نحوه ی ضبط صدا در اتومبیل

نحوه ی ضبط صدا در اتومبیل

نکاتی مهم برای ضبط صدا در اتومبیل

اتومبیل ها ابزاری ارزشمند برای فیلمسازان هستند.اما مکانی کشنده برای ضبط صدا!

به دو دلیل ممکن است به ضبط صدا در اتومبیل احتیاج پیدا کنید. اولین مورد این است که شما نیاز به ضبط صدا یا ADR دارید اما به فضای استودیویی دسترسی ندارید یا در خانه اتاقی آکوستیک ندارید. اتومبیل ها غرفه های صوتی عالی هستند. دوم این که فیلمبرداری شما به آن احتیاج دارد: یک ویدئو بلاگر هستید و می خواهید هنگام رانندگی چیزی ضبط کنید، در حال فیلمبرداری هستید و صحنه در ماشین اتفاق می افتد ؛ یا فولی را ضبط می کنید و باید صدای شیفت سوئیچ را به چرخ دنده یا کلیدهایی که در احتراق گیر کرده اند را ضبط کنید. به هر دلیلی که باشد ، ماشین ، محیطی عالی برای ضبط است. در اینجا چند نکته برای ضبط صدا در ماشین آورده شده است.

ضبط صدا در صنعت سینما

انتخاب میکروفون

اول از همه ، شما به یک میکروفون خوب نیاز دارید. اگر شما یک فیلمساز هستید، به احتمال زیاد چندین میکروفون دوربین در انبار خود دارید. RØDE VideoMic ها برای ضبط انواع صدا برای فیلم، صداگذاری و Foley بسیار عالی هستند. همه ی آن ها از الگوی پیکاپ محکم برخوردار بوده که به آن ها جهت دهی بسیار خوبی می دهد. با این کار ضبط صدای شما در مقابل میکروفون متمرکز می شود در حالی که صدای کناره ها رد می شود، که به کاهش صدای ناخواسته مانند صدای ماشین ، ترافیک یا پژواک داخل خودرو کمک می کند. آن ها همچنین از نصب شوک مونت Rycote با کیفیت بالا بهره می برند که میکروفون را از ضربه و لرزش مصون می دارد. این امر در صورتی که هنگام رانندگی ضبط می کنید بسیار مهم است.

هنگام ضبط در یک محیط صوتی کنترل شده ی آکوستیک مانند ماشین، هر VideoMic عملکرد درخشانی دارد. بسته به فیلمی که می گیرید ، برخی از ویژگی های این میکروفون های حرفه ای به کار شما می آید. به عنوان مثال فیلتر high-pass در VideoMic Pro plus برای کم کردن سر و صدا ی پس زمینه و ترافیک. شاید هم یک چیز جمع و جور و ساده مثل VideoMicro را ترجیح دهید.

 

عایق صدای بیشتری را در نظر بگیرید

کف های فرش شده ، صندلی های مخمل و در و پنجره های محفوظ از هوا ، یک محیط صوتی عالی برای ضبط صدا ایجاد می کنند. همانطور که گفته شد ، هنوز بسیاری از سطوح انعکاسی وجود دارند که می توانند در ضبط صدا اختلال ایجاد کنند ، و اگر در حال ضبط یک گفتگو و دیالوگ هستید و صدایی کاملاً واضح می خواهید ، ممکن است به عایق صوتی بیشتری در اتومبیل نیاز پیدا کنید.

این کار به راحتی امکان پذیر است: پتویی روی داشبورد بیندازید و چند حوله از پنجره هایتان آویزان کنید . در صورت امکان ، هنگام ضبط در مرکز اتومبیل بمانید تا اطمینان حاصل کنید که از هر سطح بازتابنده دور هستید.

عایق صدا

 

موقعیت یابی میکروفون

بدیهی است جایی که میکروفن را در اتومبیل قرار می دهید به آنچه می خواهید فیلم بگیرید بستگی دارد. در اینجا چند سناریوی مختلف وجود دارد که ممکن است در آن ها قرار بگیرید:

 

سانروف اتومبیل

اگر اتومبیل شما دارای سانروف است و می خواهید مکالمه را هنگامی که ماشین پارک است ،ضبط کنید. VideoMic خود را روی یک boompole بچسبانید و آن را بالای سر بازیگران خود قرار دهید. برای انجام این کار شما به یک آداپتور برای اتصال VideoMic خود به یک boompole و همچنین یک کابل برای اتصال میکروفون به دوربین ، مانند SC8 یا VC1 نیاز دارید. برای انعطاف پذیری بیشتر می توانید از میکروفون های بی سیم مانند Wireless GO نیز استفاده کنید. به سادگی فرستنده را به قسمت بالایی نزدیک به میکروفون بچسبانید ، میکروفن را به فرستنده متصل کنید و فرستنده را به گیرنده دوربین متصل کنید.

