چگونه در مکالمات ویدئویی صدای بهتری داشته باشیم

Video Conversations

کلاس های آنلاین و مشکل صدای بی کیفیت

نرم افزار ها و اپلیکیشن های تماس ویدئویی و ویدئو کنفرانس ها در حال تبدیل شدن به یک بستر اصلی برای برقراری ارتباط با دوستان، ملاقات با همکاران هنگام دورکاری و ارائه ارتباطات مهم تجاری هستند.

در حالی که برنامه هایی مانند Zoom, Skype, WebEx  و  Google Meetings این امر را بسیار راحت کرده اند ، اما صدای بی کیفیت می تواند باعث دشوار شدن این کنفرانس ها شود. با این حال ، چند مرحله ی ساده وجود دارد که می توانید برای به دست آوردن صدایی بهتر در تماس های ویدیویی خود ، انجام دهید. بیایید نگاهی به آن ها بیندازیم!

چگونه در مکالمات ویدئویی صدای بهتری داشته باشیم

از میکروفون خارجی استفاده کنید

موثرترین راه برای بهبود بسیار زیاد کیفیت صدا برای تماس های ویدیویی استفاده از میکروفون خارجی است. میکروفون های داخلی کامپیوتر برای ضبط صدای با کیفیت طراحی نشده اند و صدای شما را ضعیف و بی کیفیت ضبط می کنند ، صدای پس زمینه ی اتاق را می گیرند و به طور کلی برقراری ارتباط را دشوار می سازند. با استفاده از میکروفون های خارجی ، صدای شما باکیفیت تر و واضح تر به نظر می رسد.

چند گزینه ی مختلف برای انتخاب وجود دارد. ساده ترین راه استفاده از میکروفن USB است. میکروفن USB مستقیماً به رایانه متصل می شود ، بدون اینکه نیازی به استفاده از رابط صوتی ، کارت صدا یا میکسر برای اتصال میکروفون باشد.

RØDE تعدادی میکروفون باورنکردنی USB ارائه می دهد که صدای شما را به میزان قابل توجهی بالا می برند و برای همه چیز از تماس های ویدیویی گرفته تا ساخت پادکست و ضبط موسیقی در خانه ایده آل اند.

NT-USB ، NT-USB Mini ، Podcaster و VideoMic NTG همه گزینه های عالی برای این کار هستند. استفاده از آن ها بسیار آسان است و برای اجرای آن ها به هیچ نرم افزار یا درایور دیگری احتیاج ندارید. به راحتی آن را به کامپیوتر متصل کنید ، آن را به عنوان دستگاه ورودی و خروجی در تنظیمات صوتی رایانه خود انتخاب کنید و آماده کار شوید.

محیطی مناسب برای ضبط انتخاب کنید

مانند هر سناریوی ضبط اعم از ضبط یک آموزش ویدئویی  ، ارائه یک کلاس از خانه و یا ضبط موسیقی ، لحظه ای صرف فکر کردن در مورد محیط پیرامون خود و چگونه تاثیر آن روی صدا کنید.

اتاق هایی با سطح انعکاس زیاد ، مانند کف چوب ، دیوارهای بتونی یا سقف های بلند ، ریورب یا پژواک ایجاد می کنند که گوش دادن به آن را از طرف دیگر مکالمه سخت می کند.

در صورت امکان اتاقی با سطوح نرم فراوان مانند فرش ، پرده یا قفسه کتاب انتخاب کنید. فضاهای کوچکتر مانند اتاق خواب و دفاتر نیز ایده آل هستند.

 

از هدفون استفاده کنید

تمام میکروفون های RØDE USB دارای یک جک 3.5 میلی متری برای اتصال هدفون هستند تا بتوانید صدای خود را کنترل کنید (به همین دلیل مهم است که میکروفن را به عنوان دستگاه ورودی و خروجی خود انتخاب کنید). استفاده از هدفون در هنگام مکالمه ی تصویری به شما امکان می دهد صدای فرد یا افراد آن طرف دیگر را به وضوح بشنوید . دوستان یا همکاران خود را نبز به انجام این کار تشویق کنید!

اکثر میکروفون های USB دارای عملکرد مانیتورینگ بدون تاخیر هستند. با این کار صدا از میکروفون مستقیماً به هدفون ارسال می شود تا بتوانید صحبت های خود را نیز بشنوید. توصیه می کنیم هنگام تماس از این عملکرد استفاده کنید.

در NT-USB Mini ، دکمه سطح هدفون را فشار دهید تا مانیتورینگ بدون تأخیر انجام شود. در NT-USB ، این گزینه را دارید که سیگنال مستقیم میکروفون و سیگنال بازگشتی از رایانه را میکس کنید. و در Podcaster ، مانیتورینگ بدون تأخیر همیشه درگیر است. همه ی این میکروفون ها دارای یک کنترل برای میزان خروجی هدفون نیز هستند.

 

از هدفون استفاده کنید

 

میکروفون را نزدیک دهانتان قرار دهید

برای به دست آوردن صدای تمیز و واضح ، مهم است که میکروفون خود را نزدیک به دهانتان قرار دهید. NT-USB و NT-USB Mini هر دو دارای یک پایه ی رومیزی برای قرارگیری میکروفن هستند. برای  صدایی غنی ، به سبک برودکست ، می توانید از پایه ی بازویی استودیویی یا رومیزی مانند PSA1 یا DS1 استفاده کنید تا میکروفون خود را حتی نزدیکتر به دهانتان سوار کنید، اما این کار برای تماس تصویری ضروری نیست و ممکن است باعث حواس پرتی برای افراد حاضر در کنفرانس شود. تا زمانی که میکروفن در فاصله ی 20-30 سانتی متر از شما باشد و به سمت دهانتان هدایت شود، صدایی عالی و با کیفیت خواهید داشت.

سطح میکروفون خود را به درستی تنظیم کنید

برای تنظیم حجم میکروفن خود ، باید در تنظیمات صوتی رایانه یا در تنظیمات برنامه کنفرانس خود به کنترل سطح دسترسی داشته باشید. بهتر است قبل از شروع تماس ، میزان صدای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید زیاد یا کم نیست.اگر هنگام صحبت در یک اتاق نسبتاً ساکت و آرام ، به میکروفون نزدیک هستید ، به هیچ وجه نیازی به تنظیم آن ندارید.

سطح میکروفون خود را به درستی تنظیم کنید

وقتی صحبت نمی کنید میکروفن خود را بی صدا (mute) کنید

نکته آخر این است که وقتی در مکالمات ویدئویی صحبت نمی کنید میکروفن خود را بی صدا کنید و سایر شرکت کنندگان را نیز به این کار تشویق کنید. اکثر برنامه های کنفرانس دارای یک دکمه ی بی صدا هستند که دسترسی به آن آسان است و به سرعت صدا را خاموش و روشن می کند.

اگر همه افرادی که در کنفرانس هستند از این قانون پیروی کنند ، کاهش محسوسی در صدای پس زمینه مانند خراشیدن صندلی ها روی زمین ، ضربه زدن به میز ، سیستم تهویه هوا و یا ترافیک خارج ، ایجاد می شود. وقتی بیش از دو نفر در حال مکالمه هستند ، این صداهای محیطی می تواند کاملاً حواس پرتی ایجاد کنند.

با دنبال کردن این مراحل ، می توانید کیفیت صدا را برای تماس های ویدیویی و کنفرانس های خود به شدت بهبود ببخشید.

 

اگر سوالی داشتید حتما با ما در یریآل (شماره تماس: 02188541560 – 09358502050 ) تماس بگیرید.

 

Call Now Button