نکاتی برای ضبط پادکست

نکاتی برای ضبط پادکست

حرفه ای شوید

به نظر می رسد که تقریباً هر کسی حداقل چند پادکست مورد علاقه دارد که همیشه آن ها را به دیگران پیشنهاد می کند. در سالهای اخیر محبوبیت پادکست به طور گسترده ای زیاد شده است. ایجاد شغلی به عنوان پادکستر اکنون یک مسیر حرفه ای است که بیش از هر زمان دیگری قابل دستیابی است. مهم نیست که به چه چیزی علاقه دارید ، از ورزش و مد گرفته تا جرم شناسی و داستان سرایی ، می توانید پادکست موفقی از علاقه مندی های خود بسازید.

شروع به کار در پادکست بسیار ساده است اما طیف گسترده ای از کیفیت های مختلف پادکست وجود دارد. البته که محتوا کلید است ، اما کیفیت واقعی صدا نیز بسیار مهم است. فقط با چند کلیک می توانید پادکست های بسیار باکیفیتی را از رسانه هایی مانند NPR ، همراه با موسیقی کامل و جلوه های صوتی با بودجه زیاد پیدا کنید ، یا اینکه سعی کنید به پادکست های ضعیف ضبط شده با صدای وحشتناک و نویزهای زیاد پس زمینه گوش کنید. و از آنجایی که کیفیت ها به طور چشمگیری متفاوت است ، پادکست هایی با کیفیت و با صدای حرفه ای بلافاصله برجسته می شوند و فرصت موفقیت بیشتری به دست می آورند.

این بدان معناست که اگر شما می خواهید پادکستی را راه اندازی کنید که به دنبال رشد آن هستید ، باید بدانید که چگونه می توانید ضبط هایی ایجاد کنید که مخاطبان شما را راضی و علاقه مند نگه دارد و آنها را برای کارهای بیشتر بازگرداند.

نکاتی برای ضبط صدا مانند یک پادکستر حرفه ای

آماده هستید که حرفه ی پادکست خود را شروع کنید؟ در اینجا چند نکته برای ضبط پادکست های با کیفیت حرفه ای آورده ایم:

 

تجهیزات مناسب انتخاب کنید

شما می توانید تقریباً با هر چیزی پادکست ضبط کنید از جمله میکروفون کوچک در تلفن هوشمند یا لپ تاپ . اما این لزوما بهترین انتخاب نیست. صدای شفاف و حرفه ای قطعا به تجهیزات ساده پادکست از جمله میکروفون با کیفیت نیاز دارد. برای ضبط صدای با کیفیت لزوماً نیازی به خرید تجهیزات گران قیمت ندارید ، اما ارتقا از تلفن هوشمند ، تأثیر بسزایی در حرفه ای به نظر رسیدن پادکست شما دارد.

 

قبل از ضبط صدای خود را گرم کنید

گرم کردن تارهای صوتی و دهان در واقع بسیار مهم است. تکنیک هایی مانند بلند خواندن متن و گفتن چند عبارت دشوار (یا حتی استفاده از تمرین های صوتی خاص) می تواند به شما کمک کند تا از لغزش بر سر حرف ها یا من من کردن در حین ضبط خودداری کنید.

 

rode nt usb

 

برای بررسی نویز پس زمینه ، یک پروفایل نویز ایجاد کنید

قبل از شروع صحبت ، به میکروفن خود اجازه دهید تا چهار یا پنج ثانیه در حالی که سکوت می کنید ضبط کند. سپس ، برگردید و به چیزی که ضبط کردید گوش دهید. نویزهای پس زمینه که باعث مشکل در ضبط می شوند را با دقت مشخص نمایید. می توانید آن ها را برای حذف در مرحله ی ویرایش مشخص کنید یا اینکه قبل از ادامه ی ضبط ، به سادگی منبع نویز را از بین ببرید.