 

ضبط صدا

اگر در حال ضبط صدا یا ADR در ماشین خود هستید، مقداری حوله و پتو روی داشبورد و پنجره ها قرار دهید تا فضا بی صدا شود. پارک در گاراژ به کاهش بیشتر سر و صدای پس زمینه کمک می کند. اگر به گاراژ دسترسی ندارید ، کافی است جایی را با کمترین ترافیک و دور از مسیرهای پرواز ، مکان های ساختمانی یا هر جای دیگری که می تواند ضبط شما را خراب کند ، انتخاب کنید. شما به یک پایه نیاز دارید تا بتوانید میکروفن خود را روی آن نصب کنید. به سادگی میکروفن خود را روی پایه سوار کنید ، قسمت جلوی میکروفون را به سمت صورت خود زاویه دهید و ضبط را شروع کنید. باز هم ، در این سناریو متوجه می شویم که نشستن در وسط صندلی عقب بهترین کارایی را دارد. همچنین می توانید روی صندلی جلو بنشینید و میکروفن خود را روی فرمان قرار دهید.

ضبط صدا یا ADR در ماشین

ضبط صدا و تصویر

اگر می خواهید در اتومبیل vlog یا صحنه ای ضبط کنید که به ضبط همزمان صدا و تصویر نیاز دارید ، میکروفن را بر روی دوربین خود قرار دهید . چیزی جمع و جور و با لنز زاویه باز بهترین عملکرد را دارد . دوربین خود را بر روی یک پایه قرار دهید و آن را روی داشبورد قرار دهید . سعی کنید دوربین را تا جای ممکن نزدیک دهاتان قرار دهید. مهم است که میکروفون ، دید شما را از جاده نگیرد (اول از همه ایمنی!). یک میکروفون جمع و جور مانند VideoMicro یا VideoMic GO گزینه بسیار خوبی برای این سناریو است. یا اگر با آیفون فیلم می گیرید ، VideoMic Me-L برایتان عالی خواهد بود.

 

لانگ شات از فضای اتومبیل

اگر در حال ضبط ویدیو با صحنه ای از کل اتومبیل هستید ، تکنیک فوق احتمالاً منجر به گفتگوای نامتعادل خواهد شد زیرا افرادی که جلو نشسته اند بسیار نزدیکتر به میکروفن هستند تا افرادی که درعقب هستند. در این حالت ، سعی کنید VideoMic خود را در کنسول مرکزی (روی ترمز دستی یا دسته ی صندلی) قرار دهید و آن را با زاویه ای قرار دهید تا ضبط صدا تا حد ممکن بین راننده و سرنشینان یکنواخت باشد. این کار وقتی بهترین نتیجه را می دهد که فقط یک نفر در وسط صندلی عقب نشسته باشد.

 

ضبط صدای محیطی اتومبیل

اگر Foley را در اتومبیل ضبط می کنید ، به عنوان مثال استارت زدن یا صدای دور موتور ، نکته ی کلیدی این است که تا جای ممکن به منبع صدا نزدیک شوید. اگر صدا خیلی ظریف است (مانند جا رفتن و تعویض دنده) چند موقعیت و عملکرد مختلف را امتحان کنید تا بهترین موقعیت را بیابید. به یاد داشته باشید ، آنچه به گوش شما عالی می رسد ، ممکن است در DAW یا برنامه ی ویرایش خوب نباشد.

 

ضبط صدای داخلی اتومبیل

اگر فقط در داخل ماشین ضبط می کنید ، عایق صدای بیشتر باعث می شود صدای تمیزتری داشته باشید ، بنابراین آن حوله ها و پتوها را دوباره بیاورید. اطمینان از اینکه در جایی ساکت ضبط می کنید نیز مهم است. VideoMic Pro و VideoMic Pro + برای ضبط Foley عالی هستند. اگر هم صداهای بسیار آرام و هم خیلی بلند ضبط می کنید ، کنترل gain آنها نیزبسیار مفید است و فیلتر high-pass برای کاهش صدای ناخواسته ترافیک یا صدای پس زمینه مناسب است. بنابراین اگر شما میکروفونی از VideoMic ها داشته باشید ، در اکثر سناریوها عملکرد بسیار خوبی را شاهد خواهید بود.

 

این ها تنها چند روش برای استفاده از VideoMic برای ضبط صدا در اتومبیل است. تکنیک ها و راه های مختلف را امتحان کنید تا میکروفن متناسب با نیازتان را بیابید. اگر سوالی داشتید حتما با ما در یریآل (شماره تماس: 02188541560 – 09358502050 ) تماس بگیرید.

 

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.