راهنمای کابل ها و مبدل های  RØDE

RODE Cable and Adapter Guide

راهنمای کابل های میکروفون

اگر شما از چندین میکروفون برای ضبط با چندین دستگاه در سناریوهای مختلف استفاده می کنید ممکن است که کابل همراه میکروفون شما در هر سناریویی که نیاز دارید کار نکند، طولش مناسب نباشد و یا نوع اتصالش برای دستگاه ضبط کننده شما اشتباه باشد. خوشبختانه ، Rode طیف وسیعی از کابل ها و آداپتورهای با کیفیت بالا را متناسب با طیف گسترده ای از برنامه ها ارائه می دهد.

برای اینکه به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید کدام مناسب شماست ، ما راهنمای کابل و آداپتورهای RØDE را گردآوری کرده ایم ، بنابراین می توانید در کوتاه ترین زمان مورد مناسب خود را پیدا کنید.

 

 

 RODE Cable and Adapter Guide

 

آشنایی با اتصالات مختلف کابل

اول ، مهم است که کمی در مورد انواع مختلف اتصالات کابلی که در این لیست با آنها روبرو می شوید ، نحوه استفاده آنها و نوع دستگاه هایی که معمولاً در آنها یافت می شود ، بدانید.

 

کابل های TRS و TRRS

حروف TRS مخفف Tip-Ring-Sleeve است. این به سه بخش جک کابل اشاره دارد ، که اجزای مختلف کابل به آنها متصل هستند. این دو با دو نوار مشکی از هم جدا شده اند که تشخیص نوع کابل شما را آسان می کند. کابل های TRS معمولاً با تجهیزات صوتی حرفه ای مانند میکروفون برای انتقال سیگنال های صوتی به دستگاهی با ورودی استریو شامل دوربین ، میکسر و کارت صدا استفاده می شوند. آنها در انواع مختلف جک های مختلف وجود دارند که رایج ترین آنها 3.5 میلی متر و ¼ اینچ است. کابل های 3.5 میلی متری TRS با بسیاری از میکروفون های RØDE ، معمولاً برای اتصال آنها به دوربین ها ، گنجانده شده اند.

TRRS مخفف Tip-Ring-Ring-Sleeve است که به چهار قسمت جک کابل اشاره دارد. اینها توسط سه نوار سیاه جدا می شوند (به یاد داشته باشید ، دو نوار = TRS ، سه نوار = TRRS). این حلقه اضافی برای موارد مختلفی استفاده می شود ، بسته به دستگاه هایی که کابل برای اتصال طراحی شده است. بسیاری از تلفن های هوشمند و رایانه ها دارای ورودی TRRS برای اتصال هدفون با میکروفون داخلی هستند (نقطه تماس اضافی برای حمل سیگنال میکروفون است). برخی از میکروفون های RØDE ، مانند smartLav+، دارای کانکتور TRRS هستند که مخصوص اتصال مستقیم به دستگاه های تلفن همراه است.

توجه: اگر میکروفون با کانکتور TRS را به دستگاهی با ورودی TRRS وصل کنید ، عموماً با خطوط تماس کانکتورها مشکل خواهید داشت.

 

USB-A ، USB-C وLightning

 

USB-A

  • یکی از رایج ترین اتصالات است که تقریباً در هر رایانه مدرن (و بسیاری از دستگاه های دیگر) یافت می شود. تشخیص آن آسان است زیرا بزرگتر از سایر انواع USB است.کابل USB مستطیلی کلاسیک از این نوع است.

USB-C

  • از جهات مختلف یک اتصال همه کاره تر از USB-A است. این امکان انتقال سریعتر داده ها و همچنین اتصال برق بیشتر را فراهم می کند ، به این معنی که شارژ سریعتر انجام می شود. اتصالات USB-C نیز کوچکتر از USB-A هستند. آنها به طور فزاینده ای در رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه و همچنین میکروفون و سایر دستگاه های صوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

Lightning

  • که منحصراً توسط محصولات اپل استفاده می شود ، یک کانکتور 8 پینی است که سیگنال دیجیتال را برای انتقال برق یا انتقال داده حمل می کند. اگر در 10 سال گذشته صاحب آیفون بوده اید ، احتمالاً قبلاً با این کابل برخورد کرده اید تا دستگاه خود را شارژ کرده یا آن را به کامپیوتر متصل کنید.

