5 نکته برای ایجاد یک فیلم کوتاه جذاب

Making an attractive short film

فیلم ساز شوید

ساندی امرسون گالیفر ( Sunday Emerson Gullifer ) فیلمساز برنده جایزه از سیدنی است. آثار او در جشنواره فیلم تلوراید به نمایش درآمد ، دو نامزدی جایزه انجمن کارگردانان استرالیایی ، یک انتخاب کارکنان Vimeo و تعدادی از افتخارات دیگر صنعت را کسب کرد. در سال 2020 ، وی به عنوان اقامت نویسندگی در پاریس و بودجه توسعه برای نوشتن اولین فیلم بلند خود اعطا شد.

 

Sunday Emerson Gullifer

 

در زیر ، او نکات مهم خود را برای ایجاد یک فیلم کوتاه جذاب ، از انتخاب داستان مناسب تا حرکت در روند بازخورد ، به اشتراک می گذارد. نگاهی بیندازید و الهام بگیرید.

 

 

داستانی را پیدا کنید که به شدت علاقه به بیان آن دارید

به این فکر کنید که چه موضوعی ذهن شما را درگیر کرده است ، سوالاتی که شما را در شب بیدار می کند ، لحظاتی که عمیق ترین احساس را داشته اید. از این ها الهام بگیرید و از آن به عنوان ماده ای برای توسعه داستانی استفاده کنید که آتشی در شما روشن می کند.

من تمایل دارم که با جهان شروع کنم – می دانم فیلمم در کجا تنظیم شده است و موضوعاتی را که می خواهم کشف کنم می دانم – سپس از آنجا شخصیت و داستان می سازم. هیچ راه “صحیحی” وجود ندارد اما اگر ابتدا با شخصیت یا موقعیتی شروع می کنید ، مطمئن شوید که وقت می گذارید و می پرسید چرا آنها برای شما مهم هستند. چرا این داستان؟ چرا این شخصیت؟ حالا چرا؟

قرار نیست هر ایده ای یک فیلم باشد. در جستجوی داستان های مهم ، ایده های خود را کنار بگذارید. یک فیلم کوتاه جذاب ، فیلمی است که در سطح عمیقاً انسانی به هم متصل می شود و چیزهای معناداری را در مورد دنیایی که در آن زندگی می کنیم نشان می دهد.

 

 

Making an attractive short film

 

 

پیش نویس دیگری انجام دهید

خود را تحت فشار قرار دهید تا در پیشرفت خود پیشرفت بیشتری داشته باشید. داستان خود ، شخصیت هایتان ، سفرهای احساسی آنها را مورد بازجویی قرار دهید. کار سخت را انجام دهید و به “به اندازه کافی خوب” بسنده نکنید.

پیش نویس های اولیه هرگز خوب نیستند. پیش نویس دیگری انجام دهید ، و دیگری ، و دیگری. خودتان را به چالش بکشید تا با هر پیش نویس نویسنده بهتری شوید. با ناراحتی ناشی از برآورده نکردن انتظارات خود و تمرین عضلات نوشتاری خود دست و پنجه نرم کنید – بهتر خواهید شد.

به دنبال مشکلات ، حفره ها و ناسازگاری ها باشید. در عمق که بروید تک تک آن ها را در می یابید. اگر بتوانید ایرادات را در متن برطرف کنید ، در فیلمبرداری و یا در ویرایش یک دنیا از درد خود را نجات می دهید.

 

 

با افراد خوب کار کنید

همکاری همه چیز در فیلمسازی است و شما به اندازه تیمی که خود را با آن احاطه کرده اید خوب هستید.

با افراد خوب کار کنید – انسان های خوبی که با صداقت و دل به کار نزدیک می شوند ، کنجکاوی ، مهارت و ذوق آنها شما و پروژه شما را بیشتر پیش می برد. اگر می توانید آن افراد را پیدا کنید ، به آنها پایبند باشید و قدرشان را بدانید.

 

Making an attractive short film

بازی بازیگران را در اولویت قرار دهید

همه ما عاشق یک شات زیبا هستیم اما مطمئن شوید که همیشه اجرای بازیگران را در اولویت قرار می دهید.

به عنوان تماشاچیانی که به تماشای فیلم می پردازند ، با افرادی که بر روی صفحه می بینیم تعامل و ارتباط برقرار می کنیم. بازیگران ما را به فیلم متصل می کنند و از طریق آنها ما داستان را تجربه می کنیم. فیلم شما بدون آنها هیچ است. بازیگران ماشین نیستند. آنها برای ارائه اجراهای قوی به احترام و حمایت نیاز دارند.

در ویرایش ، شما همیشه باید شات هایی که بازی بهتری از بازیگران گرفته اید را انتخاب کنید. اگر تماشاگران کاملاً در یک اجرای خیره کننده جذب شوند ، تصویری را که کمی از فوکوس خارج شده است را می بخشند.

 

 

دریافت بازخورد

دریافت بازخورد در مراحل مختلف توسعه و تولید بسیار مهم است ، اما در مورد اینکه کار خود را به چه کسانی نشان می دهید گزینشی عمل کنید.

فهرستی از دوستان ، همسالان و مربیان مورد اعتماد و محترم که نظرات آنها برای شما ارزش است  را تنظیم کنید. با بازخوردهایی که دریافت می کنید بنشینید و در نظر بگیرید چه کسی آن را به شما داده است – اگر آنها را می شناسید ، سلیقه ی آنها را می دانید و این بدان معناست که می توانید نحوه کاربرد آن را در کار خود تفسیر کنید.

این بسیار مفیدتر از این است که به طور گسترده ای عمل کنید و از همه کسانی که می شناسید بازخورد بگیرید. بازخورد از فرد اشتباه در مرحله اشتباه در این فرآیند می تواند بیشتر از فایده آن ضرر داشته باشد ، شما را ناامید ، گیج کرده یا کاملاً از مسیر خارج کند.

 

Making an attractive short film

 

 

به طور مشابه ، زمانی که به دنبال بازخورد هستید ، عمدی عمل کنید. افراد خاصی را برای مراحل بعدی نگه دارید تا بتوانید چشم های تازه ای را در نقاط مختلف بدست آورید. به این فکر کنید که بازخورد چه کسانی مفید است و چه زمانی.

 

و نکته پایانی …

بسیار محتمل است که فیلمی که می سازید چیزی که انتظار داشتید از آب در نیاید و این اشکالی ندارد. شما از شکست های خود بیشتر از موفقیت های خود خواهید آموخت. یاد بگیرید و بیرون بروید و فیلم دیگری بسازید. این یک فرایند است و همه ما فقط سعی می کنیم بهتر شویم.
( اگر به کمک و یا مشاوره فنی نیاز دارید ، لطفا با تیم حرفه ای ما تماس بگیرید. 88541560 – 09358502050 )

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.