری نگاه می کنید ، نماد مشابهی را در گوشه سمت راست بالای پست مشاهده خواهید کرد.

علاوه بر این ، می توانید هنگام مشاهده پروفایل شخصی ، روی برگه Reels کلیک کنید تا تمام Reels Instagram وی را مشاهده کنید. همچنین Reels Instagram را در صفحه Explore نیز خواهید دید.

 

چرا Reels اینستاگرام مهم است؟

دلایل مختلفی وجود دارد که Instagram Reels برای دنیای رسانه های اجتماعی مهم است. اولین مورد این است که این ویژگی در زمانی تبلیغ شد که آینده TikTok بسیار مورد تردید بود. دولت ایالات متحده TikTok را ممنوع کرد و معامله ای برای فروش این اپلیکیشن به Oracle انجام شد. با این حال ، با روی کار آمدن دولت جدید ، وضعیت ممنوعیت TikTok در هاله ای از ابهام است.

پلتفرم ویدئویی Reels همچنین به اینستاگرام ابزار دیگری می دهد که با پیشنهاد اصلی خود به کاربران همسو می شود: این فناوری بصری ساخت یک ویدیوی با کیفیت بالا را برای همه آسان می کند. در حالی که Stories تعامل اجتماعی را برای کاربران فراهم می کند ، Reels بیشتر یک اکوسیستم تولید محتوا است. Reels به سازندگان محتوا اجازه می دهد تا به بینندگان بیشتری دسترسی داشته باشند ، بنابراین احتمال وایرال شدن فیلم های آنها افزایش می یابد.

این البته به سازندگان محتوا این توانایی را می دهد که سرگرمی یا تفریحات جانبی خود را به یک حرفه ی در حال رشد تبدیل کنند. اینستاگرام به سازندگان اجازه می دهد تا از طریق تولید کردن محتوا برای تجارت ها و برندهای مختلف کسب درآمد کنند.

با این حال ، فقط افراد از این عملکرد جدید بهره مند نمی شود. مشاغل مختلف می توانند با استفاده از Instagram Reels محصولات و خدمات خود را برجسته کنند و یا حتی از پشت صحنه کارکنان خود ویدئو منتشر کنند. این به ایجاد روابط نزدیکتر با مشتریانشان کمک می کند ، که می تواند به ایجاد وفاداری به برند کمک کند.

 

REELS در اینستاگرام ، پلتفرم بعدی ویدیو

موارد استفاده تجاری برای Reels اینستاگرام چیست؟

استفاده های تجاری احتمالی برای Instagram Reels بی پایان است. این ویژگی باعث می شود که شرکت ها بتوانند آموزش ها ، نگاهی اجمالی به نحوه کار شرکت و فیلم های سریع آگاهی از کارمندان را در اختیار شما قرار دهند. همچنین می توانید از Reels Instagram استفاده کنید و به محتوای ویدئویی وایرال مانند lip sync یا رقص ها متمایل شوید.

برای صنایع خاص ، تناسب طبیعی با مزایای Reels وجود دارد. بوتیک های لباس می توانند سبک ها و لباس های جدیدی را به نمایش بگذارند. یک فیلم سریع می تواند چندین لباس را به نمایش بگذارد. همچنین می توانید ایده ها و طراحی های جدید خود را به اشتراک بگذارید.

مشاغلی که محصولاتی که می سازند را می فروشند می توانند با استفاده از یک ویدئو مراحل ایجاد یا چگونگی استفاده مشتریان از خلاقیت خود برای تبدیل قطعات به محصول کاملاً جدید را نشان دهند.

اگر مدل کسب و کار شما سرویس گرا باشد ، ویدئویی که تیم شما را در محل کار نشان می دهد می تواند به ارتباط مشتریان با کارمندانتان کمک کند. همچنین می توانید کارکنان منحصر به فرد خود را به نمایش بگذارید تا به شما کمک کند سبک خاصی را به نام تجاری خود اضافه کنید.

اصول ایجاد Reels اینستاگرام چیست؟

پس از آماده شدن برای تولید ، صفحه اصلی خود را به سمت راست بکشید تا به دوربین Storie ها دسترسی پیدا کنید. از آنجا ، Reels را در پایین صفحه انتخاب کنید.

شما دو گزینه برای ضبط دارید. این کار را می توانید از طریق خود برنامه اینستاگرام یا آپلود ویدیویی از تلفن خود انجام دهید.

باید بدانید که در حال حاضر باید افکت های مورد نیاز خود را قبل از ضبط انتخاب کنید. در نسخه فعلی امکان اضافه کردن افکت پس از ضبط را ندارید.

اگر از پروفایل تجاری (business)اینستاگرام استفاده می کنید ، سه گزینه افکت در سمت چپ صفحه خواهید داشت. از بالا به پایین ، سرعت ، افکت ها و تایمر هستند. پروفایل های شخصی می توانند موسیقی را نیز به ویدیوی خود اضافه کنند.

گزینه speed به شما امکان می دهد با سرعت منظم یا کند یا سریع حرکت کنید. گزینه افکت ها به شما امکان می دهد تا از فیلترهای متنوع یکی را انتخاب کنید. این گزینه ها نزدیک دکمه ضبط در پایین صفحه قرار دارند. گزینه تایمر به شما امکان می دهد تا زمانی را برای ضبط تنظیم کنید.

پس از تنظیم ، فقط دکمه بزرگ ضبط را فشار دهید تا ضبط شروع شود. می توانید چندین فیلم ضبط کرده و همچنین کلیپ ها را ویرایش یا حذف کنید تا مطمئن شوید همه چیز در 15 ثانیه گنجانده می شود.

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.