چگونه می توان پادکست را از راه دور ضبط کرد

ضبط پادکست

مصاحبه از راه دور

در عصر فاصله گذاری اجتماعی امروز ، مصاحبه های از راه دور بیش از هر زمان دیگری جزئی از هر پادکست شده اند. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه برای مصاحبه از راه دور آماده شوید و ضبط کنید.

تنظیمات ضبط از راه دور مناسب برای پادکست خود را انتخاب کنید

اولین قدم تعیین تنظیمات ضبط از راه دور است که به بهترین وجه متناسب با قالب و محتوای پادکست شما و گردش کار تولید و ویرایش شما باشد.

در بیشتر موارد ، بهترین راه حل شامل ضبط مصاحبه های از راه دور در Zoom ، Skype ، Google Hangouts و یا سرویس های کنفرانس آنلاین مشابه است. این تنظیمات ، مشارکت مهمانان را بسیار راحت می سازند، اما باید مطمئن شوید که نرم افزار مناسب برای ضبط این مصاحبه ها را در اختیار دارید.

همچنین مطمئن شوید که می توانید تماس های تلفنی را ضبط کنید. مصاحبه های تلفنی کیفیت صوتی بالایی ندارند ، اما در صورت بروز مشکلات فنی یا تغییر در برنامه ، پشتیبان بسیار خوبی هستند. مصاحبه تلفنی احتمالاً اولین انتخاب شما نخواهد بود ، اما ایده خوبی است که یک تماس تلفنی را ضبط کنید تا بتوانید در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

اگر پادکست خود را با یک میزبان از راه دور ضبط می کنید ، یک تنظیم  double-ender در نظر بگیرید که در آن شما و میزبان دیگر صدای خود را به صورت محلی ضبط می کنید و آنها را در مرحله پس از تولید ترکیب می کنید. برای اکثر پادکسترها ، این بهترین راه حل نیست ، اما با این روش به بالاترین میزان کیفیت صدا دست می یابید.

 

مصاحبه

بهترین روش برای ضبط مصاحبه آماده شدن برای آن است

وقتی نوبت به مصاحبه می رسد به خصوص مصاحبه از راه دور، آمادگی زیادی را می طلبد.

درباره سابقه ، تخصص و پروژه های مهمان خود تحقیق کنید. آنها چه کسانی هستند؟ چرا کار آنها قابل توجه است؟ شما (و به نوبه خود مخاطبان خود) امیدوارید که از آنها چه چیزی بیاموزید؟

جمع آوری یک طرح کلی از سوالاتی که می خواهید بپرسید بسیار مفید خواهد بود. تعداد انگشت شماری از سوالات خاص و نکات کلیدی را یادداشت کنید ، اما طرح کلی خود را گسترده و سطح بالا نگه دارید که به شما امکان می دهد راحتتر با جریان مکالمه سازگار شوید.

حفظ جریان مکالمه از راه دور می تواند بسیار پیچیده تر از انجام این کار هنگام مصاحبه ی حضوری باشد. بیشتر از صحبت کردن سعی کنید گوش کنید. به ویژه ، سعی کنید حرف مهمان خود را قطع نکنید. ویرایش سکوت ها ی بین سخنگوها بسیار آسان تر از سر و کله زدن با قطع شدن حرف هاست!

وقتی زمان ضبط مصاحبه است ، برای اطمینان از ضبط تمیز، چند مرحله آماده سازی نهایی را انجام دهید. تمام نرم افزارهای غیرضروری را ببندید و رایانه خود را روی حالت “مزاحم نشوید” تنظیم کنید تا مطمئن شوید حواس پرتی ناخواسته به وجود نمی آید.

نحوه ضبط مکالمه اسکایپ ، مصاحبه zoom یا Google Hangout

برای بیشتر موقعیت های ضبط از راه دور ، zoom ، اسکایپ یا Google Hangouts گزینه های انتخابی شما هستند. این سه ، نصبی آسان دارند، مهمانان خیلی ساده می توانند از آن ها استفاده کنند و از قابلیت اطمینان صدا برای اکثر پادکست ها برخوردار هستند.

زوم و اسکایپ هر دو قابلیت ضبط مکالمه را ارائه می دهند ، اما Google Hangouts در حال حاضر این گزینه را به کاربران enterprise محدود می کند. نکته قابل توجه دیگری نیز وجود دارد: قالب فایل (.MP4 یا . (M4A که بسته به روند تولید و ویرایش پادکست شما ممکن است خروجی مورد نظر شما نباشد.

برای حداکثر کنترل بر روی محصول نهایی خود ، بهتر است از برنامه های شخص ثالث استفاده کنید تا صدای سیستم رایانه را مستقیماً در نرم افزار ضبط مورد نظر خود ضبط کنید.

اگر از Mac استفاده می کنید، BlackHole ابزاری عالی open-source است که به شما امکان می دهد صدا را بین برنامه ها هدایت کنید ، این بدان معناست که می توانید خروجی صدا را از Zoom یا Skype یا Google Hangoutsمستقیماً در نرم افزار ضبط مورد نظر خود ضبط کنید. در ویندوز ، Virtual Audio Cableعملکرد مشابهی را ارائه می دهد.

