چگونه مانیتورها را Chain کنیم؟

چگونه مانیتورها را Chain کنیم

آموزش استفاده از چند مانیتور همزمان

تنظیمات چند مانیتوره یک روش عالی برای بهبود بهره وری در بازی های کامپیوتری است. اما هر کارت گرافیک یا لپ تاپ از کابل هایی که برای ارسال داده به آن نمایشگرها نیاز دارید پشتیبانی نمی کند و در بعضی موارد ، فاصله از سیستم میزبان می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. اینجاست که دیزی چین وارد می شود.

Daisy Chain ، توانایی اتصال یک سری از مانیتورها به یک درگاه خروجی ویدئو است. مزیت این کار این است که کابل های کمتری روی میز کار شما قرار می گیرد و مدیریت کابل ساده می شود. دیزی چین شامل اتصال یک مانیتور به مانیتور دیگر به جای اتصال مستقیم به پورت خروجی ویدیوی سیستم است.

 

چگونه مانیتورها را Chain کنیم

 

 

این یک روش عالی برای به حداقل رساندن شلوغی کابل و افزایش دامنه مانیتورهای شما از سیستم منبع است. برخی محدودیت ها برای آن وجود دارد زیرا حداکثر پهنای باند کابل بین مانیتور اول و سیستم میزبان نیاز به کنترل جریان ویدئو برای همه نمایشگرهای زنجیره ای دارد ، اما کابل های سطح بالا زیادی برای کمک به شما در دیزی چین در حالی که از رزولوشن صفحه نمایش و نرخ تازه سازی بیشترین بهره می برد ، وجود دارد.

مانیتورهای دیزی چین با مانیتورهای دیگر تفاوتی ندارند. هیچ چیز خاصی در مورد خود نمایشگرها وجود ندارد. همه چیز در مورد نحوه مدیریت کابل هاست.

توجه: اتصال زنجیره ای USB-C برای نمایشگرهای طولانی فقط در ویندوز پشتیبانی می شود. در macOS ، Thunderbolt 3 برای نمایشگرهای طولانی مورد نیاز است.

چگونه مانیتورهای خود را chain کنید

برای چین کردن مانیتورهای خود ، به چند مورد خاص نیاز دارید.

اول ، شما به دو یا چند مانیتور نیاز دارید که حداقل از DisplayPort 1.2 پشتیبانی کنند. نمایشگرهایی که به عنوان حلقه های میانی زنجیره عمل می کنند باید شامل پورت های خروجی DisplayPort و همچنین پورت های ورودی باشند. شما همچنین به کابل های DisplayPort ، ترجیحاً با کیفیت بالا ، احتیاج دارید ، گرچه می توانند از نوع 1.2 ، 1.3 یا 1.4 باشند.

روش دیگر ، شما می توانید از کابلهای USB-C استفاده کنید ، اما کابل های HDMI از مانیتورهای دیزی چین پشتیبانی نمی کنند.

برای مانیتورهای DisplayPort زنجیره ای ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که اولین نمایشگر را با استفاده از یک کابل DisplayPort سازگار ، به سیستم میزبان خود متصل کنید و نمایشگر دوم را به خروجی DisplayPort مانیتور اول ، مانیتور سوم به خروجی مانیتور دوم و الی آخر.

 

چگونه مانیتورها را Chain کنیم

 

توجه: برخی از مانیتورها برای استفاده از حالت های مانیتور گسترده ممکن است نیاز داشته باشند تا پیکربندی سطح بالاتری DisplayPort (حداقل DP 1.2) را انتخاب کنید. در غیر این صورت ، ممکن است به حالت mirror محدود شوید ، جایی که هر دو نمایشگر محتوای یکسانی را نشان می دهند.

