سه مرحله تولید ویدئو چیست؟

Three stages of video production

آموزش تولید محتوای ویدئویی

ویدئو تنها منبع سرگرمی نیست. همچنین یک ابزار بازاریابی قدرتمند است که از طریق تبلیغات ویدئویی به مصرف کنندگان کمک می کند ، بنابراین به یک شرکت ارزش می بخشد. علاوه بر این ، ویدیو برای یادگیری موضوعات یا محصولات مختلفی که می خواهید در مورد آنها بدانید مفید است.

امروزه مشتریان ویدئوها را جذاب تر از سایر انواع محتوا می دانند.در مطالعه 2020 توسط HubSpot ، بیش از نیمی از مشتریان مصاحبه شده (54 درصد) اعتراف کردند که دوست دارند ویدیوهای بیشتری از مارک های مورد اعتماد خود ببینند. در همین گزارش 83 درصد از بازاریابان از بازاریابی ویدئویی به عنوان ابزار اصلی تولید یاد می کنند.

در این مقاله شما با فرآیندها و سه مرحله تولید آشنا خواهید شد.

 

 

Three stages of video production

 

فرآیند تولید ویدئو چگونه است؟

ویدئوها برای سرگرمی ، مانند فیلم ها یا برای استفاده تجاری ، مانند محتوای تبلیغاتی ایجاد می شوند. در مواقع دیگر ، افراد خلاق فیلم هایی را با اهداف آموزشی تهیه می کنند.

بنابراین ، فیلمسازی فرایند برنامه ریزی یک فیلم ، ضبط آن و کامل کردن آن برای مصارف عمومی است.

 

 

تولید یک فرآیند پیچیده است که شامل موارد زیر است:

  • آماده شدن برای فیلمبرداری
  • فیلمبرداری ویدئو
  • ویرایش برای استفاده عمومی

در بازاریابی ، تولید ویدئو به یک ابزار ارتباطی حیاتی تبدیل شده است زیرا امروزه مخاطبان بیشتر از هر نوع محتوای دیگری از ویدئو استفاده می کنند.

با این وجود ، اکثر مشاغل تصور می کنند که ویدیو سنگین ، پیچیده و وقت گیر است. جای تعجب نیست که اکثر آنها این کار را به یک خالق تولید کننده ویدئو سپرده اند.

 

 

 

سه مرحله تولید ویدئو

همانطور که در بالا اشاره شد ، تولید ویدئو یک فرایند پیچیده 3 مرحله ای است که به صبر و برنامه ای خوب نیاز دارد.

 

سه مرحله تولید ویدیو عبارتند از:

  • پیش تولید
  • تولید
  • پس تولید

هر مرحله به وظایف متعددی تقسیم می شود که برای خلق ویدئویی که مخاطبان شما آن را دوست خواهند داشت ، باید آنها را به پایان برسانید.

 

 

 

Three stages of video production

 

 

 

پیش تولید

این فرایند تصمیم گیری درباره هدف ویدئو ، تعیین برنامه و جمع آوری منابع مورد نیاز برای فیلمبرداری است.

در این مرحله ، شما باید این چند کار را انجام دهید:

 

 

” اول “

هدف ویدئو را تعیین کنید

مرحله اول تعیین هدف ویدئو است. برای صاحبان مشاغل ، هدف از تولید ویدئو تبلیغ و گاهی آموزش است.هر فیلمی با یک هدف و قصدی آغاز می شود. آیا قصد تبلیغ ، آموزش یا سرگرمی دارید؟

همیشه با تعیین هدف ویدئو شروع کنید. با این کار هنگام برنامه ریزی فیلم و انتخاب مراحل بعدی ، جهت حرکتتان تعین شده است.

 

 

“دوم”

مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟

آیا مخاطبان هدف خود را می شناسید؟ آیا از سلیقه ها و ترجیحات آنها مطلع هستید؟ چه چیزی برای آنها جذاب است و آنها را وادار به مشارکت می کند؟

اگر می دانید که مخاطبان مورد نظر شما چه کسانی هستند ، از چه چیزی لذت می برند و چگونه فکر می کنند ، برای شما خوب است. با این حال ، اگر درک دقیقی از آنها ندارید ، وقت آن است که یک تحقیق کامل انجام دهید.

علاوه بر آگاهی از اطلاعات کلی آنها مانند موقعیت ، سن و جنسیت ، سعی کنید بینش بیشتری از کار که باید انجام دهید کسب کنید.

انجام برخی مصاحبه ها ، جستجوی آنچه مخاطبان به صورت آنلاین می پرسند و مشاهده دنبال کنندگان صفحات رسانه های اجتماعی شما در حالی که از آنها سوالات مربوطه می پرسید ، راه خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازار هدف شما است.

