راهنمای اتصال میکسر به کارت صدا

Connect the mixer to the sound card

اتصال یک میکسر به یک کارت صدا

میکسرها به دلیل کاربردشان در برنامه های زنده معروف هستند ، در حالی که کارت های صدا بیشتر برای ضبط در استودیو شناخته می شوند. با این حال ، می توانید تمام وسایل خود را به میکسر وصل کنید ، صدا را پردازش کرده و ترکیبی با صدای خوب ایجاد کنید که به خروجی اصلی ارسال می شود در حالی که هنوز امکان ضبط همه آن track ها را برای استفاده بعدی دارید.

در این مقاله، در مورد چگونگی اتصال میکسر به کارت صدا ، استفاده از کابل ها و جایگزین های بهتر صحبت خواهیم کرد.

 

Connect the mixer to the sound card

 

بنابراین ، بدون هیچ گونه توضیح بیشتر ، بیایید شروع کنیم!

 

نحوه اتصال میکسر به کارت صدا

برای اتصال یک میکسر به یک کارت صدا ، باید دو کابل XLR ، ¼ ”یا RCA را از خروجی اصلی میکسر به ورودی های کارت صدا متصل کنید ، یا می توانید از insert ها روی میکسر برای اتصال به ورودی ها استفاده کنید. روی کارت صدا (عموماً برای اتصال میکسرهای تعداد کانال بالا به رابط هایی که چندین ورودی را ارائه می دهند) استفاده می شود.

اتصال میکسر به یک کارت صدا چندان پیچیده نیست ، زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیگنال خروجی را در میکسر پیدا کنید و آن را به ورودی های کارت صدا وصل کنید.

با این حال ، شایان ذکر است که حتی اگر امروزه برخی از میکسرها دارای یک پورت USB هستند که به شما امکان می دهد مستقیماً روی رایانه خود ضبط کنید ، اکثر آنها فقط به شما امکان ضبط استریو (خروجی های اصلی چپ و راست) را می دهند.

هنگامی که فقط دو ورودی را ضبط می کنید ، مثلاً دو میکروفون ، این یک مشکل نیست ، اما اگر می خواهید چیزی شبیه به یک کیت درام ضبط کنید، داشتن همه چیز به صورت یک فایل استریو باعث می شود که در DAW فضایی برای پردازش نداشته باشید.

 

استفاده از خروجی های اصلی میکسر

برای اتصال میکسر به کارت صدا USB فقط با استفاده از خروجی اصلی روی میکسر ، بسته به میکسر خود ، به کابل XLR ، ¼ ”یا RCA نیاز دارید و این خروجی ها را به ورودی های کارت صدا خود متصل کنید.

حالا ، برای مثال ، اگر دو میکروفون ضبط می کنید ، باید یک میکروفن را به راست و دیگری را به چپ روی میکسر بچرخانید ، به طوری که فقط یک میکروفن به ترتیب از طریق کانال های راست و چپ شنیده شود.

خروجی اصلی سمت چپ سیگنال یک میکروفون را منتقل می کند و خروجی اصلی راست سیگنال دیگری را حمل می کند ، که به نوبه خود به ورودی های 1 و 2 کارت صدا متصل می شود و در اصل دو سیگنال میکروفون جداگانه در اختیار شما قرار می دهد.

 

Connect the mixer to the sound card

استفاده از insert های میکسر

اگر میکسری دارید که تقریباً 16 ورودی دارد و می خواهید از آن برای ضبط یک گروه کامل استفاده کنید ، اگر میکسری نیست که بتواند ضبط multitrack انجام دهد ، باید آن را از طریق insert ها به کارت صدا وصل کنید.

نکته مهم: شما نیاز به یک کارت صدا با همان تعداد ورودی که می خواهید ضبط کنید دارید. بنابراین، اگر شما نیاز به ضبط 12 قطعه همزمان دارید ، کارت صدا باید 12 ورودی داشته باشد (1/4 اینچ یا XLR/1/4 “TRS ترکیبی) ، و همین امر در مورد تعداد insert روی میکسر از برخی موارد از آنها 20 ورودی وجود دارد اما هیچ insert  ای وجود ندارد.

