کابل USB اکتیو چیست؟

کابل USB اکتیو

از خارج ممکن است به نظر برسد کابل، کابل است.دارای سیم و نمای بیرونی لاستیکی برای محافظت است. اما چیزهای بیشتری در آنها وجود دارد. شیلدهای مختلف برای محافظت ، کیفیت سیم پیچ های داخلی ، فویل روی سیم پیچ ها و تفاوت نسل در انواع استاندارد ها ، از جمله USB وجود دارد .کابل های پسیو و اکتیو نیز وجود دارند و اینکه کدام یک را انتخاب می کنید می تواند تأثیر چشمگیری در قیمت و قابلیت های کابل داشته باشد.

اکثر کابل های USB پسیو هستند ، بنابراین به احتمال زیاد با آن ها کاملاً آشنا هستید. اما کابل USB اکتیو چیست؟ این یک کابل با یک سیگنال تقویت شده است که به حفظ یکپارچگی داده هایی که در مسافت های طولانی تر حمل می کند کمک می کند.

.

 

 USB active cable

.

یک کابل USB پسیو ، پسیو است زیرا صرفاً داده های منتقل شده از طریق آن را حمل می کند. فراتر از ارسال آن از یک دستگاه به دستگاه دیگر ، با آن ارتباط برقرار نمی کند. یک کابل پسیو یک سیم و چند پوشش محافظ است ، حتی آن هایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند و دارای شیلد و سایر اقدامات محافظتی هستند.

کابل USB اکتیو چیز دیگری است. در یک یا بعضی اوقات هر دو انتهای کابل USB اکتیو ، مدارهای الکترونیکی کوچکی قرار دارد که شدت داده های منتقل شده توسط کابل را افزایش می دهند. این می تواند تا حد زیادی به جلوگیری از تخریب سیگنال در اثر تضعیف کمک کند. این مسئله فقط به طور معمول در کابل های پسیو طولانی تر وجود دارد ، به همین دلیل کابل های USB اکتیو برای طولانی ترین اتصالات کابل توصیه می شوند.

بنابراین کابل USB اکتیو ،کابلی است که می تواند اتصال USB شما را گسترش دهد و سیگنال را تکرار کند تا کیفیت سیگنال را در سرتاسر سیم کشی اضافی حفظ کند.

.

 

 USB active cable

 

.

 

طول یک کابل USB اکتیو چقدر است؟

یک کابل USB پسیو هنگام کار با سرعت USB 2.0 می تواند به راحتی به 16 فوت برسد ، اگرچه مشخصات USB 3.0 و 3.1 به شما پیشنهاد نمی دهد که با یک کابل پسیو بیش از 9 فوت بروید. کابل های با کیفیت بالاتر ممکن است شما را فراتر از حد مجاز قرار دهند ، اما هنگام کار با سرعت بالاتر احتمالاً با مشکلات تخریب سیگنال بیش از حد مجاز روبرو خواهید شد.

از طرف دیگر ، کابل های اکستنشن USB اکتیو می توانند بسیار فراتر از این عمل کنند. کابل های افزایش طول USB 2.0 و 3.0 اکتیو وجود دارند که می توانند تا 33 فوت برسند – اگرچه کابل های USB-C 3.1 حداکثر در حدود 10 فوت می رسند.

USB-C نسل جدیدی است که تفاوت های اساسی بین آن و سایر استانداردهای اتصال و نسل های قدیمی USB وجود دارد.

این امر در مورد سایر استانداردها نیز اعمال می شود. در مواردی که یک کابل HDMI پسیو می تواند به راحتی تا حدود 25 فوت کشیده شود ، در برخی موارد کابل HDMI اکتیو می تواند تا 100 فوت نیز افزایش یابد.

.

 

 USB active cable

 

.

 

کجا باید از کابل های افزایش طول USB اکتیو استفاده کنید

همه به کابل USB اکتیو نیازی ندارند.آن ها به دلیل شیلدی که از آن بهره مند هستند و تراشه های پردازش اکتیو در یک یا هر دو انتهای اتصال ، گرانتر از همتایان پسیو خود هستند. به همین دلیل است که اگر یک کابل USB کوتاه می خواهید ، صرف نظر از سرعت ، انتخاب یک کابل پسیو بهترین گزینه شماست – حتی اگر از کابل افزایش طول پسیو USB 3.0 استفاده کنید.

 

اما اگر طول بلندتری برای کابل نیاز دارید یا می خواهید کیفیت اتصال خود را کاملاً تضمین کنید ، یک کابل افزایش طول USB اکتیو راهی عالی برای انجام آن است. این موضوع همچنین می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد وقتی که شما با چیزی مانند هدست واقعیت مجازی یا به ویژه نمایشگر یا مانیتور با کیفیت بالا روبرو هستید. خرید صفحه نمایش سطح بالایی (هدست یا غیره) که داده های آن از طریق کابل بی کیفیتی که قادر به ارائه تصویر با کیفیت نیست ، ارسال می شود به معنای هدر دادن کامل پول است.پس در انتخاب کابل با کیفیت دقت کنید.

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.