 

 

“سوم”

پیام ویدئویی را تعیین کنید

مرحله بعد تصمیم گیری درباره پیامی است که ویدیوی شما باید به مخاطبان شما منتقل کند. از خود بپرسید: “من به مشتریان خود چه می گویم؟ بعد از ویدیو چه اقدامی از آنها انتظار دارم؟ “

انتقال پیام مناسب برای ایجاد اقدام مناسب از سوی مخاطبان ضروری است. به عنوان مثال ، اگر در حال ایجاد یک ویدئوی تبلیغاتی هستید ، پیام شما باید نگرانی خود را نسبت به مشکلات مشتری نشان دهد و آنها را تشویق به خرید یک محصول یا مشترک شدن در خدمات کند.

به یاد داشته باشید ، پیام اصلی با هدف ویدئو متفاوت است. به عنوان مثال ، اگر قصد دارید مشتریان را در مورد تغییرات در خدمات مطلع کنید ، پیام آن با یک ویدیوی بازاریابی متفاوت خواهد بود.

 

 

“چهارم”

خط داستانی بسازید

ویدئوها معمولاً داستان می گویند. بنابراین ، اگر می خواهید توجه مخاطبان را جلب کنید ، باید داستانی را انتخاب کنید که با مشکلات و نیازهای مخاطبان مطابقت داشته باشد.

وقتی به خط داستانی فکر می کنید ، به استعداد مناسب برای بازی در آن صحنه ها فکر کنید. اکنون زمان تصمیم گیری درباره شخصیت های فیلم شما است. همچنین به خاطر داشته باشید که از منابع مختلف مانند فیلم های قبلی ، تبلیغات تلویزیونی و غیره الهام بگیرید.

پس از ایجاد یک خط داستانی ، می توانید یک اسکریپت ایجاد کنید که داستان شما را نشان می دهد.

 

 

 

 

Three stages of video production

 

 

 

” پنجم”

یک اسکریپت ایجاد کنید

خط داستانی شما باید به شما در تعیین تعداد کاراکترهای مورد نیاز و جمله بندی مورد استفاده در فیلمنامه کمک کند.

هنگام نوشتن اسکریپت ویدئو ، حتماً اطلاعات مهمی مانند تنظیمات ، لوازم جانبی ، نشانه های غیر کلامی ، موسیقی پس زمینه و غیره را درج کنید تا تصویر روشنی از صحنه مورد نظر به تیم خود ارائه دهید.

 

 

“ششم”

Storyboard خود را تولید کنید

داشتن استوری بورد همیشه به عنوان مرحله تولید ویدئو ضروری نیست. با این حال ، در تجسم نحوه فیلمبرداری ویدئو بسیار مفید است. همچنین به ترجمه اطلاعات موجود در اسکریپت ها به اهداف بصری و ملموس کمک می کند.

 

 

“هفتم”

لوکیشن انتخاب کنید

از اسکریپت خود برای تعیین مکان مناسب فیلم خود استفاده کنید. انتخاب یک محیط مناسب ، پیام ویدئویی را تقویت می کند و از تولید کلیپ مناسب برای گروه هدف شما اطمینان حاصل می کند.

 

 

“هشتم”

 منابع را جمع آوری کنید

پس از تصمیم گیری در مورد یک خط داستانی و تهیه یک اسکریپت ویدئویی هوشمندانه ، می توانید تجهیزات و منابع مورد نیاز را تعیین کنید.

همیشه همه چیز را از پیش آماده کنید تا کار خود را در طول مسیر ساده کنید.

 

 

“نهم”

تهیه برنامه زمان بندی فیلمبرداری

برنامه فیلمبرداری شما مانند تهیه جدول زمانی است. باید مجموعه فعالیت های انجام شده برای تکمیل ویدئو را با جزئیات توضیح دهد. علاوه بر این ، باید تاریخ ، جدول زمانی ، منابع و هزینه هر کار را مشخص کند.

 

 

 

Three stages of video production

 

 

 

“دهم”

تولید

فیلمبرداری یا تولید در این مرحله شامل تنظیم صحنه ، هدایت بازیگران از طریق فیلمنامه و ضبط ویدئو است.

از آنجا که همه چیز را برنامه ریزی کرده اید ، باید برآورد تقریبی جدول زمانی هر فعالیت را داشته باشید.

همچنین به فردی نیاز دارید که به عنوان کارگردان فیلم برای پروژه عمل کند. با این وجود ، استخدام یک آژانس ویدئویی معتبر به پر کردن موثر این نقطه کمک می کند.

