آموزش بهبود صدا در کلاس های مجازی

آموزش بهبود صدا در کلاس های مجازی

نحوه بهبود صدا در هنگام ارائه کلاس های مجازی

ویدیو یک رسانه بسیار قدرتمند برای به اشتراک گذاری کلاس ها و ارائه های دیگر است. امروزه مشاغل و مؤسسات آموزش و پرورش به عنوان راهی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات از راه دور – از کلاس های یوگا گرفته تا سخنرانی در دانشگاه ، به ویدیو تکیه می کنند. برای تماشاگران این ویدئو های آموزشی ، اهمیت صدا اگر از تصویر بیشتر نباشد کمتر هم نیست. در حقیقت ، مردم به مراتب به دنبال کیفیت صوتی قوی تر هستند تا کیفیت تصویر بالا.

ابزاری مانند تلفن های هوشمند و دوربین های DSLR حتی در صورت استفاده از ابتدایی ترین روش ها ، می توانند فیلم های بسیار خوبی را تولید کنند. با این حال ، میکروفون های تعبیه شده در این دستگاه ها صدایی با کیفیت عالی تولید نمی کنند ، و اگر برای ضبط صدا برای ویدئوهایتان به این ابزارها تکیه کنید ، به احتمال زیاد مخاطبان شما به سرعت علاقه خود را از دست می دهند. در زیر می خواهیم در مورد چگونگی بهبود صدا هنگام ارائه کلاس از خانه بپردازیم.

RODE Wireliss GO
RODE Wireliss GO

استفاده از میکروفون خارجی

بهترین راه برای بهبود بسیار زیاد صدا استفاده از میکروفون خارجی برای ضبط صداست. برای ویدئوهایی که سوژه در نزدیکی دوربین قرار دارد ، به سبک vlog ، یک میکروفون روی دوربین مانند یکی از میکروفون های RØDE VideoMic گزینه ای بسیار عالی خواهد بود.

با این حال ، اگر به فضای بیشتری برای حرکت احتیاج دارید ، یا باید بیش از سر و شانه خود را نشان دهید ، میکروفون بی سیم راه حلی ایده آل است.

سیستم های بی سیم از دو مؤلفه اصلی تشکیل شده اند: یک بسته فرستنده ، که به سوژه وصل شده است و صدا را ضبط می کند ، و یک بسته گیرنده ، که صدا را از فرستنده به صورت بی سیم دریافت می کند. این سیستم به دستگاه ضبط وصل می شود ، خواه یک دوربین ، تلفن همراه ، رایانه و یا ضبط کننده ی صدا باشد.

اگر به دنبال چیزی مقرون به صرفه ، قابل تنظیم و استفاده آسان و کیفیت صدای بکر هستید ، RØDE Wireless GO انتخاب مناسبی است. این سیستم بی سیم ،جمع و جور و منحصر به فرد است زیرا دارای میکروفون داخلی در فرستنده است ، این بداین معناست که مانند بسیاری از سیستم های بی سیم نیازی به سر و کله زدن با یک میکروفن Lavalier نیست .

به سادگی بسته فرستنده را به پیراهن ، یقه ی ژاکت یا کراوات خود بچسبانید ، آن را با گیرنده جفت کنید ، گیرنده را به دوربین خود وصل کنید و حال آماده ضبط هستید. البته می توانید یک میکروفن lavalier را به Wireless GO وصل کنید اما اگر ترجیح می دهید از یک  دستگاه به تنهایی استفاده کنید  Lavalier GO یک انتخاب ایده آل خواهد بود.

در مورد مکان قرار گرفتن میکروفون فکر کنید

هنگام تنظیم ضبط کلاس ، واقعاً مهم است که میکروفون را طوری قرار دهید که بتواند صدای شما را به وضوح ضبط کند. مطمئن شوید که میکروفون به چانه شما خیلی نزدیک نیست زیرا این باعث می شود صدای شما خفه شود. مناسب ترین مکان برای قرار دادن میکروفون  Lavalier روی قفسه سینه با فاصله ی 20 تا 30 سانتی متر از دهانتان است .

