آیا برای میکروفون به یک شوک مونت و پاپ فیلتر نیاز داریم؟

آیا برای میکروفون به یک شوک مونت و پاپ فیلتر نیاز داریم؟

شوک مونت میکروفون

اولین دلیل نیاز به شوک مونت میکروفون یک دلیل بسیار ساده است. به شما امکان می دهد میکروفن خود را بر روی پایه میکروفون یا بازوی بوم سوار کنید. گیره های میکروفون و پایه های میکروفون نیز می توانند این کار را انجام دهند.

بعد از اینکه شوک مونت را روی پایه میکروفون سوار کردید ، میکروفون را درون شوک مونت قرار می دهید ، میکروفن را محکم می کنید و تمام. پایه شوک به گونه ای ساخته شده است که میکروفون با استفاده از سیستم تعلیق در برابر ضربه محافظت می شود.

 

آیا برای میکروفون به یک شوک مونت و پاپ فیلتر نیاز داریم؟

 

هرگونه تماس با میکروفون باعث ایجاد صدایی با فرکانس پایین می شود که به آن نویز ناشی از ساختار نیز گفته می شود. این نویز می تواند در اثر باد ، حرکت کابل ، پا زدن روی زمین و غیره ایجاد شود که ما مطمئناً چنین چیزی را در ضبط خود نمی خواهیم.

آیا واقعاً به یک شوک مونت نیاز دارم؟

استفاده از شوک مونت همیشه توصیه می شود. هیچ چیز بدتر از این نیست که ضبط خود را با نویزهای اضافی خراب کنید و همیشه بهتر است نهایت ایمنی را رعایت کنید. به خصوص هنگامی که میکروفون شما روی میز قرار گرفته و هنگامی که در اطراف میکروفون خود زیاد حرکت می کنید ، داشتن یک پایه شوک مهم است.

اگر شوک مونت مانع حرکتتان می شود استفاده نکردن از ان ایرادی ندارد. وقتی می خواهید میکروفون خود را به روشی خاص قرار دهید و بدون شوک آسان تر است ، این کار را انجام دهید ولی مراقب باشید.

 

آیا شوک مونت ها جهانی هستند؟

معمولاً پایه های شوک به گونه ای طراحی می شوند که با یک مدل یا سری خاص بهترین عملکرد را داشته باشند. به همین دلیل توصیه می شود که شوک میکروفن را که برای میکروفن استودیوی شما طراحی شده است تهیه کنید. حتی اگر برخی از شوک های نصب شده وجود داشته باشد که بتواند مدل های تولیدکنندگان مختلف را در خود جای دهد ، ممکن است به طور موثر کار نکنند.

هر شوک مونت برای یک مدل میکروفون خاص و جرم خاص آن طراحی شده است.

پاپ فیلتر برای چه استفاده می شود؟

دست خود را جلوی دهان خود بگیرید و پیتر پن را تلفظ کنید. مشاهده خواهید کرد که ” پ ” ها حجمی از هوا تولید می کنند. این اصوات plosives نامیده می شوند و در ضبط صدا بسیار نگران کننده هستند.

برای کاهش این گونه اصوات تشدید شونده مانند پ ، ت و ب هنگام ضبط آواز ، پادکست  ، برودکست وغیره ، می توانید و باید از پاپ فیلتر استفاده کنید.

پاپ فیلتر لازم است؟

اگر باد ایجاد شده توسط حروف پلاسیو به سطح میکروفون برخورد کند ، می تواند منجر به 1) صدای مصنوعی ناخوشایند فرکانس پایین در ضبط و / یا 2) دیستورت در رابط صوتی شود. پاپ فیلتر میکروفون می تواند از میکروفون شما در برابر حروف پلاسیو محافظت کرده و ضبط تمیزی را تضمین کند.

برای از بین بردن پلاسیو ها در مرحله پس از تولید ، زمان و تلاش زیادی لازم است. دلیل دیگری وجود دارد که منطقی است از پاپ فیلتر استفاده کنید. از کپسول میکروفون شما در برابر رطوبت محافظت می کند. قرار گرفتن کپسول در برابر رطوبت می تواند منجر به کاهش حساسیت و در بدترین حالت باعث توقف کار میکروفون شود.

پاپ فیلتر نه تنها به جلوگیری از پلاسیو روی ضبط کمک می کند بلکه از کپسول کندانسور در معرض رطوبت محافظت می کند.

پاپ فیلتر به حفظ فاصله مناسب کمک می کند

اگر می خواهید وکال ضبط کنید ، یک نکته مهم نظم میکروفون است. خوانندگان آموزش دیده به طرز ماهرانه ای فاصله خود را با میکروفون کنترل می کنند تا به ضبط های برجسته دست پیدا کنند. البته این به سبک و ژانر بستگی دارد.

برای بیشتر ضبط های صوتی و پادکست ، باید سعی کنید فاصله یکسانی با میکروفون داشته باشید.

یک قانون کلی این است که حدود 15 سانتی متر از میکروفون فاصله داشته باشید.

برخی از پاپ فیلترهای مختلف در زیر آمده است:

صفحه نایلون

این یک پاپ فیلتر کلاسیک با صفحه نایلون است که می توانید آن را در استودیوهای بی شماری در سراسر جهان پیدا کنید.

مزایا: فاصله را می توان به راحتی تعریف کرد ، کارآمد.

معایب: بسیاری از چهره کاربر را پوشش می دهد.

 

آیا برای میکروفون به یک شوک مونت و پاپ فیلتر نیاز داریم؟

 

راه حل های سفارشی

برخی از تولید کنندگان میکروفون راه حل های سفارشی را برای میکروفون های خود ارائه می دهند. آنها بیشتر سازه های مشبک فلزی هستند که با شوک مونت سازگارند.

جوانب مثبت: با دوام بالا ، کاملاً با طراحی میکروفون سازگار است

معایب: فاصله ثابت

 

آیا برای میکروفون به یک شوک مونت و پاپ فیلتر نیاز داریم؟

 

پاپ فیلتر یکپارچه

میکروفون های دستی صحنه همیشه از یک پاپ فیلتر یکپارچه برخوردار هستند. در داخل کاپ میکروفون یک فوم پیدا می کنید که در ترکیب با مش فلزی از کپسول در برابر باد و حروف پلاسیو محافظت می کند.

بسیاری از میکروفون ها با اتصال USB که برای برودکست یا پادکست طراحی شده اند ، دارای یک فیلتر پاپ یکپارچه هستند که به کاهش حروف پلاسیو کمک می کند.

مزایا: کار با آن آسان است

معایب: فاصله ثابت

راه حل های شخصی سازی

هر نوازنده ی با انگیزه ای احتمالاً با استفاده از جوراب نایلونی و آویز کت، پاپ فیلتر ساخته یا یک جوراب زنانه را روی میکروفون قرار داده است. این راه حل های DIY احتمالاً بیشتر از آسیب رساندن به وضوح ضبط ، ضبط صدا را از صدای بد نجات می دهند. اگر ظاهر برای شما اصلاً مهم نیست ، می توانید دنبال آن بروید.

مزایا: بدون هزینه

معایب: –

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.