حداکثر طول کابل های HDMI

کابل HDMI

طول کابل های HDMI

از نظر تئوری ، حداکثر طول واقعی برای یک کابل HDMI وجود ندارد. اما هرچه کابل شما طولانی تر باشد ، تاثیر نوع کابل HDMI شما بر کیفیت نهایی صدا و ویدئویی که می شنوید و می بینید نیز بیشتر می شود.

 

 

کابل HDMI

 

کابل HDMI تا چه اندازه می تواند کشیده شود؟

این به نحوه ساخت کابل و رزولوشن محتوای شما بستگی دارد. هرچه کابل HDMI طولانی تر باشد ، سیگنال بیشتری از دست می دهد ، به همین دلیل است که باید با معیار سخت تری سنجیده شود، که به طور رسمی به عنوان درجه بندی AWG شناخته می شود.

هرچه درجه کابل AWG یک کابل پایین تر باشد، ضخامت آن نیز بیشتر است و مجهزتر برای ارائه سیگنال با وضوح بالا در فواصل بیشتر است. به عنوان مثال ، یک کابل نازک قادر به انتقال سیگنال 4K به اندازه یک سیگنال 1080p نخواهد بود.

 

 

حداکثر طول برای کابل های HDMI پسیو

اگر فقط می خواهید یک کابل HDMI پسیو بخرید ، حداکثر محدوده واقع بینانه شما حدود 25 فوت است.گزینه های زیادی در بازار وجود دارد که بسته به نیاز می توانید یکی از آن ها را تهیه نمایید. کابل های اسلیم HDMI ، کابل های پریمیوم HDMI ، کابل های HDMI با هدرهای 90 درجه و حتی کابل های جمع شدنی برای اطمینان از اینکه فقط کابل مورد نیاز خود را آزاد می کنید.

هر کدام را انتخاب کنید ، 25 فوت تقریباً حداکثر طولی است که می توانید بدون افت کیفیت سیگنال به دلیل میرایی استفاده کنید. اگرچه کابل های پسیو HDMI از نظر تئوری می توانند مسافت را بیش از دو برابر پشتیبانی کنند ، اما برای اینکه عواقب منفی شدید یک کابل طولانی بدون افت کیفیت را تجربه نکنید ، محیط باید کاملاً مناسب باشد.

برای مسافت های طولانی تر ، شما به چیزی محکم تر نیاز دارید.

 

 

کابل HDMI

حداکثر طول برای کابل های Active Optical HDMI

اگر می خواهید پروژکتورهای نصب شده روی سقف یا یک سالن سینمای خانگی راه بیندازید، به یک کابل HDMI نسبتاً طولانی و سنگین برای کار نیاز دارید. در اینجاست که با کابل های استاندارد و کم هزینه HDMI به مشکل بر می خورید. درعوض ، می توانید از چیزی مانند کابل فیبر نوری HDMI اکتیو استفاده کنید.

این از HDMI 2.0 پشتیبانی می کند و دارای یک روکش کابل ضد حرارت است و کاملاً مجاز است که از طریق کانال ها یا دیوارها هدایت شود. این کابل ها سبک و انعطاف پذیر هستند ، و گزینه ای مناسب برای رسیدن به مکان های صعب العبور هستند. با این کابل ها طولی از 10 تا 30 متر (نزدیک به 100 فوت) می توانید داشته باشید.

اگر هنوز هم این میزان برای شما کافی نیست ، روش هایی وجود دارد که این دامنه را دو برابر یا حتی سه برابر کنید.

 

 

HDMI Extender ها دامنه را تا 300 فوت افزایش می دهند

به محض رسیدن به دامنه های زیاد تا صدها فوت ، یک کابل تنها نمی تواند از پس آن بر بیاید.در این صورت شما مشاهده خواهید کرد که سیگنال های ضعیف باعث ناپایداری و چشمک زدن صفحه در کنار تخریب های دیگر تصویر خواهد شد. از طرف دیگر ، ما پاسخ این  سوال که “حداکثر طول کابل HDMI چقدر است؟” را می دانیم. از لحاظ نظری هر قدر که شما می خواهید – فقط سیم سنج را افزایش دهید. با این حال ، در یک نقطه خاص سیم سنج بیش از حد ضخیم می شود که نمی تواند مفید باشد. توسعه دهنده های HDMI می توانند این مشکل را برطرف کنند.

 

 

کابل HDMI

 

 

 

توسعه دهنده های HDMI دامنه ای تا 300 فوت را ارائه می دهند و سیگنال HDMI را فشرده می کنند تا به جای آن از طریق کابل های طولانی اترنت ارسال شود. از لحاظ تئوری ، توسعه دهنده های مبتنی بر فناوری فیبر نوری می توانند سیگنال HDMI را تقریباً به 1000 فوت افزایش دهند ، اما معمولاً توصیه نمی شوند مگر اینکه در سناریوهای خاص که گزینه دیگری در دسترس نیست.

اگرچه لازم نیست نگران از دست رفتن کیفیت سیگنال در فواصل معقول تر باشید. توسعه دهنده های HDMI 2.0 با کیفیت بالا می توانند رزولوشن 4K را تا 60 هرتز تا 164 فوت بدون مشکل انتقال دهند. آنها همچنین به طور کامل از HDR ، رنگ 10 بیتی و هر دو HDCP 2.2 و HDCP 1.4 برای مشاهده محتوای محافظت شده پشتیبانی می کنند.

اگر می خواهید یک نمایشگر در یک محیط عمومی نیز نصب کنید ، می توانید از اکستندر برای اتصال به یک مکان محلی و همچنین یک نمایشگر از راه دور استفاده کنید تا به راحتی آن چه را که در صفحه اصلی پخش می شود در اتاق فرمان ماهده کنید. کابل های مادون قرمز داخلی این اطمینان را می دهند که هر دستوری را که به صفحه نمایش محلی ارسال می کنید ، می تواند روی یک کنترل از راه دور نیز mirror شود.

 

 

کابل HDMI

 

توجه: بهتر است از کابل اترنت Cat6 با این اکستندرها استفاده کنید زیرا بهترین سیگنال را در صفحه نمایش شما ارائه می دهد. کابل های قدیمی تر ، Cat 5 یا Cat 5e ممکن است قابل استفاده باشند ، اما سیگنال به اندازه Cat6 حرکت نمی کند.

 

به طور خلاصه ، اگر متوجه شدید که “کابل HDMI چند متر می تواند کشیده شود؟” پس ممکن است زمان آن باشد که یک اکستندر HDMI را در نظر بگیرید.

کابل های HDMI چه رزولوشن هایی را می توانند پشتیبانی کنند

بسته به کیفیت کابل ، فناوری HDMI تحت چندین مشخصات فنی مختلف مجوز دارد. کابل های استاندارد دارای رزولوشن 720p هستند ، در حالی که گزینه های پرسرعت می توانند از 4K و HDR پشتیبانی کنند.برخی گزینه های جایگزین مانند VGA یا DisplayPort وجود دارند که هدر های متفاوتی دارند و محدودیت های خاص خود را در رزولوشن و نرخ تازه سازی خارج از مشخصات HDMI دارند .

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.