 

در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

  1. میکروفون ها/سازها را به ورودی های میکسر وصل کنید.
  2. کابل های ¼ ”را در هر یک از جک های” Insert “که مربوط به کانال های ورودی مورد استفاده است ، وارد کنید.
  3. انتهای دیگر آن کابل های ¼ ”را به ورودی های کارت صدا وصل کنید.
  4. در DAW خود ، ورودی هر یک از track ها را انتخاب کنید.

 

 

از چه کابل هایی باید استفاده کنید؟

اینکه چه کابلی استفاده می کنید بستگی کامل به میکسر شما دارد زیرا همه آنها گزینه های یکسانی را در اختیار شما قرار نمی دهند ، اما اساساً می توانید از کابل های بالانس (XLR & TRS) یا کابل های آنبالانس (TS ، RCA) استفاده کنید.

 

Connect the mixer to the sound card

کابل های بالانس

کابل های بالانس ، مانند XLR و TRS ، برای فیلتر کردن نویز و تداخل طراحی شده اند. آنها دو سیم سیگنال و یک سیم زمین دارند. یکی از سیم های سیگنال ، قطبیت سیگنال را در ابتدا معکوس می کند و سپس در انتها آن را به فاز بر می گرداند و هرگونه تداخل خارجی را لغو کرده و سیگنال صوتی را دست نخورده می گذارد.

به همین دلیل ، کابل های بالانس برای مسافت های طولانی ایده آل هستند ، زیرا مستعد نویز نیستند و تمیزترین سیگنال را ارائه می دهند ، به همین دلیل در برنامه های زنده استفاده می شود.

 

کابل های آنبالانس

RCA و TS سیگنال های آنبالانس در نظر گرفته می شوند زیرا کابل فقط دو سیم دارد ، یک سیگنال و یک سیم زمین ، به این معنی که تنها یک نسخه از سیگنال از طریق کابل ارسال می شود ( در این مورد از میکسر تا کارت صدا) ، این امر باعث افزایش بیشتر نویز و تداخل می شود زیرا سیم سیگنال دیگری در دسترس نیست که قطبیت آن را از بین ببرد تا نویز حذف شود.

در حالی که کابل های آنبالانس هنوز نسبت به کابل های بالانس بیشتر در معرض نویز هستند ، هیچ تداخل قابل اندازه گیری را متوجه نمی شوید مگر اینکه کابل واقعاً طولانی باشد. در نتیجه آن ها برای استودیوهای خانگی ایده آل هستند.

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، میکسر شما تعیین می کند که از چه کابل هایی استفاده کنید زیرا اکثر آنها کانکتور XRL ، ¼ ”و RCA را ارائه نمی دهند ، بلکه فقط یکی از آنها را دارند، و دلیل این امر این است که همه آنها عالی کار می کنند!

اگر می خواهید بین این دو یکی را انتخاب کنید ، از XLR استفاده کنید ، مخصوصاً اگر قصد دارید از کابل های بسیار طولانی استفاده کنید ، در غیر این صورت فقط از کابل مناسب کانکتور میکسرتان استفاده کنید.

 

Connect the mixer to the sound card

 

خلاصه

در اینجا مراحلی که باید برای اتصال میکسر به کارت صدا دنبال کنید آمده است:

  1. با استفاده از کابل های XLR یا 1/4 اینچ تجهیزات ضبط (میکروفون ، ساز و غیره) را به میکسر وصل کنید.
  2. با استفاده از کابل های XLR یا ¼ ”، خروجی های اصلی میکسر را به ورودی های کارت صدا متصل کنید.
  3. کارت صدا را به رایانه خود وصل کنید.
  4. در DAW ورودی هر track را انتخاب کنید و کار تمام است.

اگر نیاز به ضبط چندین ورودی دارید ، مثلاً یک گروه کامل زنده ، بهترین گزینه این است که با یک میکسر که می تواند multitrack ضبط کند ، همراه شوید زیرا این کار در زمان و هزینه شما نیز صرفه جویی می کند به این دلیل که نیازی به سر و کله زدن با ده ها کابل از میکسر به کارت صداهای جداگانه ، که می تواند یک کار خسته کننده باشد ندارید.

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.