نحوه شروع پادکست در 5 مرحله با استفاده از RØDE Connect

RØDE Connect

آموزش ساخت پادکست با RØDE Connect

آیا می خواهید وارد دنیای پادکست شوید اما از نحوه شروع کار مطمئن نیستید؟ برای تهیه یک پادکست عالی ، شما به تجهیزات و سالها تجربه صوتی نیاز ندارید. در واقع ، تمام آنچه شما نیاز دارید یک میکروفون ، کامپیوتر و یک ایده عالی است. RØDE Connect یک راه حل پادکست رایگان و ساده است که برای مبتدیان و افراد حرفه ای ایده آل است. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار با RØDE NT-USB Mini همراه شده و به راحتی پادکست هایی با کیفیت حرفه ای تهیه کنید ، حتی اگر تجربه زیادی در ضبط صدا نداشته باشید.

در زیر ، ما نحوه راه اندازی پادکست را در 5 مرحله ساده با استفاده از RØDE Connect به شما نشان خواهیم داد.

قبل از شروع ، اطمینان حاصل کنید که هر آنچه را که لازم دارید از جمله رایانه ، میکروفون NT-USB Mini و یک جفت هدفون داشته باشید. اگر با چندین نفر پادکست می کنید ، برای هر نفر به یک میکروفون و یک هدفون نیاز دارید.

 

 

RØDE Connect

 

مرحله 1 – RØDE Connect را دانلود کنید

ابتدا باید نرم افزار RØDE Connect را دانلود کنید. این نرم افزار کاملاً رایگان است و نسخه های آن برای Mac و Windows موجود است. پس از بارگیری فایل نصب ، دستورالعمل ها را برای نصب نرم افزار دنبال کرده و سپس آن را باز کنید.

 

 

مرحله 2 – NT-USB Mini خود را متصل کنید

NT-USB Mini خود را با استفاده از کابل USB ارائه شده به کامپیوتر وصل کنید. اگر رایانه شما فقط ورودی USB-C دارد ، به یک کابل USB-C به USB-C مانند RØDE SC17 نیاز دارید. این یک کابل 1.5 میلیمتری با سرعت بالا است که برای استفاده با NT-USB Mini بسیار مناسب است.

در مرحله بعد ، هدفون خود را به پشت NT-USB Mini وصل کنید تا بتوانید صدای خود را بشنوید (و صدای مهمانان).

 

 

RØDE Connect

مرحله 3 – کانال های صوتی خود را در RØDE Connect اختصاص دهید

پس از اتصال ، میکروفون (های) شما در پنل راه اندازی RØDE Connect ظاهر می شوند. اگر نسخه جدیدی در دسترس باشد ، ممکن است از شما خواسته شود که میان افزار میکروفن خود را به روز کنید.

برای اختصاص میکروفن خود به یک کانال ، کافی است آن را بکشید و در یکی از باکس های شماره گذاری شده رها کنید. اگر از چند میکروفون استفاده می کنید ، روی هر یک از آیکون های میکروفون در RØDE Connect کلیک کنید تا LED ها روی میکروفون مربوطه چشمک بزنند. با این کار تشخیص اینکه کدام میکروفون را به کدام کانال اختصاص داده اید آسان می شود.

همچنین متوجه خواهید شد که کانال ها دارای کدگذاری رنگی هستند. این موارد با RØDE COLORS ، مجموعه ای از برچسب های شناسایی NT-USB Mini ، مطابقت دارند. که پیگیری اینکه میکروفن هنگام ضبط به کدام کانال متصل است را بسیار آسان می کنند.

 

 

RØDE Connect

 

 

بعد از اختصاص میکروفون ، روی «Next» کلیک کنید. صفحه “کانالهای مجازی” ظاهر می شود. این صفحه برای افزودن صدای خارجی (مانند تماس های تلفنی و موسیقی) به پادکست شما استفاده می شود .سپس روی “Finish” کلیک کنید.

 

 

مرحله 4 – سطح صدا را تنظیم کنید

شما تقریباً آماده شروع ضبط هستید! قبل از انجام این کار ، اطمینان حاصل کنید که صدای میکروفن شما در سطح مناسبی قرار دارد. روی آیکون شماره کانال میکروفون خود کلیک کنید. یک سطح سنج افقی با دکمه های “+” و “-” در زیر خواهید دید. در میکروفن خود صحبت کرده و سطح سنج را تماشا کنید. در حالی که شما در حال صحبت هستید ، باید در قسمت سبز متر قرار بگیرد. اگر در قسمت قرمز است یا کاملاً به قسمت سبز ضربه نمی زند ، از دکمه های + ‘و’ – ‘برای تنظیم سطح صدای خود استفاده کنید.

همچنین می توانید با noise gate، کمپرسور ، Big Bottom و APHEX صدای خود را پردازش کنید. این موارد دقیقاً مانند پادکست های حرفه ای لحنی گرم و غنی به صدای شما می بخشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پردازنده ها ، اینجا را کلیک کنید.

برای خروج از منوی گزینه ها دوباره روی آیکون کانال کلیک کنید. فرایند بالا را برای سایر میکروفون هایی که متصل کرده اید تکرار کنید.

 

 

RØDE Connect

 

مرحله 5 – ضبط

اکنون آماده ضبط هستید! برای شروع ضبط ، روی دکمه قرمز ضبط در بالا سمت چپ RØDE Connect کلیک کنید. پس از پایان ضبط ، دوباره دکمه را فشار دهید تا متوقف شود.

می توانید به پادکست های خود گوش فرا دهید ، نام آنها را تغییر دهید و از صفحه “Recordings” که از طریق برگه سمت چپ دکمه record قابل دسترسی است ، آن ها را به هر پلتفرم پادکست صادر کنید.

تمام شد – به همین راحتی یک پادکست ساختید!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد RØDE Connect ، از جمله استفاده از پد های صوتی ، افزودن صدای خارجی ، ضبط مهمان از راه دور ، import پادکست های خود و موارد دیگر،RØDE Connect Learning Hub   را بررسی کنید.

منبع : سایت rode

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.