چگونه یک ریبون پاره شده را درست کنیم؟

ریبونهای چاپگر کارت شناسایی

ریبون چاپگر

اگر از چاپگر کارت شناسایی استفاده می کنید ، با ریبون چاپ رنگی یا فیلم داخل آن آشنا هستید و احتمالا پیام خطای  “Printer ribbon broken”  را بارها دیده اید. درب چاپگر را باز می کنید و می بینید که ریبون پاره شده است.

 

ریبون چاپ رنگی

آیا این یک فاجعه است؟

خیر – ما برای رفع خرابی ریبون های چاپگر یک راه حل ساده داریم تا بتوانید به کار چاپ خود برگردید. شما فقط به یک نوار چسب نیاز دارید!

اولین چیزی که باید در صورت خراب شدن ریبون چاپگر کارت شناسایی بدانید این است که آن را دور نیاندازید. حتی اگر در اطراف غلتک اصلی کارت پیچیده و پاره شده باشد ، می توان آن را نجات داد و تعمیر کرد ، بنابراین می توانید با آن به چاپ ادامه دهید.

 

چاپگر Magicard

 

در اینجا آنچه شما باید در صورت پاره شدن ریبون خود انجام دهید آورده شده است:

 1. کار چاپ خود را موقتاً متوقف کنید (اگر چیزی در صف دارید).
 2. چاپگر خود را خاموش کنید.
 3. کاور را باز کنید و سر چاپگر را باز نمایید.
 4. کارتریج حاوی ریبون را بردارید.همان طور که می بینید 2 قرقره وجود دارد ، منبع ریبون در سمت راست است و قرقره بلند در سمت چپ قرار دارد. یادداشت کنید که هر کدام در کدام طرف است تا بتوانید آنها را دوباره در جای مناسب قرار دهید.
 5. اگر ریبون به غلتک اصلی کارت گیر کرده و یا به یک کارت چسبیده است ، کارت و ریبون را به بیرون بکشید. مطمئن شوید که همه ی کارت ها و ریبون پاره شده را از چاپگر خارج کرده اید.
 6. قرقره ها را روی یک سطح صاف و تمیز رو به روی هم قرار دهید.
 7. انتهای پاره شده را ببرید تا یک لبه نسبتاً صاف به دست آورید.
 8. دو لبه را روی هم قرار دهید و انتهای آن را به هم بچسبانید.توجه داشته باشید که فقط از چسب نواری استفاده کنید (نه چسب برزنتی و نه چسب برق) .همچنین می توانید مستقیماً روی ریبون استفاده شده بچسبانید ، اگر این چیزی است که روی قرقره وجود دارد.
 9. ریبون چاپگر را روی غلتک گیرنده بچرخانید (برای ریبون استفاده شده) و همچنان رول کنید تا قسمت پاره شده دیگر دیده نشود.
 10. کارتریج ریبون چاپ خود را دوباره سر جایش قرار دهید ، سر چاپگر را قفل کنید و کاورش را بگذارید.
 11. چاپگر را دوباره روشن کنید. چاپگر شما باید به طور خودکار دوباره کالیبراسیون شود تا ریبون را در موقعیت رنگی که برای ادامه چاپ نیاز دارید قرار دهد.

حال چاپ خود را از سر بگیرید. به همین سادگی!

چرا ریبون چاپگر من پاره شد؟ آیا می توانم از تکرار آن جلوگیری کنم؟

رایج ترین دلایل پارگی ریبون چاپگر به شرح زیر است:

مشکلات طراحی

 • طرح خود را بررسی کنید. اگر از چاپگر مستقیم به کارت استفاده می کنید ، آنها برای چاپ چیزی در لبه کارت طراحی نشده اند. برای دور نگه داشتن طرح از لبه ممکن است لازم باشد تصاویر خود را جابجا کنید یا اندازه ی آن را تغییر دهید.

مشکلات درایور

 • درایور خود را به تنظیمات پیش فرض بازگردانید زیرا ممکن است تغییر کرده باشد و منجر به افزایش دما شود و برای ریبون شما بیش از حد گرم باشد.

مشکلات پانچ

 • لبه های ناهموار کارت های شما ، به خصوص اگر کارت ها را قبل از چاپ پانچ کرده اید ، می تواند باعث ایجاد سوراخ هایی شود که می توانند ریبون شما را پاره کنند. همیشه باید ابتدا کارت های خود را چاپ کنید و سپس آنها را سوراخ نمایید.

مسائل شدت رنگ

 • گاهی اوقات وقتی از 100٪ رنگی در لبه کارت های خود استفاده می کنید ، اگر کارت به طور کامل گرما را جذب نکند ، می تواند ریبون شما را بسوزاند. اطمینان حاصل کنید که شدت رنگ چاپ شما خیلی تیره نیست.

مسائل تمیز کردن

 • سر چاپ یا غلتک چاپگر ممکن است کثیف باشد. آلودگی می تواند به سر چاپ یا کارت پلاستیکی بچسبد و باعث پاره شدن ریبون شود. برای جلوگیری از این امر ، با استفاده از کیت صحیح تمیز کننده ی چاپگر ، مرتباً چاپگر خود را تمیز کنید. همیشه دستورالعمل های چرخه تمیز کردن چاپگر را دنبال کنید تا از آسیب دیدن جلوگیری کنید. عدم تمیز کردن چاپگر کارت پلاستیکی شما می تواند ضمانت چاپگر را باطل کند. اگر نیاز به خرید کیت های تمیزکننده بیشتری دارید ، فقط اینجا کلیک کنید

اگر ریبون های چاپگر کارت شناسایی شما مدام پاره می شود ، ممکن است زمان سرویس چاپگر باشد. شرکت تهران فراژه تکنسین های خبره ای دارد که به طور خاص برای کار بر روی مدل های چاپگر Magicard آموزش دیده اند. شما می توانید با تمیز کردن روتین ، کالیبره کردن سنسورها و جایگزینی رول چاپگر ، طول عمر و کیفیت چاپگر کارت خود را به طور تصاعدی افزایش دهید.

از آنجا که به ابزار کالیبراسیون و آموزش کارخانه نیاز است ، بهتر است در صورت ادامه کار با چاپگر کارت شناسایی خود ، امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید تا چاپگر کارت شناسایی خود را به طور حرفه ای سرویس دهی کنید.

 

Call Now Button