 

 ضبط خود را در یک فضای کوچک و ساکت انجام دهید

انتخاب یک اتاق نسبتاً کوچک و بسیار آرام برای ضبط پادکست می تواند به حداقل رساندن نویز پس زمینه و اکو صدا کمک کند. حتماً در و پنجره ها را ببندید و دستگاه هایی مانند پنکه ها را که دائماً صدا می دهند خاموش کنید. اگر حیوانات خانگی یا فرزند کوچک دارید ، مطمئن باشید که در اواسط ضبط ، برنامه ی شما را قطع نمی کنند. سعی کنید فضا را با وسایل نرم مانند بالش و فرش پر کنید که باعث جذب صدا می شوند.

 

 از تکنیک های صحیح میکروفون گذاری استفاده نمایید

تکنیک های مناسب میکروفون گذاری مهارتی است که می توانید در یک برنامه آموزشی رسانه و تولید به خوبی فراگیرید و قطعا نیاز به تمرین دارد. مهم است که میکروفن شما در ارتفاع مناسب (از دهان شما) قرار داشته باشد ، و اجازه دهید چند اینچ فاصله بین دهان و میکروفون داشته باشید. در حین صحبت حتماً یک فاصله ثابت را حفظ کنید ، زیرا نزدیک شدن یا دورتر شدن تأثیر قابل توجهی بر میزان صدا خواهد داشت. اگرچه درست است که می توان از ویرایشگر برای تغییر میزان صدا استفاده کرد ، اما استفاده از روش صحیح میکروفون گذاری می تواند به طور قابل توجهی در وقت و انرژی صرفه جویی کند.

 

 سطح حجم صدای خود را تحت نظر داشته باشید

اگر از نرم افزار ضبط استفاده می کنید ، از مزیت نمایش میزان صدا برخوردار هستید. به طور معمول ، بیشتر برنامه های نرم افزاری میزان صدا را در مقیاسی به تصویر می کشند که از سبز ، زرد تا قرمز متغیر است. برای حجم لذت بخش مکالمه ، رنگ سبز را هدف قرار دهید و اگر سعی دارید روی نکته خاصی تأکید کنید ، کمی به طرف محدوده زرد بروید.همیشه از ورود به قسمت قرمز نمایشگر صدا خودداری کنید ، زیرا در این محدوده ، صدا دیستورت می شود.

 

از تنفس خود آگاه باشید

بدیهی است که هنگام ضبط نمی توانید از تنفس جلوگیری کنید  اما می توانید به صورت کنترل شده نفس بکشید. مراقب دم و بازدم خود باشید ، به طوری که بازدم بلند یا نفس نفس زدن ضبط را مختل نکند. صاف نشستن و تنفس کمتر می تواند به حداقل رساندن صدای استنشاق کمک کند. اگر نیاز دارید نفس راحتی بکشید ، از میکروفون دور شوید.

 

نکاتی برای ضبط صدا مانند یک پادکستر حرفه ای

بی حرکت بمانید

شاید متوجه نشوید که حتی کوچکترین حرکتتان نیز می تواند باعث ایجاد میزان قابل توجهی نویز پس زمینه شود ، خصوصاً اگر در حال ضبط صدا با استفاده از هدفون earbud هستید (به دلیل سایش سیم به سینه). حرکات بدن ، مانند جابجایی دست و پاها ، کشش کمر ، نوشیدن آب و یا حتی جابجایی کاغذها باعث ایجاد نویز می شود. قبل از شروع ضبط ، اطمینان حاصل کنید که هر آنچه را که در طول ضبط لازم دارید در دسترس دارید ، راحت باشید و سعی کنید پاهای خود را طوری بگذارید که محکم نگهتان دارد.

 

از مزایای مرحله ی ویرایش غافل نشوید

پادکست ها زنده نیستند در نتیجه به شما این امکان را می دهند تا بتوانید در مرخله ی ویرایش ابرادات را رفع کنید. اگر حین ضبط کلمه ای را اشتباه بیان کردید می توانید به آسانی  pause کنید و بعداً در هنگام ویرایش آن را حذف کنید. در حین ضبط نوعی نشانه قرار دهید تا بعدا بتوانید به راحتی جاهایی که باید ویرایش شوند و کارهایی که باید روی آن ها انجام گیرد را به راحتی پیدا کنید . مانند گفتن ، “توجه در اینجا ویرایش صورت گیرد!”.

 

Call Now Button