 

 

 

 RODE Cable and Adapter Guide

 

 

3.5 میلی متری ، XLR و USB

اکثر میکروفون ها دارای خروجی صوتی 3.5 میلی متری ، USB یا XLR (یا ترکیبی از آنها) برای اتصال به دستگاه های مختلف هستند.

خروجی های 3.5 میلی متری عموماً برای اتصال میکروفون به دوربین و دستگاه های ضبط صدا جمع و جور استفاده می شوند و معمولاً در میکروفون های فیلم سازی ، مانند محدوده RØDE VideoMic و میکروفون های یقه ای ، یافت می شوند.

خروجی های USB معمولاً در میکروفون هایی که برای استفاده با رایانه ها و تلفن های همراه استفاده می شوند ، مانند RØDE NT-USB و NT-USB Mini ، محدوده VideoMic Me یا Wireless GO II یافت می شوند.

خروجی های XLR برای میکروفون هایی استفاده می شوند که قرار است به تجهیزات صوتی حرفه ای مانند میکسر و کارت های صدا متصل شوند ، مانند محدوده میکروفون های استودیویی و شاتگان  Rode.

همانطور که در اتصالات مختلف ذکر شده در بالا مشاهده می کنید ، توجه به نوع کابل مورد نیاز برای میکروفون و دستگاه ضبط مهم است. هیچ چیز ناامیدکننده تر از این نیست که سعی کنید میکروفون خود را وصل کنید و متوجه شوید کابل شما نوع نادرستی است!

خوب ، بیایید به طیف گسترده ای از کابل های Rode برای همه نیازهای اتصال شما بپردازیم:

 

SC1 – کابل افزایش طول 6 متری

SC1 یک کابل افزایش طول TRRS به TRRS است. با طول 6 متر ، برای افزایش دسترسی میکروفون های دارای اتصال TRRS هنگام اتصال آنها به رایانه یا دستگاه های تلفن همراه برای کسانی که هنگام فیلمبرداری نیاز فاصله دورتری از دوربین خود دارند ، ایده آل است.

 

SC2 – کابل  TRSبه  TRS

SC2 یک کابل پچ 3.5 میلی متریTRS  به  TRSاست که برای اتصال میکروفون یا گیرنده های بی سیم به دوربین استفاده می شود. کابل پیچ خورده به این معنی است که SC2 می تواند به راحتی از 170 میلی متر تا 400 میلی متر گسترش یابد.

 

 

 

 

 RODE Cable and Adapter Guide

 

SC3 – مبدل TRRS به TRS

SC3 یک آداپتور TRRS به TRS است که به گونه ای طراحی شده است که میکروفون های دارای کانکتور TRRS مانندRØDE smartLav+ به دستگاه هایی با ورودی 3.5میلی متری TRS مانند دوربین ها و دستگاه های ضبط صدا متصل شوند.

 

 

SC4 – مبدل TRS به TRRS

SC4 یک آداپتور TRS به TRRS است که به گونه ای طراحی شده است که به میکروفون های با خروجی 3.5 میلی متری TRS اجازه می دهد به دستگاه هایی با ورودی TRRS متصل شوند. اگر می خواهید RØDE VideoMic ، lavalier یا Wireless GO را به رایانه ، تلفن هوشمند یا تبلت متصل کنید ، این ایده آل است.

 

 

SC5 – کابل TRS به  TRS مخصوص Wireless Go II

SC5 یک کابل TRS به TRS است که درون جعبه ی Wireless GO II است (جداگانه فروخته نمی شود) برای اتصال آن به دوربین ها و سایر دستگاه های دارای ورودی  TRS استفاده می شود. این محصول دارای کابل سیم حافظه است نه یک کابل پیچ خورده مانند SC2 ، و حرکت در اطراف دوربین را آسان می کند.

 

 

 

 RODE Cable and Adapter Guide

SC7 – کابل TRS به TRRS

SC7 یک کابل TRS به TRRS است که به گونه ای طراحی شده است که به میکروفون هایی با خروجی TRS 3.5 میلی متری مانند RØDE VideoMic یا Wireless GO اجازه می دهد تا به دستگاه هایی با ورودی TRRS مانند رایانه یا تلفن همراه متصل شوند.

 

 

SC8 – کابل TRS به TRS (6 متر)

SC8 یک کابل 6 متری TRS به TRS است که برای اتصال میکروفون هایی با خروجی 3.5 میلی متری TRS به دوربین ها و دستگاه های ضبط صدا در فاصله های دورتر ایده آل است.

