سیستم ویدئو وال چیست؟

ویدئو وال یا مانیتورهای صنعتی

وقتی به سیستم ویدئووال فکر می کنید ، چه چیزی به ذهن شما می رسد؟ برای اکثر مردم ، این یک صفحه نمایش ویدئویی است: گروهی از صفحه ها در کنار هم قرار گرفته اند تا یک صفحه نمایش بزرگ واحد ایجاد کنند.

 

whats-videowall

 

 

در حالی که صفحه نمایش مطمئناً قابل مشاهده ترین قسمت یک سیستم ویدئووال است، اما این فقط یک قطعه از یک سیستم پیچیده است. آیا تا به حال به فناوری پشت ویدئو وال فکر کرده اید؟ چگونه آن صفحه های نمایش فردی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا به عنوان یک صفحه نمایش واحد عمل کنند؟ چگونه می توانید مواردی را که روی صفحه نمایش ظاهر می شوند را کنترل کنید؟ و چگونه می توان محتوای خود را برای شروع به نمایشگرها رساند؟

 

برای کمک به پاسخگویی به این سوالات ، با ما همراه باشید تا به بررسی اجزای اصلی سیستم ویدئو وال بپردازیم.

 

 

اجزای اساسی سیستم ویدئو وال

 

“نکته اول”

صفحه نمایش ویدئو وال

صفحه نمایش ویدئووال “بوم بصری” با مقیاس بزرگ و وضوح بالا را برای محتوای شما فراهم می کند.

 

 

whats-videowall

 

 

 • نمایشگرهای ویدئویی معمولاً از آرایه ای از مانیتورها ، پنل ها یا صفحه های نمایشی ساخته می شوند. ترکیب کردن چندین صفحه نمایش با هم می تواند سطح صفحه نمایش بسیار بزرگ و multi-HD را ایجاد کند.
 • ویدئووال دارای طیف وسیعی از فن آوری های صفحه نمایش هستند ، از جمله LCD ، LED ، پروزکتورهای blended و موارد دیگر. هر نوع صفحه نمایش از نظر وضوح ، روشنایی ، قابلیت اطمینان ، هزینه و سایر عوامل دارای مزایا و محدودیت های منحصر به فردی است.
 • بسته به نوع صفحه نمایش و سیستم نصب انتخاب شده ، ویدئووال ها را می توان در اشکال مسطح ، منحنی و یا حتی سه بعدی ساخت. آنها می توانند به اندازه کافی کوچک باشند تا قابل حمل باشند یا آنقدر بزرگ باشند که ساختمان چند طبقه را پر کنند.

 

“نکته دوم”

پردازنده ویدئو وال

پردازنده ویدئویی یا کنترل کننده ، منابع محتوای شما را به نمایشگرها متصل می کند. این به شما امکان می دهد محتوای نمایش داده شده در صفحه ، زمان و مکان نمایش آن و نحوه ظاهر آن را کنترل کنید.

 • با استفاده از IP استریمینگ یا ورودی های فیزیکی ، پردازنده محتوا را از تمام منابع مورد نظر شما – مانند دوربین های فیلمبرداری ، ایستگاه های کاری رایانه و جعبه های کابل – ضبط می کند و محتوا را در یک رابط واحد قابل مشاهده و قابل دسترسی می کند.

 

 

whats-videowall

 

 

 • بر اساس دستوراتی که از طریق نرم افزار کنترل انجام می دهید ، پردازنده محتوا را به نمایشگرها ارسال می کند و به شما امکان می دهد محتوا را در زمان واقعی تنظیم و مقیاس بندی کنید. برخی از کنترل کننده ها همچنین به شما امکان می دهند قبل از نمایش تنظیمات محتوا را بصورت آفلاین ایجاد کرده و ذخیره کنید.
 • پردازنده به همه نمایشگرهای ویدئووال شما اجازه می دهد تا به عنوان یک بوم با هم کار کنند. این بدان معناست که محتوا را می توان در یک صفحه نمایش واحد قرار داد ، در چند صفحه نمایش کشید یا در سطح صفحه کشید.

 

“نکته سوم”

نرم افزار ویدئو وال

نرم افزار ویدئو وال رابط کاربری را برای کنترل نمایشگرها ، پردازنده و محتوای منبع فراهم می کند.

 

whats-videowall

 

 

• اکثر نرم افزارهای ویدئووال یک “داشبورد” از سیستم ارائه می دهند که شامل نمایش لحظه ای نمایشگرها و لیستی از منابع موجود شما می باشد.

• در ابتدایی ترین سطح خود ، نرم افزار ویدئووال به شما امکان می دهد منابع محتوا را انتخاب کرده و آنها را در هر لحظه روی صفحه نمایش خود قرار دهید. اکثر برنامه ها همچنین شامل ابزارهایی برای تنظیم ظاهر محتوا – از جمله ابزارهای مقیاس بندی ، بزرگنمایی و برش و کنترل روشنایی و کنتراست و غیره هستند.

• برخی از نرم افزارهای ویدئووال عملکردهای ویژه ای ارائه می دهند. این ممکن است شامل گزینه ای برای ایجاد و ذخیره یک دنباله از طرح بندی محتوای از پیش تنظیم شده باشد ، که می تواند به صورت دستی یا خودکار روی صفحه، نمایش داده شود. پلتفرم های منتخب همچنین برچسب های سفارشی ، تغییرات گرافیکی و سایر ابزارها را برای نمایش هرچه بهتر ارائه می دهند.

 

 

چه مزایایی دارد؟

 

 • جلب توجه

به دلیل اندازه بزرگ ، ویدئووال ها قادر به جلب توجه هستند. به سختی از نظر مشتریان ، کارکنان یا بازدیدکنندگان نادیده گرفته می شوند ، که آنها را به یک ابزار ایده آل برای نام تجاری یا کمپین های اطلاعاتی سازمان تبدیل می کند.

 

 • زمان کارمند

ویدئووال ها می توانند به انجام وظایفی که معمولاً یک کارمند انجام می دهد ، کمک کنند. این می تواند زمان کارکنان را آزاد کند تا بتوانند روی کارهای فوری تر کار کنند. این کار با نمایش اطلاعات مهمی که کارکنان معمولاً باید به آنها پاسخ دهند ، انجام می شود:

برای مثال:

 • مراکز خرید بزرگ می توانند نقشه ها را روی صفحه نمایش ویدئو نمایش دهند.
 • پارک ها و استادیوم ها می توانند سوالات متداول را نمایش دهند.
 • بیمارستان ها می توانند خدمات ارائه شده به صورت آنلاین را نمایش دهند.

 

 

whats-videowall

 

 

 • انواع مختلف محتوا به طور همزمان

یک ویدئو وال که از نرم افزار مدیریت محتوا استفاده می کند ، برای نمایش همزمان انواع مختلف محتوا طراحی شده است. به عنوان مثال ، یک دانشگاه می تواند از یک ویدئووال برای نمایش نقشه ها ، رویدادها و اطلاعات مفید مانند آب و هوا ، اخبار و رسانه های اجتماعی استفاده کند

آموزش نرم افزار مدیریت ویدئووال قسمت اول 

اگر به کمک و یا مشاوره فنی نیاز دارید، شرکت بین المللی تهران فراژه آماده ارائه خدمات به شما می باشد. لطفا با تیم حرفه ای ما تماس بگیرید. 88502050 – 88541560 – 09358502050

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.