انواع روش های امنیت بصری در کارت های غیر قابل جعل

انواع روشهای امنیت بصری در محصولات Magicard

روش های امنیت بصری در محصولات Magicard

برخی مواقع در تولید کارتهای شناسایی، مشخصاتی نظیر رنگ و طرح اولویت بالاتری نسبت به مهمترین مسئله یعنی امنیت پیدا می کنند. اما باید در نظر داشت بدون ویژگی امنیتی کارت ،  هر کس با دسترسی به چاپگر کارت شناسایی می تواند کپی خوبی از کارت شناسایی  بگیرد. تمام چاپگر هایMagicard دارای ویژگی  امنیتی HoloKote هستند که علامتی پنهانی (واتر مارک )را در فرایند چاپ روی کارت قرار می دهد و هزینه ی اضافی نیز ندارد. در این مقاله با انواع این ویژگی آشنا شوید.

 Standard Holokote

Standard Holokote

نوعی طرح امنیتی ثابت (واتر مارک ) است که توسط شرکت Magicardدر چاپگرها  قرار داده شده است و کاربر می تواند از بین چند طرح موجود یکی را  برای چاپ روی کارت خود انتخاب کند .

موجود در چاپگر های  : Pronto,Rio Pro,Rio Pro Xtended, Enduro3E,Ultima

HolopatchHolopatch

مربع طلایی رنگی است که با قرار گرفتن طرح امنیتی HoloKote   روی آن ، طرح به صورت درخشان تر دیده می شود .برای چاپ بایستی از کارتهای خالی دارای Holopatch  استفاده شود .

موجوددر چاپگر های  :تمام چاپگرها

 Holokote شخصی

Holokote شخصی

طرح امنیتی دلخواه  است که توسط کاربر طراحی می شود و به شرکت magicard ارسال می گردد ( یا به صورت مستقیم یا از طریق شرکت تهران فراژه ) سپس  شرکت magicard کد مربوطه برای واتر مارک را تهیه و برای متقاضی ارسال می کند تا روی چاپگر نصب کند و بتواند طرح مورد درخواست را روی کارت چاپ نماید . این طرح به دو صورت می تواند روی کارت چاپ شود یا مثل HoloKote  با اندازه های کوچک و به صورت تکراری روی کل کارت باشد که نوع tile است و یا یک طرح با اندازه بزرگ روی کل کارت باشد که حالت stretch است . HoloKote  های شخصی فقط توسط magicard  ایجاد می شوند و تمام طرح های تولید شده در پایگاه داده  امنی نگهداری می شوند  تا از جعل و تقلب جلوگیری شود .

موجوددر چاپگر های  :Ultima، Rio Pro

 چاپ صورت ماورا بنفش

 چاپ به صورت ماورا بنفش

با داشتن این امکان و استفاده از مرکبUV می توان عکس یا نوشته ای را چاپ کرد که زیر نور ماورای بنفش دیده می شود .

 موجوددر چاپگر های  : Prima 4

مقایسه آرم HoloKote با روکش های لمینت

مزیت کارت شناسایی به امنیت ذاتی آن بستگی دارد. بدون عنصر امنیت بصری منحصر به فرد ، هر  کس با دسترسی به هر چاپگر کارت شناسایی می تواند  کپی قابل قبولی  از کارت را چاپ کند .

در بسیاری از کاربردهای صدور کارت ایمن ، امنیت بصری با افزودن روکش شخصی سازی شده روی تصویر چاپ شده ایجاد می شود  که اغلب خاصیت هولوگرافیک یا OVD(Optical Variable Device)  دارد . به منظور دستیابی به این ویژگی صادر کننده کارت باید از فیلم مخصوص استفاده کند و فرآیند دیگری به چرخه صدور کارت  اضافه کند .  روکش های لمینت گران هستند و تولید شان از شروع طرح تا  چاپ زمان زیادی لازم دارد و امنیت آنها نیز واقعی نیست و می توانند کپی شوند .

تمام چاپگر های کارت شناسایی ساخته شده توسط Magicard   دارای ویژگی امنیتی HoloKote     هستند . این فن آوری آرم امنیتی غیر قابل جعلی را بدون هیچ هزینه اضافی در بخشی از چرخه معمول چاپ ،  به کارت اضافه می کند  .

مقایسه  دو روش در جدول زیر قابل مشاهده است

مقایسه آرم HoloKote با روکش های لمینت
ترجمه : تیم ترجمه یریآل

Call Now Button