 

کارگردانان به شما کمک می کنند از بازیگران خود بیشترین بهره را ببرید. آنها همچنین اطمینان می دهند که به فیلمنامه و خط داستانی پایبند هستید.در نهایت ، آنها می توانند به شما در انجام کارهای خاص کمک کنند ، مانند:

 

 

موقعیت چراغ ها

روشنایی بر وضوح ویدئو تأثیر می گذارد. تنظیم تجهیزات شما نور مناسب و صحیح را تضمین می کند و حجم کار تصحیح را در زمان پس از تولید کاهش می دهد.

 

 

موقعیت یابی دوربین

دقت عملکرد دوربین در مرحله تصویربرداری ، کیفیت فیلم شما را تعیین می کند.در صورت امکان ، یک متخصص را برای این فرایند استخدام کنید تا به شما کمک کند تا بهترین زوایا را برای کلیپ خود بر اساس هدفتان انتخاب کنید.

 

 

 

Three stages of video production

 

نظارت بر بازیگران

استعداد شما باید پیام مناسب را از طریق کلمات و نشانه های غیر کلامی منتقل کند. یک کارگردان ویدئویی ( استودیو سیار 6 ورودی دیتاویدئو HS-2200 ) به شما کمک می کند که بر بازیگر نظارت کنید و اطمینان حاصل کنید که شخصیت ها به فیلمنامه و خط داستانی پایبند هستند.

 

 

پس از فیلمبرداری ، می توانید به مرحله نهایی تولید ویدیو بروید.

 

 

پس تولید

این مرحله شامل تصحیح ویدئو برای از بین بردن خطاها (مانند قسمت های کم نور) ، درجه بندی آن و افزودن جلوه های بصری برای آماده سازی برای استریم و پخش است.

مرحله پس تولید شامل موارد زیر است:

 

 

الف) تصحیح ویدئو

برای تصحیح ویدئو ، تمام خطاهای  فیلمبرداری مانند نور ضعیف را حذف می کنید تا برای رنگ آمیزی و درجه بندی آماده شود.

 

ب) رنگ آمیزی فیلم

رنگ آمیزی و درجه بندی به کلیپ رنگ می بخشد تا حالت ، احساس یا فضای خاصی را به بینندگان القا کند.

 

ج) افزودن موسیقی پس زمینه

همچنین می توانید موسیقی به فیلم اضافه کنید. موسیقی روحیه را ایجاد می کند و متخصصان تولید ویدئو آهنگ های همراه را برای تقویت پیام اصلی اضافه می کنند.

 

د) افزودن زیرنویس

همچنین می توانید زیرنویس های مربوطه را برای دسترسی بیشتر ویدئو به مخاطبان وسیع تر ، مانند ناشنوایان و افراد کم شنوا ، اضافه کنید.

 

زیرنویس ها حتی در محیط های عمومی که بینندگان ترجیح می دهند دستگاه های خود را بی صدا کنند یا در مکان های پر سر و صدا که شنوایی آنها مختل می شود ، کلیپ های شما را قابل مصرف می کنند.

 

 

 

 

Three stages of video production

 

 

تولید یک فیلم 5 دقیقه ای چقدر طول می کشد؟

هزینه های تولید ویدئو بسته به افرادی که برای کار استخدام می کنید و منابع مورد نیاز برای پروژه متفاوت است. هنگام استخدام یک فریلنسر ، هزینه کمتری نسبت به زمانی که به یک شرکت فیلمبرداری برون سپاری می کنید ، خواهید پرداخت.

به یاد داشته باشید که قبل از انجام معامله بپرسید که آیا این هزینه شامل منابع مورد نیاز برای تولید ویدئوی شما می شود یا خیر.

 

 

 

 

نتیجه گیری

در عصر رسانه های اجتماعی ، ویدئو ها بیشتر از محتوای صوتی و مکتوب به اشتراک گذاشته و لایک می شوند. این افزایش بینش توجه روزافزون به آنها را توضیح می دهد.

استخدام یک متخصص مستقل برای پروژه ویدئویی شما آرامش خاطر را به ارمغان می آورد زیرا آنها تمام کارها را انجام می دهند.

قبل از برون سپاری شغل به آنها ، باید شخصی را که برای پروژه خود استخدام می کنید بررسی کنید. نمونه کارهای قبلی را بررسی کنید تا تأیید کنید آیا متخصص خلاق با نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر. همچنین ، بررسی نظرات مشتریان در مورد آژانس تولید یا شرکت مستقل مورد نظر را فراموش نکنید.

در نهایت ، به یاد داشته باشید که هنگام به اشتراک گذاشتن دستورالعمل های پروژه تا حد ممکن جزئیات را ارائه دهید. توضیح آنچه شما نیاز دارید به طور دقیق راهنمای حرفه ای و تضمین نتایج سفارشی است.

( اگر به کمک و یا مشاوره فنی نیاز دارید ، لطفا با تیم حرفه ای ما تماس بگیرید. 88541560 – 09358502050 )

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.