 

 

SC9 – کابل TRRS به TRRS (1.5 متر)

SC9 یک کابل TRRS به TRRS است که برای اتصال طیف وسیعی از دستگاه های صوتی طراحی شده است. با طول 1.5 متر ، مخصوص اتصال تلفن هوشمند به RØDECaster Pro است.

 

 

SC10 – کابل TRRS به  TRRS

SC10 یک کابل TRRS به TRRS است که برای اتصال  VideoMic NTGبه دوربین یا تلفن همراه طراحی شده است ، اما می توان از آن با هر دستگاه TRRS دیگری استفاده کرد.

 

 

 

 RODE Cable and Adapter Guide

 

SC11 – کابل اسپلیتر TRS

SC11 یک کابل اسپلیتر TRS برای اتصال دو خروجی مونو به یک ورودی استریو است. برای اتصال دو میکروفون به دوربین ، به عنوان مثال ، گیرنده های دوگانه Wireless GO ، یا یک Wireless GO و یک VideoMic مناسب است.

 

 

SC15 – مبدل USB-C به Lightning

SC15 یک کابل  USB-C به  Lightning است که برای اتصال میکروفون USB-C دارای گواهی MFi به دستگاه های iOS طراحی شده است. برای اتصال VideoMic NTG به iPhone یا iPad با ورودی Lightning مناسب است.

 

 

SC16 – کابل USB-C به USB-C(300 میلی متر)

SC16 یک کابل USB-C به USB-C به طول 300 میلی متر است که برای اتصال میکروفون های RØDE با خروجی USB-C به دستگاه های سازگار با USB-C طراحی شده است.

 

 

SC17 – کابل USB-C به USB-C(1.5 متر)

SC17 یک کابل USB-C به USB-C به طول 1.5 متر است که برای اتصال میکروفون های RØDE با خروجی USB-C به دستگاه های سازگار با USB-C طراحی شده است. SC17 دارای گواهینامه Hi-Speed ​​نیز می باشد و برای اتصال NT-USB Mini یا RØDECaster Pro به دستگاه هایی با ورودی USB-C مانند رایانه ها و تبلت ها ایده آل است.

 

 

 

 RODE Cable and Adapter Guide

 

SC18 – کابل USB-C به USB-A

SC18 یک کابل USB-C به USB-A است. با طول 1.5 متر ، برای اتصال دستگاه های USB-C مانند NT-USB Mini یا RØDECaster Pro به دستگاه هایی با ورودی USB-A ایده آل است.

 

SC19 – کابل  USB-Cبه Lightning

SC19 یک کابل USB-C به Lightning به طول 1.5 متر است که برای اتصال میکروفون USB-C دارای گواهی MFi به دستگاه های iOS طراحی شده است.

 

 

SC20 – کابل USB-C به USB-A

SC20 یک کابل USB-C به USB-A است که برای اتصال Wireless GO II به دستگاه USB-A استفاده می شود. کوتاهتر از SC18 به طول 1.5 متر است و فقط با Wireless GO II فروخته می شود.

 

 

VC1 – کابل افزایش طول TRS (3 متر)

VC1 یک کابل افزایش طول استریو به طول 3 متر است که برای افزایش برد هر میکروفون یا جفت هدفون با خروجی 3.5 میلی متری استفاده می شود.

 

 

VXLR – مبدل مینی جک TRS به XLR

VXLR یک آداپتور 3.5 میلی متری TRS مینی جک به XLR است که میکروفون های بدون منبع تغذیه با خروجی  3.5میلی متری TRS مانند محدوده Wireless GO را به دستگاه هایی با ورودی XLR مانند میکسر ، پری امپ میکروفون و کارت های صدا تبدیل می کند.

 

 

+VXLR – مبدل مینی جک TRS به XLR (دارای مبدل قدرت)

+ VXLR یک آداپتور 3.5 میلی متری TRS مینی جک به XLR است که همچنین قدرت فانتوم 12-48 ولت را به قدرت پلاگین 4 ولت تبدیل می کند و برای استفاده در میکروفون های 3.5 میلی متری که به برق نیاز دارند مانند VideoMicro ، VideoMic GO و میکروفون های lavalier مناسب اند.

ترجمه : تیم ترجمه یریآل

منبع : سایت rode 

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.