اگر قبلاً از Descript برای ضبط استفاده کرده اید ، نیازی به استفاده از نرم افزار مسیریابی صوتی اضافی نخواهید داشت. هنگام ضبط صدا در Descript ، صفحه ضبط را باز کنید ، گزینه Add a Track را انتخاب کنید ، ورودی خود را انتخاب کنید و Computer Audio را انتخاب کنید. هر زمان که آماده بودید روی دکمه ضبط کلیک کنید و صدای زوم ، اسکایپ یا Google Hangouts به Descript منتقل می شود.

مهم نیست که از کدام پلتفرم استفاده می کنید ، قبل از ضبط پادکست ، حتماً آن را با یک دوست یا همکار آزمایش کنید . عیب یابی در مواقعی که باید مصاحبه کنید ، در ردیف بالای کمترین موارد مورد علاقه برای مهمانان قرار دارد، بنابراین قبل از حضور مهمان مطمئن شوید که همه چیز مرتب است.

نحوه ضبط مصاحبه تلفنی با Google Voice

فاصله اجتماعی به این معناست که تقریباً همه افراد به مدیریت تماس ها و جلسات در Zoom ، Skype یا Google Hangouts عادت کرده اند. اما شاید مهمان پادکست شما کمی سنتی باشد ، یا شاید در زمان برنامه ریزی شده مکالمه فقط قادر به دسترسی به تلفن همراه باشند. به احتمال زیاد مصاحبه های تلفنی هرگز اولین انتخاب شما نخواهد بود ، اما امکان ضبط یک تماس تلفنی به سبک قدیمی به درد شما می خورد.

ضبط تماس های تلفنی ممکن است مشکل باشد ، اما استفاده از Google Voice برای برقراری تماس تلفنی خروجی از رایانه به این معنی است که می توانید از همان تنظیم ضبط از راه دور با جزئیات بالا برای ضبط تماس استفاده کنید.

برای راه اندازی Google Voice ، دستورالعمل های Google را دنبال کنید و سپس نحوه برقراری تماس خروجی را بیاموزید. پس از تنظیم همه موارد ، می توانید مکالمات تلفنی را با Google Voice ضبط کنید دقیقاً مانند مصاحبه ای که در Zoom یا Skype ضبط کرده اید.

باز هم ، مطمئن شوید که قبل از مصاحبه با یکی از دوستانتان این کار را آزمایش کنید.

 

Google-Voice

اگر کیفیت صوتی بدون افت ضروری است ، “double-ender” ضبط کنید

برای بیشتر موقعیت های ضبط از راه دور ، zoom ، skype یا Google Hangouts پلتفرم های انتخابی شما خواهند بود. این سه نصبی آسان دارند، مهمانان خیلی ساده می توانند از آن ها استفاده کنند و از قابلیت اطمینان صدا برای اکثر پادکست ها برخوردار هستند.

اما اگر میزبان مشترکی از راه دور دارید که به طور مرتب در پادکست شما صحبت می کند و می خواهید کیفیت صدا را به حداکثر برسانید ، “double-ender” روشی است که می توانید از آن بهره ببرید: هر میزبان یا مهمان صدایش را در محل ضبط می کند و در مرحله ی پس تولید این track ها با هم ترکیب می شوند.

در روش سنتی تر double-ender هرکس با برنامه ی انتخابی ضبط خود (Descript ، Audacity ، Quicktime و غیره) ضبط می کند ، و سپس میزبان یا ویرایشگر ضبط هر سخنگو را در یک محصول نهایی ترکیب می کند. هر شخص باید یک میکروفون مناسب داشته باشد – اگر آنها از میکروفون لپ تاپ برای ضبط استفاده می کنند ، احتمالاً با این روش مزیت قابل توجهی نسبت به ضبط zoom، اسکایپ یا Google Hangouts نخواهید شنید.

شما همچنین می توانید با استفاده از یک پلت فرم مانند SquadCast ، Zencastr یا Cleanfeed این کار را شبیه سازی کنید. این سرویس ها صدا را بدون افت کیفیت از هر سخنگو ضبط می کنند ، هر track را در cloud بارگذاری می کنند و به طور خودکار آنها را ترکیب می کنند. این پلتفرم ها هزینه دارند ، اما هنگامی که مهمانان وقت یا هزینه لازم را برای ضبط صدای خود ندارند جایگزین بسیار خوبی است. باز هم ، اطمینان حاصل کنید که هر سخنگو از یک میکروفون مناسب برخوردار است – در غیر این صورت از مزایای صدای بدون افت کیفیت بهره مند نخواهید شد.

ضبط پادکست از راه دور بی دردسر نیست ، اما همین که یک بار این کار را انجام دهید و با آن سر و کله بزنید برایتان مانند آب خوردن می شود.

Call Now Button