اگر کارت گرافیک یا لپ تاپ شما از آن پشتیبانی می کند ، ممکن است بتوانید تعداد مانیتورهای زنجیره ای دیزی خود را حتی بیشتر کنید ، به طوری که سه ، چهار ، پنج یا حتی شش نمایشگر داشته باشید – هرچند که برای این کار به برترین کارتهای گرافیک نیاز خواهید داشت . اگر در تمام صفحه های نمایش وضوح نسبتاً کمی داشته باشید ، ممکن است با کابل های DisplayPort به مشکلات پهنای باند برخورد کنید. به عنوان مثال یک زنجیره دیزی DisplayPort 1.2 می تواند چهار صفحه نمایش 1080p و دو نمایشگر با رزولوشن 2560 x 1600 را اداره کند. DisplayPort 1.3 و 1.4 می تواند زنجیره دیزی را تا رزولوشن 4K کنترل کند.

توجه: کارت های گرافیک کنونی اینتل تا 3 نمایشگر را پشتیبانی می کند (این شامل نمایشگر داخلی لپ تاپ نیز می شود). نسل بعدی چیپست های Tiger Lake پشتیبانی  را تا 4 نمایشگر افزایش می دهد.

چگونه می توان مانیتورهای خود را با USB-C چین کرد

اتصالات USB-C یک راه حل چند مانیتوره مشابه با فناوری زنجیره دیزی DisplayPort را ارائه می دهد. این گزینه برای گسترش و تکثیر نمایشگرها است ، که برای سناریوهای مختلف مفید است و باعث کاهش کابل کشی می شود در حالی که دامنه فاصله نمایشگرهای شما را از سیستم منبع افزایش می دهد.

این به لطف عملکردهای حالت جایگزین USB-C است. حالت جایگزین به سادگی اجازه می دهد تا سیگنال ویدئویی از طریق اتصال USB ارسال شود که قبلاً فقط برای داده اختصاص داشت. در این حالت ، این همان پروتکل DisplayPort 1.4 است ، اما به جای کانکتور DisplayPort از USB-C به استفاده می شود.

 

چگونه مانیتورها را Chain کنیم

 

علاوه بر استفاده از کابل USB-C با کیفیت بالا ، همچنین باید از مبدل استفاده کنید. بسته به نیاز مانیتور، می توانید از کابل با اتصالات DisplayPort ، آداپتور یا هاب چند پورت استفاده کنید. هر کدام از راه حل ها برای شما مناسب باشد ، خروجی USB-C در نمایشگر اصلی ، باید به اتصال DisplayPort در نمایشگرهای بعدی متصل شود.

توجه: از آنجا که DisplayPort نمی تواند برای نمایشگرهای بعدی در زنجیره دیزی خود برق تأمین کند ، شما باید کابل برق جداگانه ای برای آنها تهیه کنید ، نه اینکه فقط به یک کابل USB-C متکی باشید. این به این معنی است که مانیتور لپ تاپ شما را نیز شارژ می کند ، که حداقل نیاز به کابل شارژ لپ تاپ را از بین می برد.

پس از راه اندازی مانیاورهای زنجیره ای از طریق USB-C ، تفاوت زیادی با مانیتورهای زنجیره ای DisplayPort مشاهده نمی کنید. تنها تفاوت ، ممکن است از نظر حداکثر رزولوشن یا تعداد مانیتورهایی باشد که می توانید با استفاده از اتصال USB-C پشتیبانی کنید ، زیرا پهنای باند مشابه DisplayPort 1.4 را ندارد. این ممکن است به معنای اجرای مانیتورهای زنجیره ای شما با وضوح یا نرخ تازه سازی کمی پایین تر باشد.

چگونه مانیتورها را Chain کنیم

به چه کابلی نیاز دارید؟

برای مانیتورهای زنجیر Daisy ، برای اتصال نمایشگرها به کابل های DisplayPort و یک کابل DisplayPort برای اتصال اولین مانیتور به میزبان خود از طریق DisplayPort یا USB-C  نیاز دارید.

Call Now Button
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.