راهنمای فیلمبرداری یک فیلم کامل با موبایل

تولید فیلم با موبایل

تولید فیلم با موبایل

تصور کنید 15 سال پیش کسی ادعا می کرد می تواند یک فیلم قابل نمایش را فقط با تلفن همراه ضبط کند. اما امروزه تهیه فیلم از طریق “دستگاه همه کاره” مشهور به تلفن هوشمند از رویا تبدیل به یک واقعیت شده است.

در اینجا برخی اصول ذکر شده برای کمک به شما در فیلمبرداری فیلم با کیفیت بالا بر روی تلفن هوشمند به طور کامل ، از الهام گرفته تا تجهیزات صوتی و تصویری مورد نیاز ، آورده شده است.

ابتدا الهام بگیرید

عقلا می گویند که نویسندگان برای نوشتن باید بخوانند. همین را می توان برای فیلمسازان گوشی های هوشمند نیز گفت. اگر می توانید ببینید که افراد دیگر توانسته اند به چه چیزی دست پیدا کنند ، این احتمالاً الهام بخش تلاش های شما خواهد بود. ما توصیه می کنیم رویدادهای مهم مانند تلفن هوشمند تورنتو یا جشنواره های فیلم آیفون را بررسی کنید.

تولید فیلم با موبایل

 

Wired.com این چهار فیلم کوتاه را به عنوان مشهورترین آنها در سال 2014 توصیه کرده است . همچنین ، فیلم های سینمایی مانند ‘Olive (2011)’ (در سال 2011 بر روی نوکیا N8 ضبط شده) یا ‘Tangerine (2015 ؛ با استفاده از سه آیفون 5)’ محبوب و موفق شناخته شده اند و ارزش دیدن دارند.

دوم ، اطمینان حاصل کنید که تجهیزات صوتی با کیفیتی دارید

یک ضرب المثل دیگر نیز وجود دارد که به طور قابل توجهی درست است: مردم دید بد با صدای عالی را راحت تر از دید خوب با صدای وحشتناک تماشا می کنند. در واقع ، برای بسیاری از افراد ، صدای بد می تواند  حس و حال فیلم و همزاد پنداری را از بین ببرد ، بنابراین به طور بالقوه یک مخاطب را از داستان شما دور می کند.

 

تولید فیلم با موبایل

 

 

اگرچه تلفن های هوشمند از میکروفون های خوبی برخوردار نیستند ، اما راه حل های زیادی وجود دارد. برای مثال ، میکروفنهای RØDE مانند RØDE VideoMic ME را می توان با دستگاه iOS یا Android استفاده کرد. البته ، برای کیفیت مطلق صدای بهتر ، سرمایه گذاری روی یک دستگاه ضبط صدای جداگانه ، میکروفون شاتگان بزرگتر و یک رکودر صدای حرفه ای را در نظر بگیرید.

اکنون اطمینان حاصل کنید که تجهیزات ویدئویی مناسبی دارید

فقط به این دلیل که از طریق تلفن هوشمند فیلم می گیرید ، به این معنی نیست که نمی توانید از تجهیزات مناسب دوربین و تعدادی لوازم جانبی استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید تجهیزات بیشتری را به تلفن خود وصل کنید ، یا مهمتر از همه – آن را روی سه پایه قرار دهید ، گرفتن یک پایه کاملاً ضروری است.

پیشنهاد دیگر خرید کیت لنز برای گوشی شما است. اگرچه کیفیت های زیادی وجود دارد ، اما به طور کلی دو گزینه وجود دارد: لنزی که با اتصال به قسمت بالای موبایل ، لنز داخلی را تقویت می کند یا لنزی که از طریق Wi-Fi متصل می شود و تقریباً مانند یک اپلیکیشن عمل می کند. سونی می تواند مورد دوم را فراهم کند ، در حالی که مارک هایی مانند Moment در مورد اول تخصص دارند.

فراموش نکنید که فضای ذخیره سازی خود را بررسی کنید. اگر تلفن هوشمند شما با کارت های micro SD سازگار نیست ، ممکن است فضای کافی برای چندین صحنه در موبایل نداشته باشید. استفاده از تلفنی با حافظه اضافی زیاد و برنامه های بسیار اندک (که حافظه ارزشمندی را اشغال نکند) را در نظر بگیرید یا از تلفنی استفاده کنید که می تواند از micro SD های بزرگتر استفاده کند – 64 گیگابایت بی فایده نخواهد بود!

آیا اپلیکیشنی می تواند به شما کمک بیشتری کند؟

اگرچه ، به طور کلی ، شما نمی خواهید که اپلیکیشن های زیادی روی موبایل خود نصب داشته باشید ،اما برخی از آنها برای کمک به فیلمسازان در گرفتن شات های بهتر طراحی شده اند. به عنوان مثال ، FiLMiC Pro برای دستگاه های iOS ویژگی های دوربین بیشتری را نسبت به ویژگی های معمول دوربین موبایل ارائه می دهد ، مانند مدیریت پیشرفته  فلدر و تعدادی کمک روی صفحه (برای تعادل white balance، نوردهی و موارد مشابه).

 

تولید فیلم با موبایل

 

با ترکیب این نرم افزار با میکروفون های ضبط ، لوازم جانبی دوربین و یک گروه نورپردازی ثابت ، از کیفیت سینمایی که می توانید از چیزی که فقط با آن پیامک می دهید و زنگ می زنید ، بگیرید شگفت زده خواید شد.

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.