اتصال میکروفون به دستگاه

اگر ویدئوی خود را با دوربین DSLR یا جمع و جوری مانند GoPro ضبط می کنید ، با استفاده از کابل عرضه شده ، Wireless GO را مستقیماً به ورودی میکروفون دوربین متصل کنید. اکنون هنگام ضبط ، صدایتان به طور همزمان با ویدئو ضبط می شود.

اگر ویدئو خود را با رایانه یا دستگاه تلفن همراه ضبط می کنید ، برای اتصال GO Wireless  باید از کابل آداپتور استفاده کنید. این بدان دلیل است که رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه دارای ورودی های TRRS هستند ، در حالی که Wireless GO دارای خروجی TRS است. این دو نوع اتصال دهنده ناسازگار هستند ، بنابراین برای وصل کردن آن باید از آداپتور استفاده نمایید – RØDE SC4 یا SC7 همان چیزی است که شما می خواهید.

بهترین راه برای بهبود بسیار زیاد صدا
RODE Wireliss GO

بهترین محیط را برای ضبط انتخاب کنید

محیطی که شما در آن ضبط می کنید تأثیر زیادی بر کیفیت صدای شما خواهد گذاشت. به عنوان مثال ، اگر در بیرون از منزل هستید و صدای باد یا ترافیک زیاد است ، یا اگر در داخل خانه هستید و اکوی صدایتان زیاد است ، صدای شما ممکن است غیرقابل استفاده باشد و این می تواند بسیار ناامید کننده باشد!

حتماً در یک محیط کنترل شده ضبط کنید. اگر نیاز به ضبط در خارج از خانه دارید ، مکانی آرام با کمترین ترافیک یا عابر پیاده و بدون باد پیدا کنید. هنگام ضبط در داخل خانه ، اتاقی با سطوح نرم مانند فرش و پرده ی انتخاب کنید. انتخاب اتاق کوچکتر نیز به کاهش اکو کمک خواهد کرد.

مطمئن شوید که سطح صوتی شما درست است

بسیار مهم است که در دستگاه ضبط خود به سطح صوتی (audio level)خود توجه زیادی داشته باشید. اگر سطح صدای شما خیلی زیاد باشد ، ممکن است منجر به دیستورت صدای شما شود ، که گوش دادن به آن ناخوشایند خواهد بود. اکثر دوربین ها دارای صفحه نمایش متر صدا هستند – از رسیدن به قسمت قرمز این متر خودداری کنید. در حالت ایده آل ، سصح صدای خود را در حدود 2/3 از بالا نگه دارید.

مواردی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از درست بودن سطح صوتی خود انجام دهید. با انجام برخی از تست های صوتی شروع کنید ، و با همان صدایی که در ویدیوتان حرف می زنید در میکروفون صحبت کنید. اگر صدای شما خیلی گرم است – که به رنگ قرمز می خورد ، سطح صدا را در تنظیمات دوربین پایین بیاورید.

همچنین یک کنترل سطح سه موقعیتی روی گیرنده GO Wireless وجود دارد -به جای کنترل سطح دوربین از این گزینه استفاده کنید تا میزان صدای خود را کنترل نمایید. از کمترین صدا در تنظیمات شروع کنید و اگر صدای شما خیلی کم است ، آن را بلند کنید.

حتماً به طور مساوی و در یک مکان آرام صحبت کنید!

همیشه بهتر است به جای صدای بلند صدا خیلی آرام باشد. شما همیشه می توانید سطح صدای خود را در مرحله پس از تولید تقویت کنید اما صدای بسیار بلند قابل اصلاح نیست. هیچ چیز ناامید کننده تر از نشستن برای ویرایش ویدیو فقط برای درک غیرقابل استفاده بودن صدا نیست .

پیروی از این مراحل به پیشرفت بسیار زیاد صدا در ارائه ی ویدیوهای شما کمک ریادی خواهد کرد.

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

Call Now Button